Piercing Modelleri

Piercing, popüler takı türlerinden biridir. Kulak, dudak, göbek, oral ve yüz gibi vücudun neredeyse tüm bölümleri için şık bir piercing bulunabilir. Modeller çeşitli olmakla birlikte kişisel anatominizi göz önünde bulundurarak seçim yapmanız önemlidir. Her model, vücudunuza uyum sağlamayabilir. Piercing modeli seçmeden önce profesyonel bir piercing uzmanından tavsiye almanız yalnızca vücudunuza uyacak en iyi şekli değil, aynı zamanda en iyi iyileşme süresine sahip modeli seçmenize yardımcı olabilir.

Piercing Nasıl Seçilir?

Piercing seçerken hem vücut anatominizi hem de yaşam tarzınızı düşünmeniz önemlidir. Örneğin, çok sık kask veya kulaklık takıyorsanız üst kulak piercing'inizin iyileşmesi zaman alabilir. Tehlikeli bir ortamda çalışıyorsanız bazı vücut piercing'leri sağlık açısından risk oluşturabilir. Bu nedenle doğru modeli seçerek bu gibi sorunları en aza indirebilirsiniz. Altın, platin, cerrahi çelik ve gümüş piercing gibi vücutta kullanımı güvenli kabul edilen metalleri tercih edebilirsiniz.

Piercing tasarımları birbirine benzemekle birlikte delik sayısına ve yerine göre piercing'in kilit mekanizması farklı olabilir. Bazı modellerde top uçlar kullanılırken, bazıları bükümlü uca sahip olabilir. Hangi uç tipinin kullanılabileceği genellikle uygulama alanının anatomik özelliklerine bağlıdır. Piercing modelleri genellikle vücutta uygulanan bölgeye göre isimlendirilir. Uygulama kolaylığı, hijyen ve sağlık koşulları açısından piercing için en popüler organ kulaktır. 

Hangi Piercing Nereye Takılır?

Kulağın çeşitli bölümlerinde kullanılabilecek çok sayıda piercing modeli bulunur. Endüstriyel piercing üst kulak kıkırdağındaki iki deliğe yerleştirilen çubuk şeklindeki modellerdir. Göz alıcı bir piercing arıyorsanız, endüstriyel piercing modellerini inceleyebilirsiniz. Lob piercing, kulak memesinde kullanılan piercing modellerini içerir. Küpe deliğine uygulanan en popüler modeldir. Kulak memesi boyunca yatay ya da dikey olarak yerleştirilebilir. Orbital piercing, kulak memesine yatay olarak açılan iki delikten geçirilen halka piercing'dir.

Kulak memesi gibi klasik bir seçim sizin için yeterli değilse kıkırdak piercing'lerini deneyebilirsiniz. Bu tür piercing modelleri hem erkekler hem de kadınlar için popüler bir seçimdir. Helix piercing, kulağın üst kısmına oturan ve kıkırdağa yerleştirilen piercing modelleridir. Daith piercing kulak kıkırdağına sarılan bir halkadır. Çok yönlü olması nedeniyle popüler modellerden biridir. Tragus piercing'i kulak kanalının önündeki çıkıntıya yerleştirilir ve çeşitli mücevher stilleriyle iyi görünür. Anti-tragus, kulak memesinin hemen üzerindeki kıkırdak bölgesi boyunca yapılan bir piercing modelidir. Genellikle top piercing modelleri sıralı şekilde uygulanır. Snug piercing iç kıkırdakta, kulağın dış kenarına yakın bir yere yerleştirilir. Eğer eşsiz bir piercing istiyorsanız en iyi modellerden biridir. Rook piercing, kulağın dış kenarına paralel olarak kulak kıkırdağının iç sırtına yerleştirilir.

Dudak Piercing Modelleri Nelerdir?

Pek çok farklı dudak piercing türü vardır ve teorik olarak dudak piercing'leri ağzın herhangi bir yerine yerleştirilebilir. En popüler model genellikle alt dudağın merkezine yerleştirilen halka piercing'lerdir. Dudak piercing'leri hem oral hem de yüz piercing'leri olarak kabul edilir ve dikkatli bir temizlik gerektirir. Dudak piercing'lerinin çoğu, diş eti çizgisinde neden olduğu sürtünme nedeniyle diş eti çekilmesi dahil diş ve diş eti hasarı riski taşır. Bu hasar, kalıcı olabileceğinden dolayı dudak piercing'i kullanmadan önce uzman bir diş hekimine danışılması önemlidir. 

Labret piercing, genellikle alt dudağın ortasına yerleştirilen popüler bir modeldir. Estetik tercihlerinize ve dudağınızın anatomisine bağlı olarak dudağınızın kenarına veya alt kısmına yerleştirilebilir. Yan dudak piercing'i, dudağın sol veya sağ tarafına doğru yerleştirilmiş bir labret modelidir. Madonna veya Monroe piercing'leri olarak da bilinir. Medusa piercing'i dudağın burun ile üst dudağı birleştiren philtrum bölgesine yerleştirilir. Üst dudağın ortasından itibaren dikey bir oluk oluşturur. Yüz simetrisini belirgin şekilde etkileyeceğinden dolayı çok dikkatli yerleştirilmesi gerekir.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Piercing Modelleri

Altın Piercing
Gümüş Piercing
Bijuteri Piercing
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1895 ürün
DSACategoryId/2147483617/16032929/80586080/16032969