Kediler İçin Bakım Önerileri

Evimizi paylaştığımız dostlarımızın mutluluğunun sadece onlara gösterdiğimiz sevgiyle değil aynı zamanda sağlıklarıyla da doğrudan bağlantılı olduğunu unutmamak lazım. Sizin için, dostunuzun hayat kalitesini ve mutluluğunu arttıracak birkaç öneri hazırladık.

Kediler İçin Bakım Önerileri

1.Eğer ev arkadaşınız bir kediyse hiçbir zaman sıkılmazsınız. Köpeklere kıyasla kedilerin bakımı biraz daha kolaydır. Tuvalet eğitimi yavruya anne tarafından verildiği için evinizin bir köşesine koyduğunuz kum bu konuda yeterli olacaktır. Ayrıca özel dilleri ve tükürükleri sayesinde kediler, her daim kendilerini temiz tutabilen canlılardır. Bazı özel durumlarda yıkanmaları gerekebilir ama kedilerin suyu sevmemesi nedeniyle bu konuda biraz zorlanabilirsiniz. Küçükken kedinizi suya alıştırmak ileride bu konuda daha az sorun yaşamanızı sağlayabilir.

2.Kedilerin bakımında en önemli konulardan biri tüylerinin taranmasıdır. Kediler ortalama yılda iki kere tüy değiştirir. Aşıları tam ve iyi bakılan bir ev kedisinde bu sayı artabilir. Evde kedinizin tüylerini düzenli bir şekilde tarayarak ona yardımcı olabilirsiniz.

3.Annesinden yeni ayrılmış yavru kedilerin süt ihtiyacı olabilir. Böyle bir durumda yavru kedilere kesinlikle inek sütü ya da başka herhangi bir süt verilmemelidir. Bu ishal olmalarına ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Satılan özel sütler ve annesinin sütü dışında hiçbir süt yavru kediler için faydalı olmayacaktır.

4.Annesinden ayrılan yavru kediler için göz bakımı ve tuvalet için yardım gerekebilir. Aynı şekilde hem kedilerde hem köpeklerde yavrulara özel bir bakım yapılmalıdır, dikkatli olunmalıdır. Bunlar dışında tırnak kesimi, kulak temizliği, göz bakımı, mama seçimi gibi birçok konuya dikkat edilmelidir fakat bütün bunlar kedilerin türlerine, yaşlarına ve bulundukları ortama göre belirlenmektedir.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kedi Hijyen Ürünleri

1.517 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Karlie Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  2. Trixie Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  3. Bioline Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  4. Bio Pet Active Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  5. Eastland Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  6. Le Charme Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  7. Furminator Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  8. Parkour Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  9. Beaphar Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  10. Cleapet Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  11. Durbuldum Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  12. Pet Love Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  13. Ferplast Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  14. Apex Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  15. Kudi Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  16. Duvo+ Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  17. Nunbell Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  18. Pratik Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  19. Tam İthalat Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
  20. Buffer Kedi Hijyen Bakım Ürünleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Miktar A-Z
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560074/24001689
Başa dön