Evde kedi besleyenlerin daha sevecen, sorumluluk sahibi ve daha hoşgörülü oldukları biliniyor. Beslenmeleri, barınmaları ve yaşamsal tüm faaliyetleri ile tamamen insana bağlı olan kedilerin bakımı, anlayış ve sabır gerektiriyor. Ev içerisinde kedi beslemenin en zor taraflarından biri de kedilerin kendine has kokusu oluyor. Kedi beslemek, her ne kadar eğlenceli olsa da evin temizliği ve hijyeni açısından da sıkıntılı bir hâl alabiliyor. Kediler, kendi temizliklerini dillerinde taşıdıkları özel enzimler ile yaptıklarından dolayı ekstrem bir durum söz konusu olmadıkça yıkanmıyor. Kedinin yıkanması, onun derisinde enfeksiyonlara yol açabiliyor. Ayrıca, kedilerin yıkanması, çok daha fazla kötü koku yaymalarına da sebep olabiliyor. Kedi kokusunun önlenmesinde en önemli noktaların başını ise bakımlarının düzenli ve doğru yapılması çekiyor. Kedinizi düzenli olarak veterinere götürerek kontrollerinin ve gerekli aşılarının sağlanması, doğru beslenmesi ve tüylerinin düzenli olarak taranması, kedi kokusunun giderilmesinde faydalı yöntemler arasında yer alıyor.

Özellikle çiftleşme dönemlerinde evde belirli noktalara idrarları ile işaret bırakan kediler, ev içerisinde rahatsız edici kokuların oluşmasına sebep oluyor. İşaretli olan alanların bulunarak temizliğinin yapılması ve kötü kokunun kaynağının bulunarak ortadan kaldırılması gerekiyor. Bazen kedilerde meydana gelen enfeksiyonlar da kötü koku yaymalarına neden olabiliyor. Örneğin, kedinin kulağında yer alan bir enfeksiyon ya da diş ve ağız kokusuna neden olan bir enfeksiyon, kokunun kaynağı olabiliyor. Bu gibi durumlarda öncelikli olarak kedinizin tedavisinin yapılması ve rutin veteriner kontrolleri büyük önem taşıyor. Kedi derisi üzerinde yer alan cilt yaralanmaları ya da enfeksiyonları da kötü kokuya sebep olabiliyor. Günlük olarak kedinizin tüylerini taramak ve derisinde yar alan yara ya da hasarların kontrolünü yapmak, hem kedinizin hem de ev ahalisinin sağlığını korumada önemli bir faktör oluyor. Kedinizin sağlıkla ilgili problemleri dışında yanlış beslenmesi ve yanlış kedi kumu seçimi de kötü koku kaynağı olabiliyor. Kedinizin yaşına, cinsine, fiziksel durumuna, cinsiyetine uygun mama kullanmanın yanında dengeli ve yeterli beslenmesini sağlamak, kedi kokusunun giderilmesinde faydalı olabiliyor. Ayrıca, kedilerin idrarını yapması için kullandıkları kumların düzenli olarak temizliklerinin yapılması ve kum çeşidinin kokuyu hapsedici özellikte olması da koku gidermede önemli rol oynayabiliyor.

Kedi kumları için özel olarak üretilen kedi kumu parfümleri, farklı koku çeşitleri içeren yapıları ile kedi kokusunu gidermede etkin oluyor. Lavanta, okyanus, bahar esintisi gibi kedi kumu parfümleri, anti-bakteriyel özellikleri ile de kedinizin sağlığını koruyor. Bunun dışında kediler için özel olarak üretilen parfümler, ev içinde kullanılan oda spreyleri ve ev içi yüzey temizliği için özel olarak üretilen kedi koku giderici ürünler ile kötü kokuların kontrol altına alınması sağlanabiliyor.

Ev yaşantısındaki huzurunu negatif olarak etkileyen kokular, kedi beslemenin olumsuz yanlarından birini oluşturuyor. Kedileri ev yemekleri ile beslemek, almaları gerekli olan vitamin ve mineralleri almalarına engel olarak sağlıksız tüy ve deri yapısına neden oluyor. Sağlıksız deri yapısına sahip olan kedi derisinde ise çeşitli mantar ve maya enfeksiyonları oluşarak kedilerin kötü koku yaymalarına neden oluyor. Tüm vücutları tüylerle kaplı olan ve sürekli hareket hâlinde olan kediler, sağlık problemi yaşamasa bile terlemelerinden dolayı kötü kokuya sahip olabiliyor. Bu kokuyu engellemek için ise kaliteli ve sağlığa zararlı olabilecek alerjen madde içermeyen özel olarak üretim kedi parfümleri kullanılabiliyor. Kedilerden kaynaklı kötü kokuların giderilmesi için kullanılan parfüm, yüzey temizleyici, kedi kumu parfümleri gibi ürünlerin içeriğindeki maddelerin kalitesi ve doğallığı, ürün fiyatının belirlenmesinde önemli bir etken oluyor.

Kedi Koku Giderici Ürünleri ve Fiyatları

24 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Trixie
  2. Goe
  3. Beaphar
  4. Versele Laga
  5. Green Fields
  6. Record
  7. Bio Pet Active
  8. Biyo-Teknik
  9. Keep Off
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560074/24001689/60006582
BAŞA DÖN