Gün geçtikçe daha fazla insan yaşamını evcil hayvanlar ile paylaşıyor ve en popüler evcil dostlardan biri de tabi ki; kediler. Yapılan istatistikler kedi dostlarımızın dünyanın en çok birlikte yaşanan evcil hayvanı olduğunu ortaya kokuyor ve kedi sahipleri sevimli dostlarına en iyi şekilde bakmak istiyor.  Ayrıca kedi dostlarının hem sağlığını koruyacak hem de daha sevimli ve estetik görünmelerini sağlayacak ürünler de tüm kedi sahiplerinin ilgisini çekiyor. Kedi kıyafetleri, sevimli patiler için en fazla tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Özellikle kış aylarında kedi dostlarının üşümesinden ve hastalanmasından endişelenen sorumlu hayvan sahipleri için kedi giyim ürünleri büyük önem taşıyor. Kedi giyim ürünlerinin en gözdesiyse kedi elbisesi. Hem dişi hem de erkek kediler için büyük bir özenle tasarlanan kedi giyim ürünleri sevimli dostlarımızın yalnızca şıklığı değil sağlıkları da düşünülerek üretiliyor, yani kedinize kedi giyim ürünü alırken sağlığı için endişelenmenize hiç gerek yok.

Kedi Kıyafet Giyer Mi?

Kedilerin en belirgin özelliklerinden biri hepsinin farklı karakterlere sahip olması; bu da beraberinde bazı kedilerin kıyafet giymeyi çok sevmesini bazılarınınsa hoşlanmamasını getiriyor. Ancak son yıllarda tüm dünya gibi ülkemizde de gittikçe daha popüler hale gelen Sfenks kedisi gibi tüysüz kedi cinslerinin giydirilmesi gerekiyor. Bu ırklar tüyleri olmadığı için yazı güneş ışınlarından kışınsa soğuktan aşırı şekilde etkilenebiliyor ve bu sebeple mevsime uygun kedi giyim ürünleri tercih edilerek mutlaka giydirilmeleri gerekiyor. Bunun yanı sıra kısa ya da az tüylü kedi cinslerinin de sağlıklarını korumak açısından giydirilmesi önerilebiliyor.

Kediler Kıyafet Giymeye Alışırlar Mı?

Kediler kıyafet giymeye genellikle bir süre sonrasında alışırlar. Kedi giyim ürünlerinin kedilerin vücut yapısına uygun şekilde ve konforları, sağlıkları düşünülerek tasarlanıyor oluşu kedi dostlarımızın kıyafet giymeye alışmasını kolaylaştıran unsurlardır.  Pet ürünleri konusunda uzmanlaşmış markalarca üretilen giysileri tercih etmeniz kedinizin kıyafet giymeye alışması açısından önemlidir.  Bir önemli nokta da kedileri sürekli giyinik tutmamak gerektiği. Zira kediler titiz canlılardır ve kendilerini büyük bir özenle temizlerler, bu sebeple kediniz için aldığınız kedi giyim modellerini gün boyunca giydirmeniz doğru olmayabilir.

Kedi Giyim Ürünleri Nasıl Olmalıdır?

Kediniz için giyim modelleri satın alırken ürünleri dikkatle incelemeniz gerekir. Giysilerin modellerinin kedilerin hareket kabiliyetini kısıtlamayacak şekilde tasarlandığından emin olmanız çok önemlidir. Kedi giysileri kedileri sıkmayacak, kuyruk ve pati hareketlerini zorlaştırmayacak şekilde tasarlanmış olmalıdır. Ayrıca giysinin kedinin bedenine de uygun olması şarttır; zira giysi eğer küçük olursa kediyi sıkıp rahatsız eder. Kıyafet büyük olduğundaysa üzerinden kayıp çıkabilir ya da patilerine dolanabilir. Yani minik dostunuz için giysi seçerken beden tablosuna muhakkak göz atmanız ve dostunuzun bedenine en uygun olanı tercih etmeniz kedinizin konforu açısından vazgeçilmezdir.

Kedi Elbisesi Fiyatları Nedir?

Kedi elbisesi fiyatları elbisenin modeline ve tabi ki üretici firmaya göre farklılık gösteriyor. Kimi markaların fiyatları daha makul düzeydeyken kimi markaların iddialı olarak tanımlanabilecek tasarımları daha yüksek fiyatlar ile satışa sunuluyor.  Yani hem kedinize uygun hem de bütçenize hitap eden kedi giyim modelleri bulmakta hiç zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kedi Elbisesi Yıkanır Mı?

Elbette dört ayaklı dostlarımızın da temizliği son derece önemli ve kedi elbiselerinin de temiz olması gerekiyor. Farklı kumaşlardan üretilen kedi elbise modelleri yıkanabiliyor. Kedinizin elbisesinin uzun süre ilk günkü halini korumasını istiyorsanız elbiseyi yıkamadan önce etiketinde yer alan yıkama talimatlarına göz atıp, bu talimatlara uygun şekilde yıkamanız tabi ki en doğrusu.

Kedi Giyim

92 ürün var
 1. Markalar
  1. Kemique
  2. Lion
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Beden
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560074/80410000
Başa dön