Güneş ışınları, belli miktarlarda olduğu sürece insan sağlığını olumlu yönde etkiliyor. Bunun yanında uzun süreli güneş ışığına maruz kalanlarda zararlı sonuçlar oluşabiliyor. Göz, hassas yapısı ile güneşin zararlı UV ışınlarından kolaylıkla etkilenebilir. Hatta ışığın fazlasından ve yansımalardan görüş bozuklukları yaşayabiliyor. Göz sağlığının korunmasına yardımcı olan güneş gözlükleri, özel filtreleri ile gözü zararlı ultraviyole ışınlarından koruyor. Geliştirilmiş filtre sistemleri ile tasarlanan Rayban erkek güneş gözlükleri, gözün korunmasına özen gösteriyor. Güneşin zararlı ışınlarından göz ve göz kapaklarını koruyarak göz sağlığını destekliyor.

Güneş ışınları kısa vadede gözlerde kaşıntı, yaşarma, alerji gibi sorunlar yaşatabilir. Uzun süreli güneş ışınlarına maruz kalan gözlerde katarakttan körlüğe pek çok sorun oluşabilir. Hatta göz kapaklarında cilt kanseri, retina iltihabı gibi pek çok göz problemi ile karşılaşabilirsiniz. Gelişmiş filtre sistemi ile tasarlanan Rayban gözlük erkek modelleri, güneş ışığının olumsuzluklarını azaltıyor. Güneş ışığını kırarak etkisini azaltan ürün, gün ışığında görüntü netliği sağlıyor. Göz ve göz çevresinde üst düzey koruma sağlayan Rayban güneş gözlükleri, kalitesi ile ön plana çıkıyor.

Rayban Marka Özellikleri

Amerika Birleşik Devletleri merkezli gözlük markası Rayban, 1936 yılında kurulmuş. Kısa sürede bütün dünyada adını duyuran marka, ilk güneş gözlüklerini Amerikan Hava Kuvvetleri için üretmiş. Günümüzde güneş gözlüğü denilince akla ilk gelen marka Rayban oluyor. Beklentilerin çok ötesinde tasarımları ile her stile uyum sağlayan ürünler, kaliteyi arayanların beğenisini kazanıyor. Gözlük modasına yön veren markanın tasarımları, şık ve tarz sahibi erkeklerin ilgisini çekiyor.

Teknolojiyi gözlüklerine taşıyan Rayban, güneş ya da çok aydınlık hava koşullarında gözün ihtiyacı olan maksimum korumayı sağlıyor. Marka, pilotlar için tasarladığı ilk gözlük modellerinde, yatay ve dikey güneş ışınları için polarize filtre kullanmış. Gözlük camları teknolojisinin gelişmesinde etkili olan markanın Rayban Aviator modeli, ilk filtre kullanılan tasarım olma özelliğindedir. Rayban klasiklerinin ilk ürünün model serisi, halen şık ve tarz sahibi erkeklerin ilgisini çekiyor. Gözlük teknolojisinde ilklere imza atan marka, özgün tasarımları ile her yaştan erkeğin beğenisini kazanıyor. Rayban göz ve göz çevresini dış etkilerden koruyan ürün modelleri ile konfor ve estetiği birleştiriyor. Birçok farklı renk ve özellikle tasarlanan ürünler, göz sağlığına önem verenlerin ilk tercihi oluyor.

Rayban Erkek Gözlük Modelleri ve Özellikleri

Geçmişten günümüze gözlük modasına yön veren Rayban, farklı tarzlara hitap edebilecek gözlük modelleri üretiyor. Erkek kullanıcıların, görme, göz yapısı, sağlık ihtiyaçları, tarzları, kısacası güneş gözlüğü beklentileri farklı olabiliyor. Geniş ürün yelpazesi bulunan markanın, her beğeni kriterini karşılayan zengin seçenekleri bulunuyor. Rayban çerçeve kadar gözlük camı teknolojisinde de farkını ortaya koyuyor. Farklı teknik özelliklerde tasarlanan gözlük camları, yüksek kalite standartlarında üretiliyor. Sürekli yenilenen Rayban erkek güneş gözlüğü kataloğunda, farklı renk, şekil, desende çerçeve ve lens seçenekleri bulunuyor. Erkek koleksiyonunda farklı beğeni ölçütlerini karşılayabilecek ürün modellerini bir arada görebilirsiniz.

Güneş gözlüğü modelleri arasında kültleşmiş yere sahip Rayban Aviator Classic modeli, markanın havacı klasiği olarak tanımlanıyor. Havacı stilini kalite ile birleştiren ürün modeli, her dönem sıklıkla tercih edilen tasarımlar arasında yer alıyor. Zamansız olarak tanımlanabilecek ürün zarif çizgileri ile dikkat çekiyor.

İlk 1952 yılında tasarlanan Rayban Original Wayfarer, markanın klasikleşmiş modelleri arasında yer alıyor. Sade tasarımı ile dikkat çeken ürün, klasik moda tarzını sevenlerin ilgisini çekiyor. Kare biçimli tasarımı ile farklı yüz tiplerine uyum sağlayan model, oldukça geniş renk seçenekleri ile tasarlanıyor.

