Hızma takmak, tarzınıza küçük bir dokunuşla göz alıcı bir görünüm kazandırmanın harika bir yoludur. 14 ayar altın, 18 ayar altın veya titanyum gibi yüksek kaliteli metallerden yapılan hızma modelleri en popüler seçeneklerdir. Kaliteli malzemelerden üretilmiş hızma modelleri ile hem tarzınızı yansıtabilir hem de cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Daha sade bir tarz için tek taşlı hızma modellerini, daha çarpıcı bir stil için halka hızma modellerini tercih edebilirsiniz. 

Hızma Modelleri Nelerdir?

Şekil açısından bakıldığında hızmalar temel olarak halka ya da çivili tasarıma sahiptir. Halka hızmalar, boncuklu veya tek parça olabilir. Kullanımı oldukça rahattır. Burun deliğini çevrelediği için düşme olasılığı genellikle daha düşüktür. Farklı delme stillerine uyum sağlayabilen ve burnun farklı bölümlerinde kullanılabilen en yaygın hızma modelidir. Halka formunda olan ve klips mekanizmasına benzer şekilde burna tutturulabilen sıkıştırmalı hızma modelleri, burun deldirme işlemi olmaksızın konforlu ve kolay kullanım olanağı sunar.

Çivili hızma modelleri twist, bone, L ve pin olmak üzere 4 standart modele sahiptir. Twist gibi ucu bükülebilen hızma modelleri, hızmanın burun deliğine tam olarak oturmasını ve sağlam bir şekilde durmasını sağlar. Bu nedenlerden dolayı en yaygın hızma türüdür. Tek taş hızma gibi çeşitli stillerde satışa sunulur. Bone adı verilen hızma modelinde bir uçta süsleme, diğer uçta ise küçük çaplı bir top bulunur. Top kısmı hızmanın yerinde kalmasını sağlar. Pin adı verilen ve düz bir çiviyi andıran hızma modelleri ise genellikle burun delme işlemi sırasında uygulanır ve uygulayıcı tarafından bükülerek sabitlenir. Burun deliği standart ölçülere uymayan kişiler için ayarlanabilir uzunluğu ile en iyi hızma modellerinden biridir.

Hızma Nasıl Takılır?

Klipsli modeller burun deliğinin her iki ucundan bir klips mekanizması ile tutturulur. İğneli ve halka hızma modelleri ise burun deliğine uygulanan deliğin çapına göre seçilir. Genellikle delme işlemi sırasında uygulanan iğne numarasından daha kalın hızmaların kullanılması önerilmez. Özellikle ilk kez hızma takacak kişiler için uygulamayı yapan uzmanın tavsiyesine göre hızma seçmesi önemlidir.

Burun deliğinin hassas yapısı nedeniyle hızma gibi aksesuarlar daha fazla özen ve hijyen gerektirir. Bu nedenle hızma alışverişi yaparken, alerjik reaksiyonlara neden olmaması için altın, gümüş, paslanmaz çelik ve platin gibi malzemelerden üretilmiş modellerin tercih edilmesi önemlidir. Hızmalar küçük ve oldukça hafif aksesuarlar olduğu için altın ve pırlanta gibi değerli madenlerle işlenmiş hızmalar uygun fiyatlıdır ve seçilebilecek pek çok stil bulunur. Pırlanta ve altın hızmalar birçok bütçe için erişilebilir fiyat seviyesine sahiptir.

Pırlanta Hızma Nasıl Seçilir?

Pırlanta hızmalar genellikle altın bir çerçeve ile satışa sunulur. Modele göre gümüş ya da platin gibi metallerden de yapılabilir. Pırlanta hızmalarda kullanılan taşlar genellikle çok küçüktür. Taşın küçük olması uygun maliyetli olması anlamına gelir. Bu sayede pırlanta hızmalar şık, gösterişli ve uygun fiyatlı bir hızma seçeneğidir. Doğru boyutta bir pırlanta seçmek büyük ölçüde zevkinize bağlıdır. 

Hızma Boyutları Nelerdir?

Hızma modellerinde kullanılan en popüler ebat, aşırı dikkat çekmeden güzel bir ışıltı sağlayan 2,5 mm taşlardır. Biraz daha parlaklık ve görünürlük isteyen kişiler için 3 mm de iyi bir seçim olabilir. Hızmanızın fazla dikkat çekmemesini istiyorsanız 2 ya da 1,5 mm taşları düşünebilirsiniz. Bununla birlikte 1,5 mm özellikle büyük bir burun yapısı için çok küçük olabilir. Ofis gibi resmi ortamlarda kullanmak için kabul edilebilir seviyede ışıltıya sahip olmakla birlikte, aradığınız göz kamaştırıcı görünümü sağlamayabilir.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Hızma Modelleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 263 ürün
DSACategoryId/2147483617/16032929/80586080/16032970