Parazit Karşıtı Ürünler

Kediler, pire ve kenelerden çeşitli akarlara ve solucanlara kadar her türlü parazit için istenmeyen konaklar olabilir. Örneğin bazı kedi aşıları ve damlaları hem pireler hem de keneler üzerinde etkilidir. Kedinizin maruz kaldığı parazit ne olursa olsun tedavi edilmesi gerekir. Reçetesiz satılan pire kovucu ürünler sevimli dostunuz için hızlı bir rahatlama sağlayabilir. Aynı zamanda evinizi pire istilasından korumanıza yardımcı olabilir. Çeşitli kedi aşıları ve fiyatları ile her cinsten kedi için en iyi parazit tedavisi ürünlerini satın alabilirsiniz.

Pire İlaçları Nelerdir?

Pireler sıcak ve nemli bölgeler başta olmak üzere yıl boyunca hemen hemen her yerde bulunabilir. Özellikle hava sıcaklıklarının arttığı yaz aylarında hızlı bir şekilde çoğaldıkları için kediler için başlıca tehditlerden biri haline gelir. Pire ısırıkları kaşıntı nedeniyle evcil hayvanınızda rahatsızlık ve sıkıntıya neden olur. Bazı durumlarda kediniz aşırı duyarlılık veya alerji geliştirebilir. Pire kontrolü için uygulayabileceğiniz tedaviler arasında çiğneme tabletleri, boyun arkasına uygulanan damlalar, spreyler, tasmalar, tozlar ve şampuanlar bulunur. Kedi pire ilaçları pirelerin yaşam döngülerine göre farklı etkilere sahiptir. Bazı ürünler sadece mevcut yetişkin pireleri öldürür ve hızlı bir rahatlama sağlar. Bununla birlikte larva ve yumurta aşamasındaki pirelere etki etmeyen ürünlerde, gerekli önlemlerin ve ek tedavilerin uygulanmaması halinde pire istilası kısa sürede tekrarlar. Bazı pire ürünleri, pire yaşam döngüsünün tamamına müdahale ederek yumurtaları da öldürür ve kapsamlı bir çözüm sağlar. 

Kedi Damlası Ne İşe Yarar?

Kedi pire damlaları, uygulama kolaylığı, etki süresi ve güçlü formülleri ile en etkili pire çözümlerinden biridir. Çiğneme tabletlerini kedilere vermek zor olabilir. Genellikle ezildikten sonra yiyeceklere eklenerek tüketilen pire tabletlerini kullanırken evcil hayvanınızın tüm yiyecekleri yediğinden emin olmanız, tükürmediğini veya kusmadığını izlemeniz gerekir. Bazı kedi ilaçları şurup formunda gelir ve doğrudan ağız içine dökülebilir veya yiyeceklere karıştırılabilir. Çok sayıda avantajı nedeniyle kedi damlaları, ilacı ağızdan almayan evcil hayvanlar için iyi bir seçimdir. Bununla birlikte, pire damlalarını uygulayabilmek için kedinizin yetişkin olması gerekebilir. Ayrıca, küçük çocuğunuz varsa genellikle pire damlası kullanmanız önerilmez. Çocuğunuzun evcil hayvanınızı okşaması ya da sarılması pire damlası ile temas etmesine neden olabilir. Kimyasallar ayrıca mobilya ve tekstil ürünlerine bulaşarak çocuklar için temas riski oluşturabilir.

Kedi Damlası Nasıl Seçilir?

Kediler için pire tedavilerini karşılaştırırken yaş ve ağırlık iki önemli faktördür. Yetişkinler için tasarlanmış çözümlerin çoğu kedi yavrularında kullanıma uygun değildir. Küçük kedilerde genellikle damla kullanımı önerilmez. Yavru kediler için pire ilacı satın alırken, ürün açıklamalarına dikkat etmeniz önemlidir. Bazı ürünler çok yönlüdür ve her iki yaş kategorisinde de kullanıma uygundur. Yetişkinler ve yavru kediler, ağırlıkları ve bağışıklık sistemi açısından büyük ölçüde farklılık gösterir. Pire damlası satın alırken kedinizin ağırlığına göre seçim yapmanız gerekir. Birçok üründe kedinizin kilosuna göre ayarlanmış ve damla miktarını içeren talimatlar bulunur. Küçük evcil hayvanlar 2 ila 5 kg ağırlığındadır, ancak 5 kg’dan daha ağır ırklar da vardır. Küçük kediler için formüle edilmiş bir ürünü daha büyük bir kediye uygularsanız, olabilecek en kötü şey sonuç vermemesidir. Bununla birlikte, küçük kedilerde büyük kediler için formüle edilmiş bir pire damlası kullanırsanız, insektisit zehirlenmesi riski çok yüksektir.

Uygulamayı Ne Sıklıkla Tekrar Etmelisiniz?

Çoğu kedi pire damlası aylık olarak uygulanır. Bazı markalarda uygulama süresi iki aya kadar çıkabilir. Kedi damlaları, evcil hayvanınızın kan dolaşımına girdiği için, pirelerin azalmadığını görürseniz aynı ürünü tekrar uygulamanız önerilmez. Uygulamayı tekrarlamak kedinizin karaciğer sağlığını etkileyebilir. Bunun yerine farklı bir ürünü deneyebilir ya da veterinerinize başvurabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kedi Aşıları ve Fiyatları

279 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 279 ürün
DSACategoryId/2147483616/560074/24001689/24003511