İnci Küpe

İnci Küpe

İnci küpe doğal yoldan oluşan aksesuarlardan bir tanesidir. Doğal yollardan oluşturulan inciler, yüzlerce yıldır kadınların aksesuar olarak kullandığı ürünlerden bir tanesidir. İnciler kullanılarak tasarlanan birçok aksesuar seçeneği bulunmaktadır. Kültür inciler kullanılarak tasarlanan aksesuarlar, farklı özelliklere sahiptir. İncili aksesuarlar, genellikle güç ve asaleti temsil eder. İnciler, doğanın insanlara sunmuş olduğu armağanlardan bir tanesidir.

İnciler, istiridye ya da midye gibi deniz canlılarından çıkar. Aynı zamanda, keşfedilmiş olduğu ilk andan itibaren süs eşyası ve takılarda kullanılmaya devam etmektedir. Süs eşyası ve takılarda sedef renkli tanecikler olarak birçok ek taşta kullanılmaktadır. Sedefli tanecikler, şıklığı ve zarafeti tamamlar. İnciler, denizin ve okyanusun en değerli taşlardan bir tanesidir. Kendi içinde ise okyanus incisi en değerli olanı olarak ilk sıraya yerleşmiştir. Yabancı bir maddenin istiridyeye takılması sonrasında ise istiridyenin bu maddenin etrafına kaplamasıyla inciler oluşur. Bu maddenin etrafında katman meydana gelmeye başlar. Doğal yollardan ortaya çıkan incilerin oluşumları bu şekildedir. İncili küpe ise kadınların en sevdiği aksesuarlar arasında yerini almaktadır. 

Kültür incilerinde, yabancı maddeler insanlar tarafından incilerin içine yerleştirilebilmektedir. Doğada açık pembe, fildişi, beyaz ve siyah gibi renklerde incileri görebilmeniz mümkündür. En değerli olan inciler ise nadir rastlanan siyah incilerdir. Siyah incili küpeler, kadınların göz bebeği haline gelmiştir. Çünkü alışılagelmişin dışında bir renk olan siyah inci, küpeleri anlamlandırmaktadır. İnci küpeler eğer siyah renkteyse düğün, özel davetler, nişan gibi pek çok farklı organizasyonda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Her türlü kombine de rahatlıkla uyum sağlayan inci küpe modelleri seçenekler arasındadır. Zarif, şık ve tarz yaratan birçok siyah incili küpe modelini seçenekler arasında bulabilmeniz mümkündür. İnci küpeler, altın gibi değerli malzemeler kullanılarak da imal edilebilmektedir. Bu durum ise incilerin değerini daha da artırır. Altın ile tasarlanan incili küpeler, bütün ihtişamıyla göz doldurmaktadır. 

İnci Küpe Modelleri

İnci küpe modelleri geniş bir kategoride incelenebilir. İncinin gerdanlık, kolye ve benzeri aksesuarlarda sık sık kullanılan bir taş olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda, küpelerde de kullanılan inci taşının küpelere anlam kattığını söyleyebiliriz. İnci küpelerde sarı, siyah, beyaz gibi renkler ön plana çıkmaktadır. İnci ile tasarlanan küpeler, genellikle 14 ayar altın kullanılarak imal edilir. Yapımında ise farklı türde inciler kullanılır. Bunlar arasında tatlı sudan çıkan inciler yer almaktadır. İnciler, Çin ya da Japonya’da tatlı su gölcüklerindeki midyelerde yaşarlar. Gümüş grisi, beyaz, turuncu, mor, pembe ve sarı gibi farklı inci türleri çıkarılmaktadır. Gümüş inci küpe ise gümüş grisi olarak çıkarılan incilerden imal edilir. Tuzlu suda yetişen inci türleri de vardır. Bunlar arasında, tuzlu suda yetişen ilk ticari kültür incisi yer alır. İsmi Akoya olan bu inci, yine Japonya ve Çin’de yer alan çiftliklerde üretilir. Genel olarak, krem ve beyaz renkli incilerdir. 

İnci küpe modelleri, Japonya ve Çin’de çıkan küpelerden imal edilir. Kullanıcıların beğenisine sunulan bu taşlar, farklı modellerde küpe tasarımlarında büyük rol oynar. Güney Denizi incileri de Dünyanın en büyük olarak bilinen istiridyesinden üretilir. Pinctada Maxima ismi verilen bu inci türü farklı modellerdeki küpe modellerinde yerini almaktadır. Bu istiridyelerin gümüş dudaklı olanları ise gümüş grisi ve beyaz renkli inciler verir. Altın dudaklı istiridyelerden ise sarıdan altın tonuna kadar farklı tonlarda inciler çıkar. Gerçek inci küpe yapımı Tahiti incilerinden de imal edilir. Güney Denizi’nde yer alan Tahiti kıyılarında yaşayan siyah dudaklı istiridyelerden çıkan incilerdir. Siyah renkli olan bu inciler oldukça değerlidir ve nadir bulunur. 

İnci Küpe Tasarımları

İnci küpe altın gibi değerli madenler kullanılarak imal edilen takılardır. Ancak gümüş ve benzeri malzemeler de inci küpe yapımında kullanılmaktadır. İnci kullanımıyla meydana gelen birçok küpe tasarımı vardır. Küpelerin tasarımları, kendi içinde farklı seçeneklere ayrılır. Halka, damla, montörlü, sarkıt formda tasarlanan inci küpeler, kadınların kulağında yerini almaktadır. Aynı zamanda, pırlanta, altın, gümüş ve zirkon gibi değerli malzemelerin kullanılarak tasarlandığı inci küpeler de beğeni toplamaktadır. Bu malzemeler, inci küpelere eklenerek farklı ebat ve formlara sokulur. Farklı tasarımlara sahip olan incilerin şıklığı ve zarifliği ön plana çıkmaktadır. Sallantılı inci küpe modelleri, genellikle sade elbiselerin üzerine kullanılan en zarif aksesuardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra, uğur böceği, çiçek, aşk, otantik, yıldız, kar tanesi gibi farklı temaların yer aldığı inci küpe tasarımları da seçenekler arasındadır. Genellikle, çok özel davetlerde kullanılmak istenen inciler, spor kıyafetlerle kullanılmak istendiğinde şirin temalı olan modeller tercih edilebilir. 

Eğer çok özel bir davete gidiyorsanız, inci küpeler ile birlikte kolyeleri de takım olarak tercih etmeniz gerekir. Damla inci küpe özel organizasyonların vazgeçilmez modellerinden bir tanesi olacaktır. İnci küpe ve kolye setler, en şık kıyafetlerin tamamlayıcısı olacak modeller arasındadır. Bu takımlar ile asil bir görünüm elde edebilmeniz mümkündür. İnci altın küpe kolyeler ise genellikle 14 ila 22 ayar altın kullanılarak imal edilir. Zarif bir tarz oluşturmak adına, bu inci küpe modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. 

İnci Küpe Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

İnci sallanan küpe modelleri, toplu saçlarla çok sık kullanılan modellerden bir tanesidir. Dolayısıyla inci küpe seçimi yaparken kendi tarzınızı göz önüne almanız gerekir. İnci küpe satın alırken, dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise incinin değeridir. İncinin değeri ve parlaklığı büyük bir öneme sahiptir. Çünkü çok yüksek, yüksek, orta ve az olmak üzere farklı değerlerde inciler bulunmaktadır. Bu inci modelleri arasından seçim yaparken, en değerli olan modelleri tercih etmelisiniz. Sallanan inci küpe modelleri, farklı uzunluklarda olan aksesuarlardan bir tanesidir. Farklı değerde incilerden imal edilen bu aksesuarlar, temiz, lekesiz ve pürüzsüz inciler kullanılarak imal edilir. Seçiminizi yaparken de bu özelliklerdeki inci küpelere yönelmeniz gerekir. Genellikle, yüksek değerdeki inci küpeler, karşıdan bakan biri için ayna görevi görmektedir. İnci küpeleri kullanan kadınlar, şekil olarak farklı formlardaki takılara yönlenebilir. 

Oval, yassı, yuvarlak, barok, düğme gibi farklı şekillerde tasarlanan inci küpeler arasından kendi tarzınıza uygun seçimler yapabilirsiniz. İnci küpe gerçek olduğunu anlamak için ise satın aldığınız incinin soyulmamasına ve kalitesine dikkat etmeniz gerekir. İnci küpeleri satın almadan önce, kullanılan incinin boyutuna da dikkat etmeniz gerekir. İncinin boyutu büyüdükçe incinin değeri de yükselmektedir. İnci küpelerin malzemeleri, altın, pırlanta, gümüş gibi madenlerle de birleştirilir. Bu nedenle, inci küpelerin değeri birbiri içinde değişkenlik gösterir. Değerli madenleri içinde bulunduran mükemmel tasarımlar, seçenekler arasında yerini almaktadır. İnci küpeleri satın alırken doğal incileri tercih etmelisiniz. Dolayısıyla sertifikalı olan inci küpe modellerine yönelmeniz gerekir. 

İnci Küpe Fiyatları

İnci küpe fiyatları birbiri içinde değişkenlik gösterir. Seçenekler arasında, top, yıldızlı, çiçek, damla, kelebek, yıldız gibi farklı küpe modelleri bulunmaktadır. Bu çeşitlilikte üretilen inci küpeler fiyatsal anlamda birbirinden ayrılır. İnci küpe fiyatları, tasarım ve teknik özellik açısından da birbirinden ayrılır. Fiyat aralıklarını etkileyen en önemli faktörler arasında incinin boyutu da yer alır. İncinin boyutu ve işçiliği ödeyeceğiniz tutarı etkiler. İnci boyutu arttıkça fiyatsal oranı da artış gösterir. Boyuttaki 1 mm’lik fark bile fiyata yansır. İnci küpelerin fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise incinin parlaklığıdır. 

