Güneş gözlükleri, gözlerinizi güneşten gelen zararlı UV ışınlarından korumanın yanı sıra ikonik bir moda aksesuarı olarak stilinizi tamamlayabilir. Farklı yüz tipleri için tasarlanan 50’den fazla temel güneş gözlüğü stili bulunur. Yüz tipinize uygun, tarzınızı en iyi şekilde yansıyacak sayısız model arasından seçim yapabilirsiniz. Tasarım açsısından bakıldığında, yüz tipinize uygun bir gözlük modeline karar vermek kolay bir seçimdir. Öte yandan gözlüğü oluşturan temel bileşenler hakkında bilgi sahibi olmak, uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ve konforlu bir kullanım sunan en iyi gözlüğü seçmenize yardımcı olabilir.

Güneş Gözlüğü Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Gözleriniz , gün boyunca zararlı Ultraviyole (UV) ışınlarından korunmayı gerektirir . Özel bir film ile kaplanan gözlük camları, güneş ışınlarını filtreleyerek size sağlıklı bir görüş ortamı yaratır. Yoğun ışığın neden olduğu göz yorgunluğunu azaltır ve parlak ışıktan kaynaklanan kısma refleksinin neden olduğu kırışıklıkların oluşumunu önler. Kaliteli bir güneş gözlüğü, araç kullanırken parlak ışık ve yol koşullarında daha iyi görmenize yardımcı olur. Güneş gözlükleri sadece güneşin zararlı etkilerini önlemek için değil, bisiklet sürerken veya koşarken, kire ve döküntülere karşı ek bir savunma hattı sağlamak için de kullanılır.

En İyi Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Güneş gözlüklerinin anatomisini oluşturan çeşitli bileşenler, gözlüğün yüzünüze nasıl oturacağını ve nasıl görüneceğini etkiler. Aviator tarzı güneş gözlükleri başta olmak üzere bazı erkek güneş gözlüğü modellerinde camları birbirine bağlayan bir üst çubuk bulunur. Üst çubuk sadece belirli bir tarz için moda ifadesi olmaktan çok, camlar arasında köprü oluşturduğu için genel iskelet yapısını destekler ve şekil bozulmalarını önlemeye yardımcı olur. Köprü bölümü, burnun hemen üzerinden geçen, camlar arasındaki alandır. Çerçevenin ağırlığını destekleyen temel parça olduğu için çerçevenin yüzünüze uyumu için önemli bir rol oynar. Burun pedleri, çerçevenin iç kısmına takılan plastik parçalardır. Pedler güneş gözlüklerinizin en küçük ve gözden kaçan bileşeni olabilir. Ancak gözlüklerinizi yerinde tutmak, rahatlık ve uyum sağlamak gibi kullanım sırasında önemli bir role sahiptir.. Güneş gözlüklerindeki neredeyse tüm burun pedleri ayarlanabilir, esnek yapıya sahiptir.

Gözlük çerçevesi gözlük camlarını bir arada tutan ana yapıdır. Gözlük tarzını belirlediğinden güneş gözlüğü satın alırken dikkat edilen ilk bileşendir. Gözlük sapları, yüzünüzün kenarları boyunca kulaklarınıza uzanır ve gözlüğün sağlam bir şekilde yerinde tutulmasını sağlar. Sap uçları, gözlüğün kaymasını önlemek için plastik veya silikon ile kaplanabilir. Yumuşak bir sap ucu tasarımı rahatlık sağlarlar ve kulaklarınızın üstüne gelen basıncı azaltırlar. Menteşe mekanizması, çerçeveyi saplara bağlayan ve gözlüğünüzün yüz ile uyumunda maksimum rahatlığı sağlayan temel bileşendir. Gözlüğün yüzünüzün genişliğine göre açılmasını ya da kullanılmadığı zamanlarda gözlüğün içeriye doğru katlanmasına izin verir.

Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri Nelerdir?

Güneş gözlükleri cam şekline göre; yuvarlak, oval, kare, geometrik; çerçeve şekline göre tam, yarım ve çerçevesiz olarak satışa sunulur. Moda trendleri her yıl değişse de, tüm güneş gözlükleri temel tipler üzerinden yeniden yorumlanır. Tercihen klasik bir görünüm ve gözlerinizi vurgulamak için kare çerçeve tercih edebilirsiniz. Daha casual bir görünüm için yarım ya da çerçevesiz gözlükleri tercih edebilirsiniz. Çerçevesiz gözlükler şık bir seçim olmakla birlikte, diğer modellere kıyasla daha hassas kullanım gerektirir.

Güneş gözlüğü satın alırken yüz tipiniz belirleyicidir. Aviator tarzı gözlükler kare, yuvarlak, oval ve kalp gibi tüm yüz tipleri için tercih edilebilecek, popüler gözlük modellerinden biridir. 80'lerin ikonik modellerinden biri olan Wayfarer tarzı, geniş üst açılı çerçeveler yuvarlak, üçgen ve kalp yüz tipi dışındaki tüm yüz tipleri için tercih edilebilir. Yuvarlak çerçeveli gözlük modeller, köşeli ve kare yüz tipleri için en iyi seçimdir. Genel bir kural olarak yüz geometrisini desteklemek ve dengelemek için yuvarlak yüzler için kare ve geometrik şekiller uygunken, yuvarlak kesimler tercih edilmez. Aynı şey kare yüz tipi için de geçerlidir. Kare yüzler için yüz hatlarını yumuşatmaya yönelik yuvarlak ve oval gözlük modelleri daha dengeli bir görünüm sağlamaya yardımcı olur.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Konumseçilmedi
Marka
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483632/1120745/1123164