Vücudu çeşitli aksesuarlarla süsleme sanatı olarak da adlandırılan piercing, M.Ö. 3000 yıllarına uzanan köklü geçmişi ile en eski takı geleneklerinden biri olarak günümüze kadar ulaşıyor. Eski ilkel kabileler tarafından, kötülükleri uzaklaştırıp iyi enerjiyi getirdiğine inanılan piercing eski zamanlarda, koruyucu görevi görmesi için kullanılıyordu. Gücün ve cesaretin sembolü olarak da görülen bu takı çeşidi, ilkel kabilelerin savaşçıları tarafından burna takılıyor ve düşmanlara korku saldığına inanılıyordu. Roma İmparatorluğu’ndan Aztek’e, Mısır’dan, Mayalar’a, Mayalar’dan Victoria Dönemi’ne uzanan bu yolculukta; soylular, asilzadeler ve daha birçok önemli konumdaki insan tarafından asaletin ve gücün simgesi olarak takılan piercing, günümüzde de popüleritesini korumaya devam ediyor. Birçok stilin ve imajın tamamlayıcısı olan en önemli aksesuarlar arasında yer alıyor.

Piercing, steril bir alet ile cilde; gümüş ve altın gibi saf, ve enfeksiyon ya da alerji riski taşımayan takıların takılması ile uygulanıyor. Piercing’in birçok farklı çeşidi ve model seçeneği bulunuyor. En yaygın kullanım şekli olarak ise; göbek, burun, kaş ve kulağa uygulanıyor. Özellikle kadınlar arasında en popüler model olarak dikkat çeken göbek piercing’i, moda trendlerinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Yüzün çeşitli yerlerine, yanak ve dile uygulanan modelleri ile dünyaca ünlü yıldızlar arasında da yaygın olan piercing modellerinin her stile ve zevke uygun renk ve kategoride çeşitlerini siz de kolaylıkla bulabilirsiniz.

Batı kültüründe daha çok göbek, dil ve kulağa uygulanan bu trend, doğu kültüründe yaygın olarak gördüğümüz şekilde burna da uygulanıyor. Burnun her iki kanadına ya da sadece tek bir kanadına takılan piercing’lerde genellikle halka ve nokta şeklindeki modeller tercih ediliyor. Septum piercing adı verilen ve burun deliklerinin arasındaki noktaya takılan piercing'leri özellikle ünlü isimler tercih ediyor. Bu stili tercih edenler arasında Rihanna, Lady Gaga, Janet Jackson ve Jessica Biel gibi yıldızlar yer alıyor.

Piercing'lerin birçok farklı materyal, renk ve stilde modelleri bulunuyor. Özellikle gümüş piercing'ler, sade, şık ve günlük kullanıma uygun modelleri ve görünüşleri ile oldukça sık tercih edebileceğiniz takı modelleri arasında yer alıyor. Gümüş piercing’ler, özellikle yazın yanık tende ve yazlık kıyafetlerle de oldukça şık bir görünüm kazanmanıza yardımcı oluyor. Yaz mevsiminde olduğu kadar kış mevsimi için de, en popüler takı tercihlerden biri gümüş piercing'ler oluyor. Çekici, cazibeli bir görünümü tercih eden ve farklı stili ile dikkat çeken kadınların kullandığı gümüş piercing modelleri, günümüz takı trendlerini takip eden, dünya modasını izleyen ve stilinde farklılık yaratmak isteyenler için en ideal seçenekler arasında yer alıyor.

Gümüş piercing modellerinin; eğlenceli, şık ve zarif birçok farklı renk ve tasarımdaki çeşitleri arasından, siz de günlük giyiminize uygun olan veya özel günlerinizde tercih edebileceğiniz birçok trendy tasarımı bir arada bulabilirsiniz. Tercih ettiğiniz bölgeye göre taktığınız piercing modeli ile örneğin yazın göbek piercing'inizi ortaya çıkarabilir; hem kıyafetinizle hem de stilinizle tüm bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz. Her mevsim rahatlıkla kullanılabilen kulak ve burun piercing’leri ile hem çekici hem de trendy tarzınız ile farklılık yaratabilir ve stilinizi tamamlayabilirsiniz. Konserlerde, festivallerde, özel etkinliklerde, kutlamalarda, partilerde ve günlük giyimde rahatlıkla tercih edebileceğiniz piercing modelleri ile birçok farklı tarzda görünüme kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Gerçek incilerin yer aldığı modellerden, swarovski taşlı modellere, daha birçok farklı aksesuar ile süslü gümüş rengi piercing'ler ile stilinizi en iyi şekilde yansıtarak, dünya takı trendlerini takip etmeye ve uygulamaya keyifle devam edebilirsiniz.

Gümüş Piercing

9 ürün var
 1. Markalar
  1. Tekbir Silver
  2. Altın Sepeti
  3. Betico Fashion
  4. Manuel Raymond
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı
DSACategoryId/2147483617/16032929/16032938/16032969/60007595
BAŞA DÖN