Klasik tasarımlar arasında yerini alan Rayban Clubmaster, 1950’lerin çizgilerini taşıyor. Bu ürün modeli metal çerçevenin üst kısmında kalın kemik ya da asetat detay ile tasarlanıyor. Rayban’ın iddialı modellerinden olan Clubmaster ile tarzınızı yansıtırken konforu hissedebilirsiniz.

Klasik ve modern çizgilerin buluştuğu Rayban round, yuvarlak metal çerçeveli tasarımı ile ilgi çekiyor. İnce metal çerçeve, emaye kaplama ile tasarlanan Rayban Jack, çağdaş yuvarlak şekille sahip. Farklı serilerle ürün çeşitliliğini arttıran markanın iddialı modelleri arasında Rayban aynalı erkek güneş gözlüğü de bulunuyor. Marka her stile göre farklı renk, model ve özellikte güneş gözlükleri modelliyor. Unisex Rayban gözlük modelleri, modern ve yenilikçi çizgileri ile tarzınızı ön planda tutuyor.

Kendine haz çizgisiyle tasarım yapan marka, numaralı gözlük modellerinde de farkını ortaya koyuyor. Tarzından ödün vermeyenler Rayban numaralı gözlük modelleri ile görme ihtiyacını karşılayabiliyor. Göz sağlığını ön planda tutan marka optik tasarımlarında da farkını ortaya koyuyor. Özgün tasarlanmış Rayban optik gözlük modelleri ile konforu ve şıklığı bir arada hissedebilirsiniz.

Klasik ve havalı görünümün sembolü olan Erkek Rayban güneş gözlükleri, tarzından ödün vermeyenlerin tercihi oluyor. Bu ürün modelleri klasik, modern, Retro tarzda ve her yüz tipine uygun olacak şekilde tasarlanıyor. Şık, hafif, dayanıklı malzeme ile tasarlanan ürün modelleri, tasarım detayları ile kullanıcı memnuniyetini arttırıyor.

Rayban Erkek Gözlüğü Çerçeve Özellikleri

Artık ikonlaşmış olan Rayban gözlük çerçevesi modelleri, özgün tasarımları ile ön plana çıkıyor. Markanın yuvarlak, kare, altıgen, beşgen, damla, cat gibi birçok çerçeve modeli bulunuyor. Rayban, şekli kadar çerçevenin üretildiği malzemelerde de farkını ortaya koyuyor. Çok çeşitli renk seçenekleri ile tasarladığı ürünlerde hafiflik ve sağlamlığı temel kriter olarak alıyor. Klasik ve sıra dışı alternatifler ile tasarlanan ürünler, yüze tam olarak oturabilecek ergonomide tasarlanıyor.

Rayban, gözlük lensleri ve çerçeveleri kadar gözlük kılıflarını da önemsiyor. Deri materyal ile tasarlanan Rayban gözlük kılıfı, pratik kullanım avantajı sağlıyor. Numaralı ya da güneş gözlüğünüzü kolaylıkla yerleştirebileceğiniz ürün, şık tasarımı ile beğeniliyor. Gözlüklerinizi kullanmadığınız zamanlarda toza, kire, çizilmelere karşı koruyan Rayban orjinal gözlük kılıfı, gözlük silme bezi ile kullanıcılarına veriliyor.

Rayban Erkek Gözlüğü Özellikleri

Şık tasarımları ile dikkat çeken Rayban erkek güneş gözlükleri, göz sağlığını koruyacak teknolojileri ile dikkat çekiyor. Tasarımda kullanılan lens eğimi özelliği görüş açısını engellemezken ışınların kırılmasında önemli rol oynuyor. Rayban gözlüklerinde ileri teknoloji ile tasarlanan üç çeşit cam kullanıyor. Yüksek kaliteli üretilen polikarbonat, organik ve kristal (mineral) cam çeşitleri, çerçevelere yerleştirilerek modelleme tamamlanıyor.

  • Mineral Cam: En iyi görüntüleme kalitesi ile tasarlanan Mineral (kristal) güneş gözlüğü camları, çizilmelere karşı dayanıklıdır. En prestijli güneş gözlüğü markalarından Rayban’ın kendine özgü özellikleri arasında mineral güneş camları bulunuyor. Rayban su damlası olarak adlandırılan metal çerçeveli modellerde farklı renklerde mineral cam kullanılıyor.
  • Polikarbonat Cam: Polikarbonat (polikarbon) cam ile tasarlanan ürünler darbe emici özelliği ile tercih ediliyor. Dışarda aktif yaşantınız varsa bu cam çeşidi ile tasarlanan güneş gözlüğü seçebilirsiniz. Farklı filtre seçenekleri ile güçlendirilen polikarbonat cam ürünler hafif yapıları ile beğeniliyor.
  • Organik Cam: Bir çeşit reçineden üretilen organik camlar, ultraviyole ışınlarını kesici özellikle tasarlanıyor. Kırılma riski taşımayan, ışınları yansıtma oranı az olan organik cam güneş gözlükleri, genellikle esnek çerçevelerde kullanılıyor. Güneş ışığını kıran eğimli, yüzü saran çerçevelerde organik camlar kullanılıyor. Kırılmaya karşı dayanıklı ürünler hafif tasarımları ile rahat kullanım imkanı sağlıyor.

