Kediler İçin Bakım Önerileri

Evimizi paylaştığımız dostlarımızın mutluluğunun sadece onlara gösterdiğimiz sevgiyle değil aynı zamanda sağlıklarıyla da doğrudan bağlantılı olduğunu unutmamak lazım. Sizin için, dostunuzun hayat kalitesini ve mutluluğunu arttıracak birkaç öneri hazırladık.

Kediler İçin Bakım Önerileri

1.Eğer ev arkadaşınız bir kediyse hiçbir zaman sıkılmazsınız. Köpeklere kıyasla kedilerin bakımı biraz daha kolaydır. Tuvalet eğitimi yavruya anne tarafından verildiği için evinizin bir köşesine koyduğunuz kum bu konuda yeterli olacaktır. Ayrıca özel dilleri ve tükürükleri sayesinde kediler, her daim kendilerini temiz tutabilen canlılardır. Bazı özel durumlarda yıkanmaları gerekebilir ama kedilerin suyu sevmemesi nedeniyle bu konuda biraz zorlanabilirsiniz. Küçükken kedinizi suya alıştırmak ileride bu konuda daha az sorun yaşamanızı sağlayabilir.

2.Kedilerin bakımında en önemli konulardan biri tüylerinin taranmasıdır. Kediler ortalama yılda iki kere tüy değiştirir. Aşıları tam ve iyi bakılan bir ev kedisinde bu sayı artabilir. Evde kedinizin tüylerini düzenli bir şekilde tarayarak ona yardımcı olabilirsiniz.

3.Annesinden yeni ayrılmış yavru kedilerin süt ihtiyacı olabilir. Böyle bir durumda yavru kedilere kesinlikle inek sütü ya da başka herhangi bir süt verilmemelidir. Bu ishal olmalarına ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Satılan özel sütler ve annesinin sütü dışında hiçbir süt yavru kediler için faydalı olmayacaktır.

4.Annesinden ayrılan yavru kediler için göz bakımı ve tuvalet için yardım gerekebilir. Aynı şekilde hem kedilerde hem köpeklerde yavrulara özel bir bakım yapılmalıdır, dikkatli olunmalıdır. Bunlar dışında tırnak kesimi, kulak temizliği, göz bakımı, mama seçimi gibi birçok konuya dikkat edilmelidir fakat bütün bunlar kedilerin türlerine, yaşlarına ve bulundukları ortama göre belirlenmektedir.

Kedi Hijyen Ürünleri

437 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Trixie
  2. Alice
  3. Flip
  4. PetZoom
  5. Beaphar
  6. Eastland
  7. Pratik
  8. Bio Pet Active
  9. Furminator
  10. Buffer
  11. Ferplast
  12. Apex
  13. Kudi
  14. Versele Laga
  15. Bioline
  16. Catidea
  17. ANS
  18. Amerikan Kennel Club
  19. Biyo-Teknik
  20. EuroGold
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560074/24001689
BAŞA DÖN