İncinin parlaklığının fazla olması kalitesinden ileri gelmektedir. Dolayısıyla kaliteli inci küpeleri parlaklığından anlayabilmeniz mümkündür. İnci küpe fiyatı kullanılan değerli malzemelerden kaynaklı olarak da değişkenlik gösterir. Değerli malzemeler kullanılarak imal edilen inci küpelerin fiyat aralıklarını malzemelerin değeri de etkiler. Örneğin, altından imal edilen inci küpelerin içindeki altının 14 ya da 24 ayar olması fiyatının artmasına neden olur. Altın ve pırlantanın bir arada kullanıldığı inci küpeler ise daha yüksek fiyatlarda satışa sunulur. İnci küpe fiyatlandırmasında işçiliğinde önemi büyüktür. Kullanılan pırlantanın karatı bile fiyat oranlarının değişkenlik göstermesine neden olur. Pırlantanın taş karatları her inci küpe modelinde farklı değerde olmaktadır. İnci küpelerin fiyatlandırılmasında işçiliğin değerinin de yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Sade ve basit tasarımlı düşük ayarlı altınlar kullanılarak tasarlanan inci küpelerin oranı da az olacaktır. Ancak işçilik görmüş bir takı modeliyse fiyatsal oranı artacaktır. İnci küpe satın almadan önce, bütçenize uygun olan modellere yönelebilirsiniz. 

Altın İnci Küpe Modelleri

Altın inci küpe modası, kadınlar tarafından çok sık takip edilir. Modası hiçbir zaman geçmeyen altın inci küpeler, farklı formlarda tasarlanabilmektedir. Altın inci küpeler, denizin derinliklerinden gelen en zarif tasarımların oluşmasına yardımcı olan ürünlerdir. İncilerin süslenmesiyle tasarlanan bu küpeler, kıymetli taşlarla da değer kazanmaktadır. Altından imal edilen inci küpeler en asil tasarımlardan bir tanesidir. İnci ismi ile anılan kıymetli taşların denizlerde doğal yollar ile üretilmesi değerini artırmaktadır. Estetik anlamda göze hitap eden altın inci küpeler, kullanılan işçilik ile daha da değerlenmektedir. Altın inci küpeler, çelik inci küpe modellerinden daha yüksek fiyatlardadır. Aynı zamanda, estetik olarak eşsiz bir görüntüye sahip olan ürünlerdir. Genellikle, sedef renklerinde bulunan bu küpe modelleri, kadınların farklı kombinlerini tamamlamayı başarmaktadır. Zarifliğiyle aksesuarların ise vazgeçilmez parçası olmayı başarmaktadır. 

İncinin aksesuar olarak kullanılması çok eski çağlara dayanmaktadır. Fakat hiçbir zaman popülerliğinden bir şey kaybetmemiştir. İnce aksesuarlar, günümüzde kullanılmakta ve modaya yön vermektedir. Günümüzde kadın ve erkekler tarafından kullanılan altın inci küpe modelleri, hediyelik olarak da tercih edilmektedir. Bu yöndeki tasarımlar, değerli madenlerin birleşimi sonucu ortaya çıkarılır. Bu sayede, benzersiz tasarımlara da imza atılmış olur. Son zamanlarda ise hem kadın hem de erkeklerin gözdesi haline gelen altın inci küpelerdeki altınların rengi de birbirinden farklı olabilmektedir. Şıklık ve sadelikten yana olan bireyler, altın inci küpelerin muazzam şıklığından faydalanmaktadır. Özel günlerde giyeceğiniz kıyafetler ile eşsiz bir uyum sağlayan inci küpeler sayesinde dilediğiniz kombini oluşturabilirsiniz. 

İnci Küpe Günlük Kullanıma Uygun mu?

İnci küpeler, özel günlerin yanı sıra, günlük hayatta da oluşturacağınız kombinler ile kullanabileceğiniz aksesuarlar arasındadır. Pek çok kıyafet ve aksesuarla uyum sağlayacak inci küpe tasarımlarına seçenekler arasında yer verilmiştir. 

İnci Küpe Nasıl Yapılır?

Deniz canlısı olan istiridyeden imal edilen inciler, yapım aşamasında farklı maden ve malzemeler kullanılan değerli taşlardan bir tanesidir. Sedefli, zirkon, altın, çelik ve gümüş gibi malzemeleri inci küpelerin imalatında görebilirsiniz. 

İnci Küpelerin Bakımı Nasıl Yapılır?

İnci taşı denizin derinliklerinden gelmiş olan bir taştır. Bu sebeple, incinin özenle bakılması gerekir. İnci bakımı esnasında kimyasal madde kullanmamaya ve düzenli aralıklarla bakımını yapmaya özen göstermelisiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İnci Küpe Modelleri

937 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 937 ürün
DSACategoryId/2147483617/16032929/80586080/16032933/16032956