Rayban gözlük lensleri arasında polarize ürünler de bulunuyor. Polarize, yerden gelen güneş ışığı yansımalarını, beyaz zeminleri, pırıltıları engelliyor. Kar ve su yüzeyindeki yansımaların parlaklığını azaltarak göz sağlığını koruyor. Polarize camlar yansımaları engellediği için yüksek görüş netliği sağlıyor.

Rayban Erkek Güneş Gözlüğü Modelleriyle Gözlerinizi Koruyun

Temel amacı güneşin zararlı ışınlarından gözü ve göz çevresini korumak olan Rayban güneş gözlükleri, özgün ve cesur tasarımlarla hazırlanıyor. Oldukça yüksek cam kalitesi ile tasarlanan ürünler, şık ve sıradışı modelleri ile beğeniliyor. Rayban, kullandığı özel filtrelerle, zararlı ışınların tamamına yakınını camların iç kısmına geçirmiyor. Ayrıca güneş ışınlarının oluşturduğu yansımaları, parlaklıkları absorbe ederek gözde yaşarma, kaşıntı gibi problemlere engel oluyor. Yılların tecrübesini taşıyan marka, filtreleri mükemmel tasarımla bir araya getirerek ürünlerini modelliyor.

Farklı Yüz Tipleri İçin Farklı Rayban Erkek Güneş Gözlükleri

Dünyanın önde gelen güneş gözlüğü markalarından Rayban, zarif çizgileri ile farklı erkek stillerine hitap edebiliyor. İnce tasarım detayları ile modellenen ürünler, farklı yüz tiplerine uygun zengin seçeneklerle öne çıkıyor. Modeller arasında klasik ve sıradışı pek çok seçenek bulunuyor.

Metal çerçeveli yuvarlak camlı Rayban Raud modeli, pek çok kişinin tercihleri arasında yer alıyor. Koleksiyonların en ilgi çekici tasarımı olan bu modeli keskin yüz hatlarına sahip kişiler kullanabilir. Geniş alına sahip, çıkık elmacık kemikleri belirgin olan köşeli yüz tiplerini bu model ile yumuşatabilirsiniz.

Yuvarlak yüzlü kullanıcılar, kare ve dikdörtgen şekillerde tasarlanan gözlük modellerinden seçebilirler. Köşeli tasarımı ile dikkat çeken Ray-Ban Jeffrey güneş gözlüğü, yuvarlak yüz hatlarına sahip erkeklerin tercih edebileceği modeller arasında yer alıyor. Bu ürün modeli ile yüzde oran dengelemesini yapabilirsiniz. Ray-Ban Aviator Large Gunmetal modelini de bu bağlamda değerlendirebilirsiniz. Yüze hareket kazandıran ürün, mükemmel duruşu ile şıklığınızı yansıtabilir.

Oval yüz tipinde kare, dikdörtgen, pilot modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Rayban güneş gözlükleri kategorisinde bu çizgileri taşıyan pek çok modeli bulabilirsiniz. Yüzünüzün genişliğine uygun dikdörtgen çerçeveli modeller arasından seçim yaparak, şıklığınızı kalite ile birleştirebilirsiniz. Kare şeklinde yüzünüz varsa oval veya yuvarlak çerçeve modeller yüzünüze hareket kazandırır.

Kalite ve teknolojiyi bir arada sunan Rayban ile stilinizde fark yaratabilirsiniz. Marka güneş gözlüklerini başta kahverengi ve siyah olmak üzere farklı renk seçenekleri ile modelleniyor. Hiçbir zaman modası geçmeyen markanın bu özelliği tarzınıza ve kıyafet seçiminize göre ürün modeli seçebilme avantajı sunuyor.

Rayban Erkek Gözlük Fiyatları

Göz sağlığının devamına aktif olarak katkı sağlayan Rayban güneş gözlüğü, yüksek kalite standartlarında üretiliyor. Birçok farklı modelde kullanıcılarına en iyi tasarımları sunan marka, her bakımdan sağlıklı ve güvenlidir. Rayban erkek gözlük fiyatları, model özelliklerine göre değişebiliyor. Ürün modellerinde kullanılan organik, kristal ve polikarbonat cam teknolojileri arasındaki fiyat farkı, satış fiyatlarını etkileyebiliyor. Aynı şekilde çerçeve elemanlarının farklılıkları fiyatları değiştirebiliyor. Gözlerinizi korumak için güneş gözlüğüne ihtiyacınız varsa hepsiburada aracılığı ile Rayban erkek gözlüklerini, özelliklerini inceleyebilirsiniz. Yüz şeklinize ve kriterlerinize uygun ürün modelini buradan kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ray-Ban Erkek Güneş Gözlüğü

1021 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 36 / 1021 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?