Bulundukları ortama pozitif enerji yayan, sevimlilikleriyle insanların daima tebessüm etmelerini sağlayan kediler, kolaylıkla bir aile üyesine dönüşebiliyor. Onların konforu ve sağlığı için özel hazırlanan aksesuarlar, yiyecekler ve sağlık ürünlerinden edinmek gerekebiliyor. Doğaları gereği ağırlıklı olarak etle beslenmeleri, kendilerine özel korunaklı dinlenme alanlarının bulunması ve tırnaklarını törpüleyebilecekleri özel araçlar olması gibi gereklilikler göz önünde alınarak kedilere uygun bir yaşam alanı oluşturulması tavsiye ediliyor.

Kediler İçin de Mutluluğun Temel Şartı Doğru Beslenme

Alanında uzman veteriner hekimler, kedilerin doğalarına uygun şekilde et ve sakatat karışımlarıyla beslenmesi gerektiğini öneriyor. Ancak çalışan bireylerin, sevimli dostları için bu tarz bir menü hazırlamaları her zaman mümkün olamayabiliyor. Bu noktada, kediler için özel olarak hazırlanan kuru kedi mamaları ve konserve & yaş kedi mamaları devreye giriyor. Genellikle proteinden zengin olan kuru kedi mamaları yavru, yetişkin, kısır ve yaşlı kediler için ayrı ayrı formülize ediliyor. Kedilerin yaş, ağırlık ve gün içerisindeki hareket durumuna göre belirli miktarda verilmesi önerilen kuru mamaların tüketimi sonrasında sevimli dostların su içmeleri gerektiği vurgulanıyor. Yapısal olarak kuru mamalardan hayli farklı olan ve hem konservelerde hem de paketlerde bulunabilen yaş mamalar, kuru mamalara kıyasla daha düşük protein içeriyor. Ancak %80’den fazla oranda su içerdiklerinden dolayı kedilerin susuzluk yaşamalarının önüne geçebiliyor. Yaş mamaların da kuru mamalarda olduğu gibi miktarının ayarlanarak kedilere sunulması öneriliyor.

Kedilere çeşitli alışkanlıklar kazandırmak içinse kedi ödülleri geliştiriliyor. Miniklerin damak tatlarına uygun hazırlanan ödüllerin kedi eğitimi konusunda etkili olduğu düşünülüyor. Veteriner hekimlerin gerçekleştirecekleri tetkikler neticesinde kedi dostlarda vitamin eksikliği bulunuyorsa kedi vitaminleri alınması ve öğünleriyle birlikte yedirilmesi gerekebiliyor.

Yemek Sonrasında İhtiyaç Molası Vermek Kedilerin de Hakkı

Doğru ve dengeli beslenen kediler, gün içerisinde birkaç defa idrar, katı gıda yeme oranlarına göre de bir veya daha fazla dışkı yapabiliyor. Tuvalet eğitimi genlerinde saklı olan kediler, tuvaletlerini yapabilmek için kedi kumlarına ihtiyaç duyuyor. Silika, bentonik ve daha farklı maddelerden üretilen kedi kumlarının, açık ya da kapalı yapıdaki kedi tuvalet kaplarına dökülmesi gerekiyor. Kediler ihtiyaçlarını giderdikten sonra idrar ve dışkılarını gömerek saklıyorlar. Silika kumlar, sıvıyı absorbe ediyor ve kristal yapıları küçülerek daha iri taneli olan temiz kristallerin altında birikmeye başlıyor. Bentonit kumlar ise sıvıyı topaklaştırarak kap içerisinden alınabilir hâle getiriyor. Kum yapısı fark etmeksizin tuvalet kaplarının gün içerisinde en az bir defa temizlenmesi tavsiye ediliyor.

Kedi tuvaletlerinin temizliği için kedi kumu küreği kullanılabiliyor. Katı durumdaki atıkların kumdan çıkarılmasına yardım eden kürekler, işlemin ardından temizlenerek kaldırılabiliyor. Genellikle bentonik kedi kumu tercih eden bireylerin kap dışına çıkabilen kumlarla mücadele edebilmeleri ise kedi tuvalet paspası ile mümkün kılınıyor. Miniklerin patilerinin arasına girebilen kumlar, tuvalet kabından çıkarken paspas üzerinde kalıyor ve evin geri kalanına kum taneleri taşınmamış oluyor.

Kedilerin En Sevdiği İki Aktivite: Oyun ve Uyku

Kediler, yapıları gereği buldukları hemen her şeyle oynayabiliyor, kendilerini sonu kestirilemez maceralar içerisine sokabiliyor. Tabii kediler için özel üretilen oyuncaklar da bulunuyor. Onların sürekli yeni bir şeyler keşfetme isteklerini tatmin edebilecekleri hareketli ve hareketsiz yapıda kedi oyuncakları geliştiriliyor. Maceradan maceraya gerçek anlamda koşarken zaman zaman bir yerlere tırmanma ya da bir şeyleri tırmalama ihtiyacı da hisseden minikler, kedi tırmalama aksesuarlarıyla bu ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Ev özellikli tırmalama alanları, evlerini birden fazla kediye açan bireyler için uygun bir seçim olabiliyor.

Sevimli dostlar, her ne kadar hareketli ve enerji dolu olsalar da yoruldukları anlar olabiliyor. Günün çok büyük kısmını uyuyarak geçiren ve uyumak için kendilerine özel bir yer arayabilen kediler için hazırlanan kedi yatakları, onların keyifli bir uyku süreci yaşayabilmelerine yardım ediyor. Kimi kediler ise uyumak için kedi evlerini ve kedi taşıma kaplarını tercih edebiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kedi Ürünleri ve Fiyatları

Pet Shop
Pet Shop
Kedi
Kedi
Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Kedi Mama & Su Kapları
Kedi Mama & Su Kapları
Kedi Ödülleri
Kedi Ödülleri
Kedi Vitaminleri
Kedi Vitaminleri
Kedi Kumları
Kedi Kumları
Kedi Tuvalet Kabı & Aksesuarları
Kedi Tuvalet Kabı & Aksesuarları
Kedi Tasmaları
Kedi Tasmaları
Kedi Taşıma & Seyahat Ürünleri
Kedi Taşıma & Seyahat Ürünleri
Kedi Oyuncakları
Kedi Oyuncakları
Kedi Tırmalamaları
Kedi Tırmalamaları
Kedi Hijyen & Bakım Ürünleri
Kedi Hijyen & Bakım Ürünleri
Kedi Yatakları
Kedi Yatakları
Yavru Kedi Malzemeleri
Yavru Kedi Malzemeleri
Kedi Kapıları
Kedi Kapıları
Kedi Evleri
Kedi Evleri
Kedi Güvenlik Ürünleri
Kedi Güvenlik Ürünleri
Kedi Giyim
Kedi Giyim
HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme