Kafesler / Oyun Parkı

Tavşan, fare, hamster, gonzales ve Guinea pig gibi ev ortamında beslenebilen kemirgenler için çeşitli kemirgen kafesi modelleri üretilir. Hayvanların kendi yaşam alanına sahip olması, ezilme tehlikesi olmadan yaşayabilmesi ve bulunduğu evin hijyeni açısından tehdit oluşturmaması için üretilen söz konusu kafesler, kemirgen türüne göre farklı özelliklere sahiptir. Bununla birlikte evcil kemirgenin eğlenceli zaman geçirmesi ve egzersiz yapması için oyun parkı adı verilen yapılar bulunur. Bu yapılar, kafeslere entegre edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Tavşan gibi büyük kemirgenler için geniş alanlı sade kafesler üretilirken Guinea pig kafeslerinde ise kaydırak benzeri ek aksesuarlar kullanılır. Hamster ve gonzales kafesleri ise entegre oyun parkları ve çeşitli eğlenceli aksesuarlar içerir. kemirgenin büyüklüğü ve hareketliliği göz önünde bulundurularak tasarlanan söz konusu kafesler ve oyun parkları, uygun fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur.

Kemirgen Kafesi ve Oyun Parkı Özellikleri

Evcil kemirgenin cinsi baz alınarak tasarlanan kemirgen kafeslerinin en büyük özelliği tamamının paslanmaz çelik veya akrilik gibi sağlam plastiklerden üretilmesidir. Bununla birlikte tamamen el yapımı ahşap kemirgen kafesleri de bulunur. Ancak, kemirgenlerin ahşap kafeslere zarar verme ve bir gece ansızın kaçabilme riskleri çok yüksek olduğu için bu tür kafesleri çok fazla tercih edilmemektedir. Bununla birlikte ahşaptan yapılmış çeşitli aksesuarlar, kemirgen kafeslerinde sık kullanılır. Bunun nedeni ise hem doğal hem de plastikten ağır olmalarıdır. Kemirgenin cinsine göre farklı modelleri üretilen ve özellikleri modelden modele farklılık gösteren söz konusu kafesler, evcil kemirgen için sağlıklı bir yaşam alanı oluşturacak nitelikte olmalıdır. Örneğin, tavşanlar geniş alanlara ihtiyaç duydukları için tavşan kafesleri genellikle yerden çok yüksek olmayan ancak oldukça geniş bir alanı kaplayan kafeslerdir. Bununla birlikte hamster kafeslerinde mutlaka egzersiz çarkları gibi çeşitli aksesuarların bulunması gerekir.

En küçük evcil kemirgenler arasında yer alan gonzalesler ise çok hareketli ve çabuk sıkılan hayvanlardır. Bu nedenle sade kafeslerin yerine daha çok oyun parkı entegre edilmiş kafesler tercih edilir. Kemirgenin türü ne olursa olsun kafeslerin yan kısımları parmaklık veya çapraz tel şeklindedir. Kafesin altı kısmında ise modelden modele değişmekle birlikte, tıpkı kuş kafeslerindeki gibi çıkarılabilir altlık veya sabit altlık bulunur. Bununla birlikte hamster ve gonzales için tamamı akrilikten üretilen kafesler de vardır.

Kemirgen Kafesi Modelleri

Tavşanların yanı sıra gonzales ve hamsterlar için de büyük kafes modelleri bulunur. Söz onsu kafeslerin büyük olmasının nedeni hayvanlara özgürce hareket edebilecekleri bir yaşam alanı sağlamaktır. Tavşanlar için olanları tek katlı olsa da hamster ve gonzalesler için olan kemirgen kafesi büyük modeller genellikle 2 veya 3 katlı olarak tasarlanır. Bu çok katlı kafeslerde hayvanların yemek yediği, uyuduğu ve oyun oynadığı bölümler birbirinden ayrı olur. Bu özel tasarımın bir diğer amacı ise hayvanın daha çok hareket etmesini sağlamaktır. Öte yandan üzerinde geçit tüplerinin yer aldığı kemirgen kafesleri de vardır. Daha çok gonzalesler için üretilen bu kafes modelleri, farklı ölçülere sahip şekillerde üretilir.

Bazı kemirgen kafesleri oyun parkı entegre edilmiş olarak kullanıcıların beğenisine sunulsa da çeşitli aksesuarlar ile kafes içinde oyun parkı kurmak mümkündür. Bunun için kemirgen merdiveni, hareket çarkı, ahşap ev, tüp geçit, banyo gibi aksesuarlar üretilir. Her bir kemirgen türü için farklı ölçülerde tasarlanan söz konusu aksesuarlar sayesinde klasik bir kafes hem yaşam alanı hem de oyun parkı olmasını sağlamak mümkündür. Bu tür eğlence aksesuarları paket halinde de kullanıcılara sunulur. Hamster oyuncak seti, gonzales oyuncak seti gibi isimlere sahip olan setler sayesinde tek seferde pek çok oyuncağa sahip olabilirsiniz.

