Güneşin zararlı ışınları olarak bilinen UVA ve UVB; cilt, saç ve gözlerde uzun vadede hasar oluşmasına yol açar. Güneş koruyucu kremler gibi gözlükler de bu zararlı ışınlardan vücudun etkilenmesini aza indirgemek için kullanılır. Güneş gözlükleri uzun vadede gözde kuruma ve görme problemi yaşamamak için koruma amacıyla yılın her dönemi kullanılır. İnsanlarda sadece yaz aylarında tercih edildiği algısı oluşmasına rağmen kış ve bahar ayalarında da tercih edilir. Kayak sporu ile ilgilenen sporcular kar yansımasından, su sporları ile ilgilenen kişiler de deniz yüzeyinden yansıyan ışıktan korunma amacıyla tercih eder. Hawk erkek güneş gözlükleri, sadece koruma işlevi ile değil şık görünümü ile de dikkat çeker. Tarzınızın bir parçası haline gelen ve kişiliğinizi dışa yansıtan gözlük seçimlerinizde tercih edebileceğiniz birçok farklı model bulunur.

Çerçeve ve cam renkleri, desenleri ve materyalleri konusunda birbirinden ayrılan şık güneş gözlüğü tasarımları aynı zamanda birçok farklı stile hitap eder. Klasik, modern, spor, retro ve marjinal tasarımlara sahip birçok model arasından zevkinize uygun birini mutlaka bulursunuz. Giyim tarzınızla uyumlu gözlüklerin seçiminde yüz şekli ve boyutu gibi noktaları de göz önünde tutabilirsiniz. Doğru seçilen bir gözlük hem gözü zararlı ışınlardan daha iyi korur hem de oldukça tarz görünür. Karizmatik erkeklerin yılın 365 günü kullanabileceği birbirinden işlevsel modeller oldukça dikkat çekicidir. Kaliteyi uygun fiyatlarla kullanıcısına sunan Hawk modelleri ile stilinizi yansıtmak kolaydır. Başarılı tasarım ekibinin en güncel trendleri takip ederek, modayı yakalamayı başardığı gözlükler farklı formlar sahiptir. Temelde damla, oval, çokgen, dikdörtgen ve kare şekillerinin gözlük stillerine uyarlanmış halleri ile camlar üretilir. Cam formuna uyumlu kemik, metal ve plastik çerçeve tasarımları da şık görünümün anahtarı niteliğindedir.

Hawk Erkek Güneş Gözlüğü Seçimi

Güneş gözlüklerinin kullanan insanın yüzüne tam oturması sadece görünüm açısından değil işlevsellik yönünden de oldukça önemlidir. Yüzünüze büyük ve küçük gelen gözlük zararlı ışınları filtreleyemez ve kısa sürede düşerek kırılabilir. Yüzünüze en uygun olan gözlüğü seçebilmeniz için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bu noktaların başında ise ölçü gelir. Gözlükler birbirinden farklı parça uzunluklarına sahip olarak üretildiğinden kişilerin yüz ölçüsüne göre aralarından karar verilebilir. Henüz gözlük ölçünüzü bilmiyorsanız cetvel kullanarak; yüzün dış köşeleri, burun genişliği, gözlerin ayrıklık mesafesi ve kulakla yüzün burnun kesiştiği hayali çizgiyi ölçerek kabaca bir hesap yapabilirsiniz. Bu ölçüleri gözlüğün ekartman, köprü ve sap uzunluğu ile karşılaştırarak size uygun olup olmadığını belirleyebilirsiniz.

Örneğin, karşıdan bakıldığı zaman yatay olarak şakaklar arası mesafe ile gözlük çerçevesinin tamamının eş ölçüde olması beklenir. Yanak ve burun genişliğine göre değişen göz yapısı da ekartman ile ilgilidir. Ekartman tek camın genişliğini verir ve ölçü belirlemede size yardımcı bir öğedir. Bazı durumlarda tüm yüz ölçüsü yerine ekartman genişliği göz önüne alınarak seçim yapılır. Köprü yani burnun üzerine gelen kısmın genişliği yine yüzünüze uygun olmalıdır. Genişliği doğru seçtiğiniz zaman, gözlük köprülerinde bulunan destek kısımları ile burun kemiğine göre açı ayarlaması yapmanız kolaydır. Sap genişliği de yine kulak ile yüzün dış hattı arasındaki uzunluğa göre belirlenir. Genellikle kavisli saplar kullanıldığından bunun ölçüsü birçok insana uyum sağlar.

Seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise yüz şeklidir. Oval, kare, yuvarlak, kalp, üçgen ve elmas gibi birçok farklı isimle adlandırılan yüz tipinin dış hatlarını hayalen canlandırmak, aralarından karar vermeye yardımcıdır. İdeal gözlük seçiminde her daim oval hattı yakalamak hedeflenir. Bunu yapabilmek için takip edebileceğiniz bazı tüyolar vardır. Dar şakak ve geniş yanakları dengelemek için geniş çerçeve, aşırı keskin hatları yuvarlak göstermek için oval hatlar kullanılabilir. Her daim kendi yüzünüze uygun dengeleyici unsura göre seçim yapabilir ya da damla gözlük gibi birçok insana uygun klasiklere yönelebilirsiniz.

Hawk Erkek Güneş Gözlüğü Cam Özellikleri

Birbirinden şık ve farklı tarzlara sahip olan Hawk erkek gözlüklerinde genellikle UV filtre, organik ve polarize cam tercih edilir. Farklı renklere sahip olan bu camların kendi avantaj ve dezavantajları da bulunduğundan, kullanım hedefine göre seçim yapılabilir. Camlar öncelikli olarak birbirinden renk konusunda ayrılır. Siyah, kahverengi ve füme gibi standart renklerin yanı sıra canlı renkleri de ürünler arasında bulabilirsiniz. Camların renkleri aynı olsa dahi dışarıdan bakıldığında farklı görünmesine neden olan materyal ve boyama tekniklerine sahip olabilir. Tüm cam renginin aynı şekilde göründüğü tek tonların ile degrade olanlar birbirinden farklıdır. Degrade camlar yukarıdan aşağıya doğru gidildikçe tonlamada değişiklik gösterir ve rengi açılır. Yani gözlüğün üstünden bakıldığında çevre koyu, alttan bakıldığında ise açık görünür. Degrade gözlükler son yıllarda popülerliği gittikçe artan, kullanışlı modeller arasında yer alır. Gözlük seçimlerinde aşırı koyu tonlar genellikle güneş ışığının en dik olduğu zamanda, açık renkler de kış ayları ve yaz akşamüstü gibi hafif loş alanlarda en iyi sonucu verir.

Cam materyallerinde ise durum komplike bir hal alır. UV filtre tek başına ya da diğer camların üzerine uygulanarak kullanılan bir ayrıştırıcıdır. Organik cam hafif ve oldukça dayanıklıdır. Kırılmaya ve çizilmeye karşı dirençli yapı gösteren karışımlarından üretilir ve imal sırasında UV filtre tabakaları kullanılabilir. Renklendirmeye elverişli olduğundan genellikle canlı renklerde üretilen modeller bu tipte olur. Yansıma yapmayan, ışığın zararlı olanlarını ayrıştırarak soğuran bir yapıya sahiptir. Polarize camlar ise ışığı yansıtması için tasarlanan modeller arasında yer alır. Cama gelen ışık açısı dikleştikçe yani arttıkça kararma yapar. Genellikle kumsal ve deniz kenarı gibi aşırı aydınlık ve yerden ışık yansımasına müsait alanlarda kullanılır.

Hawk Erkek Güneş Gözlüğü Çerçeve Özellikleri

Gözlüğün kalitesini ve sağlamlığını direkt olarak etkileyen unsurlardan biri de kullanılan çerçevenin materyalidir. Kemik, metal, plastik ve asetat gibi farklı malzemelerden üretilen modellerin kendi avantaj ve dezavantajları vardır. Kombine olarak bilinen çerçeve şeklinde ise aynı anda birden fazla farklı malzeme kullanılır. Gözlük çerçevelerinin genişliğine ve malzemenin elverişliliğine göre renkli ve desenli olanları da bulunabilir. Metal gözlükler genellikle hafif olması için ince yapılı olarak üretilir. Camın sadece üst kısmını ya da tamamını çevrelediği modeller bulunur. Şık ve parlak görüntüsünü korumak için özen göstermek gerekir. Hassas ve narin yapılı olduğundan eğip, bükmeye karşı dikkat etmeniz tavsiye edilir. Kemik çerçevenin adı karışımın içerisine katılan organik kemik tozlarından gelir. Oldukça sağlam ve dayanıklı olan kemik çerçeveler ağırlık olarak belirgin olduğundan genellikle küçük yapılı olanların seçilmesi tavsiye edilir. Plastik ve asetat çerçeveler ile dayanıklı, hafif ve renklendirmeye oldukça müsait olan ürünlerdir. Kemik çerçeveler klasik kombinlerin vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alır. Özellikle siyah ve kahverengi olanları oldukça karizmatik bir görüntü sergileyerek stilinizi bir üst seviyeye taşır. Plastik ve asetat modeller de hem spor hem de klasik kombinlerde kullanılabilir olmasıyla öne çıkar. Çok renkli ve eğlenceli sokak modasına uyarlanabilir stillere sahiptir.

Metal çerçeve genellikle modern ve retro her türlü döneme uyum saplayan klasikleşmiş bir materyaldir. Metal çerçevenin parlak renklerde yansıması ile altın ve gümüş detayları bir araya geldiği zaman gözlük bir takı görünümüne bürünür. Leopar ve kamuflaj desenlerinden ilham alan, değişik tonlara sahip tasarımlar da oldukça ilgi çeken modeller arasında yer alır. Birçok renk alternatifine sahip olan çerçeveler arasından stilinize ve zevkinize uygun olanlarına karar vererek işlevsellik ve kaliteyi aynı anda yaşarsınız.

Hawk Erkek Güneş Gözlüğü Temizlenmesi

Şık görünümün parçası olan ve tarzından ödün vermeyen beylerin tercihi Hawk güneş gözlüklerinin seçimini ne kadar doğru yapsanız da doğru bakmazsanız özelliklerini yitirebilir. Kaliteli ve dayanıklı materyallerden üretilen ürünlerin kullanımı ve saklanması konusunda bazı detaylara dikkat etmeniz tavsiye edilir. Gözlüklerin kullanılmadığı zamanlarda kendi özel kılıf ve kutularında saklanması gerekir. Dışarıdan gelebilecek darbeler ile kırılması ve çizilmesine karşın saklama kutuları koruyucu önlem olarak kullanılır. Eğer yanınızda kutu yoksa ve gözlüğünüzü o an takmak istemiyorsanız başınıza ya da yakanıza da takabilirsiniz. Bu davranış hem ürünü korur hem de şık görünmenizi sağlar. Cep içine koymak ise hem çizilmeye hem de formunun bozulmasına neden olabilir. Özellikle de pantolonunuzun arka cebine koymak oldukça sakıncalı bir davranıştır. Arka cepte gözlüğün varlığını unutarak oturursanız kırılıp, bir yerinize batabilir. İdeal saklama alanı ise kutu ve kılıflar olduğundan mümkün mertebe yanınızda ya da arabanızda bunları taşımanız tavsiye edilir.

Gözlüğün saklanması kadar temizlenmesi de dikkat isteyen bir durumdur. Camların özelliği olan polarize ve UV filtre katmanlarını uzun süre muhafaza etmesi için yüzeye değdirilmeden, katlanmış saplar üzerinden yüzeye bırakılmalıdır. Cam temizliği yaparken ağır kimyasal ve deterjan kullanmak siz farkında olmasanız dahi çizilme ve aşınmaya neden olur. Bu aşınma uzun vadede camların UV filtreleme başarısını düşürerek gözlüğün etkinliğinin azalmasına sebep olabilir. Temizleme sırasında havlı yani tüylü bezler kullanırsanız bu parçalar cama yapışır ve hoş bir görüntü olmaz. Mikrofiber cam bezleri, kadife cam bezleri ve özel gözlük temizleme suları ile tüm leke ve tozunu kolayca alabilirsiniz. Aşırı kirli olduğu durumlarda eğer metal değilse, akan musluğun altında tutarak, parmağı etli kısmı ile hafifçe ovalayabilirsiniz.

Hawk Erkek Güneş Gözlüğü Kombinleri

Güneş gözlüğü birçok farklı stile sahip insan tarafından kullanılan ortak bir aksesuardır. Kişilerin gözlüğü hangi amaçla kullanıldığı ve tarza göre seçtikleri modeller birbirinden farklıdır. Klasik stile sahip maskülen kişiler genellikle siyah ve gri tonlarda olan sade modellere yönelir. Spor giyinen kişiler de renkli ve desenli çerçeveleri olan, parlak gözlük tasarımlarına ilgi duyabilir. Marjinal kişiler de genellikle renkli ve farklı tasarımları olan gözlük modellerini oldukça ilgi çekici bulur. Motorcu stili olarak tabir edilen tarzda ise damla gözlükler ve yuvarlak hatlı olanlar kullanılabilir.

Klasik tasarımların modern hallerini ya da geçmişte kullanılan retro kesimlerini gözlük olarak kullanabilir, yenilikçi degrade renkleri de deneyebilirsiniz. Gözlükler her kıyafet ile yaz ve kış aylarında bir arada kullanılabilir. Kıyafetlerle uyumlu renklerde ya da klasikleşen tonlarda seçim yapılabilir. Gözlüklerinde farklı bir hava yakalamayı isteyen kişiler aksesuarı iplerle bir arada kullanır. Farklı renk ve desenlere sahip gözlük ipleri hem ürünün boyuna asılmasını kolaylaştırır hem de oldukça farklı bir tarz yakalamayı sağlar. Ağırbaşlı klasik modellerden dinamik ve enerjik tasarımlara kadar geniş ürün yelpazesi ile he kişiye hitap eden Hawk erkeklerin beğenisini kazanır. Modelleri detaylı olarak incelemek ve ne istediğinizden emin olarak karar vermek üründen alacağınız maksimum verimi artırır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hawk Erkek Güneş Gözlüğü

316 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Cam Rengi
Toplam 48 / 316 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?