Kemirgen Oyun Parkı Modelleri

Evde beslenebilen sürüngen türleri için tasarlanan oyun parkları gibi kemirgenlere öze oyun parkları da bulunur. Bu parkların kafes dışında kullanım için üretilen modelleri ile kafese entegre edilebilen modelleri vardır. Kafes dışında kullanıma uygun olan oyun parkları, birkaç eklenti ile yaşam alanına dönüştürülebilecek niteliktedir. Çeşitli tüp geçitler, merdivenler, tırmanma alanları ve hareket çarkı gibi aksesuarlardan meydana gelen söz konusu oyun parkları, demonte olarak kullanıcılara sunulur. Birkaç farklı şekilde inşa edilebilen bu parklar, evcil kemirgenler için hem oyun hem de egzersiz alanı sunar. Kafese entegre edilebilen oyun parklarında ise genellikle tüp geçitler bulunur. Kemirgenin kafes dışında da gezinebilmesini sağlayan oyun parkları, kemirgenin kısıtlı alanda daha fazla hareket etmesine yardımcı olur.

Çeşitli parkurlardan meydana gelen oyuncak parklarının yanı sıra ahşap kemirgen evi olarak adlandırılan özel yapılar da vardır. Birkaç katlı olarak tasarlanan bu evlerde katlar arası merdivenler ve yuvarlak şekilli geçitler bulunur. Kemirgen kafesinin büyüklüğüne bağlı olarak kafes içine de konumlandırılabilecek olan söz konusu oyun evleri, tamamen kapalı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kafes dışında da kullanıma uygundur. Evcil kemirgenler için ahşap oyun parklarının yanı sıra plastik veya akrilikten üretilen rengarenk oyun parklarını da inceleyebilirsiniz.

Kemirgen Kafesi ve Oyun Parkı Fiyatları

Evcil kemirgenlerin yaşam alanları olan kemirgen kafesleri, boyut, kat sayısı, yapım malzemesi ve ek işlevleri sebebiyle kullanıcılara pek çok seçenek sunar. Her bir kemirgen cinsi için özel olarak tasarlanan söz konusu kafesler, oyun parkları ile desteklenerek daha eğlenceli bir alana dönüşür. Pek çok kemirgen türü hareketsiz kaldığında kilo aldığı için klasik bir kemirgen kafesinde dahi hayvanın hareket etmesini sağlayacak çeşitli aksesuarlara ve oyuncaklara yer verilmesi gerekir. Bu nedenle pek çok kafes, hayvanlara ekstra hareket alanı sağlayacak parkurlar ve aksesuarlar içerir. Hem kemirgen kafesleri hem de oyun parkları, yerli ve yabancı markalar tarafından pek çok modeli üretilerek kullanıcılara sunulduğu için oldukça geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Bununla birlikte, yapı malzemesi, modeli ve büyüklüğü ne olursa olsun, kemirgen kafesleri ve oyun parkları bütçe dostu ürünler arasında yer alır. Siz de minik dostunuz için yeni bir kafes veya oyun parkı satın almak istiyorsanız, kemirgeninizin cinsine uygun olan kafesleri inceleyebilir, dilediğiniz ürün için hemen sipariş oluşturabilirsiniz.

Kemirgen kafesi alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kemirgenin cinsine, büyüklüğüne ve büyüme hızına uygun kafeslerin tercih edilmesi önerilir. Bununla birlikte, türü ne olursa olsun tüm kemirgenlerin dişleri sürekli olarak uzamaya devam eder. Dolayısıyla tamamı ahşap olan bir kafes tercih edilmemelidir.

Kemirgen kafesi ve oyun parkı nasıl temizlenir?

Kötü koku oluşumunu engellemek ve hijyenik bir ortam oluşturmak için kemirgen kafeslerinin içine konulan talaşın sık sık değiştirilmesi, talaş değişimi sırasında kafe zemininin de su ve sabun ile yıkanıp kurulanması önerilir. Oyun parkları ise demonte edilip her bir parçanın tek tek yıkanması ve kurutularak yeniden kurulması tavsiye edilir.

Kemirgen kafesi aksesuarları nasıl olmalıdır?

Aksesuarlar evcil hayvanın cinsine ve ihtiyaçların uygun olmalıdır. Örneğin, hamsterlar hareket etmediklerinde kısa sürede yağlanan kemirgenlerdir. Bu nedenle hamster kafeslerinde şişmanlamanın önüne geçmek için mutlaka egzersiz çarkı adı verilen aksesuarlara yer verilmesi önerilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kemirgen Kafesleri ve Oyun Parkları

262 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 262 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?