Tarak, Fırçalar & Makaslar

Kedi Tarağı

Kedilerde genel bakım kadar tüy bakımı da önemlidir. Periyodik olarak tüylerinde yapacağınız bakım işlemi kedilerinizin rahatlamasını sağlar. Kediler sahip oldukları fizyolojik özellikleri nedeni ile oldukça sık bir tüy yapısına sahiptir. Bazı kediler cinslerine bağlı olarak hem sık hem de uzun tüy yapısına sahip olurlar. Periyodik olarak kedilerinizin tüyünü taramadığınız durumlarda kedilerinizde birtakım sorunların yaşanmasına zemin hazırlamış olursunuz. Hiç kedi tarağı kullanmadıysanız, kullanım esnasında dikkat etmeniz gerekenler konusunda bilgi sahibi olarak, kedinizin tüylerine zarar vermeden taramaya başlayabilirsiniz. 

Kedi Tarağı Nedir?

Kedi tarağı, kedinizin tüylerini rahat bir şekilde tarayabilmenizi sağlayan, hayvanlar için özel olarak üretilmiş olan tarak türüdür. Kedilerinizin tüylerini taramanızda yardımınıza koşacak olan kedi tarağı modelleri ile kedinizin tüy sağlığını destekleyebilirsiniz. Kedilerinizin tüy yapısı hem sık hem de ince olduğundan, klasik taraklar ile tüyleri taramanız imkansızdır. Kedinizin tüy yapısına göre özel olarak tasarlanmış kedi tarağı ürünleri arasından ihtiyacınıza uygun olan tercihi yaparak, kedilerinizi daha mutlu edebilirsiniz. 

Küçük dostlarınızın sağlığı için tercih edeceğiniz taraklar ile aynı zamanda derilerinde pire kontrolü de yapabilir ve pire oluşumu durumunda pireleri bu ürünler ile kolay bir şekilde engelleyebilirsiniz. Kedi pire tarağı olarak kullanımınıza sunulan ürünler ile canlı dostlarınızın derisinde bulunan bütün pireleri kolay bir şekilde seçebilir ve tarayarak tüylerinin arasından alabilirsiniz. Bu anlamda kategoride sizlere sayısız ürün seçeneği sunuluyor.

Kedi Tarağı Çeşitleri 

Kedi tarakları arasında sayısız ürün yer alıyor. Eldiven şeklinde ele geçen tarak hızlı bir tarama imkanı veriyorken, fırça şeklinde tasarlanan kedi tarağı modelleri de daha derinde yer alan tüylere temas etmeye mümkün hale getiriyor. Özel tutma sapı sayesinde taramayı kolaylaştıran ürünler kedinizin tüylerini, canını yakmadan taramanızı sağlıyor. Eğer kediniz oynamayı seviyorsa kedi tarağı eldiven modelleri arasından seçiminizi yapabilir ve kedinizi tarama işlemini eğlenceli bir oyuna dönüştürebilirsiniz. Tercihinize göre, dilediğiniz ürün özelliklerini inceleyerek kediniz için uygun olup olmadığını test edebilir ve sorunsuz bir şekilde ürün siparişinizi verebilirsiniz. 

Kediniz eğer kısa tüylü bir yapıya sahip ise kategoride yer alan kedi tarağı Furminatör modellerini gözden geçirebilirsiniz. Aynı zamanda köpekleriniz için de uygun olan bu ürün deride herhangi bir tahriş yaratmadan mükemmel bir performans sağlar. Furminatör kedi tarak modelleri bütün bölgelere rahat bir şekilde ulaşan özel başlığı sayesinde tarama işleminizi kolaylaştırır. Sık dokusu aynı zamanda deri üzerinde bulunan bit ve pire gibi küçük canlıların da arındırılmasında etkilidir. Furminatör kedi tarağı orijinal seri ürünlerini kategoride rahatlık ve güvenle inceleyebilirsiniz. 

Kedi Tarağı Nasıl Olmalı?

Kedilerinizde tercih edeceğiniz tarağın kedinizin tüylerine uyumlu olması son derece önemlidir. Doğru tarağı seçtiğiniz taktirde sadece tüylerini taramak ile kalmaz aynı zamanda deride dökülmeye yakın olan tüyleri de toplar ve ölü derileri de temizlemiş olursunuz. Kediniz için uygun tarak ile düzenli olarak kedinizi taradıkça, bir süre sonra kedinizin tüylerindeki değişimi kendi gözleriniz ile göreceksiniz. 

Kedilerinizi taramadığınız taktirde; kedinizin tüyleri kürk gibi bir görünüme sahip olur. Kedinizin tüyleri güçsüzleşir ve tüy dökülmesi daha da fazla seviyelere ulaşır. Dış parazit riski ile daha fazla karşı karşıya kalırsınız. Tüy yumağının neden olduğu sindirim sistemi sorunları baş gösterir. Kedinizin tüyleri dolaşır ve taramanız güçleşir.

Kedi ve Köpeklerin Tüyleri Nasıl Taranır?

Eğer bir kedi sahibi iseniz, kedinizin gün içerisinde çok sık bir şekilde kendini yaladığını fark etmişsinizdir. Birçok kedi günün büyük bir bölümünü kendini yalayarak geçirir. Ancak bazı durumlarda kedinizin bu tüy yalama ihtiyacına yardımcı olmanız gerekir. Özellikle de kediniz uzun tüylü bir yapıya sahipse kendi başına tüylerini yalaması oldukça zor olur. Kedinizi belirli aralıklar ile tarayarak ve kedinizi de taranmaya alıştırarak onlara sağlık anlamında elinizden gelen desteği sağlayabilirsiniz. 

Kedi köpek tarağı kedilerinizde ve köpeklerinize tüyleri taramanın en kolay yoludur. Patili dostunuzun tüylerinin çıktığı yönde hafif müdahaleler ile tarağı tüyleri üzerinde gezdirerek kolay bir şekilde tarama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Taranmaya alışkın olmayan kedi ve köpekler ilk zamanlarda huysuzluk yaratabilir. Bu durumlarda hayvanınıza tarama ile aynı anda sevgi gösterirseniz, bir süre sonra bu işlem daha kolay bir hale gelecektir. Kedilerinizi hırçınlaştırmadan taramak için boyun kısmından başlayabilirsiniz. Kedilerin en çok sevilmekten zevk aldıkları bölge baş ve boyun bölgeleridir. Bu bölgelerden hafif hareketler ile diğer bölgelerine geçebilirsiniz. 

Kedi tarağı kedi ve köpeklerde kullanım için uygundur. Yetişkin kedileriniz kadar yavru kedilerinizin de taranmaya ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız. Kategoride yer alan yavru kedi tarağı ürünleri arasından minik dostunuza en uygun ürünü güvenle sipariş verebilirsiniz.

Kedi Tarağı Kullanımının Avantajları

Evcil bir kedi sahibi olan herkes çok iyi bilir ki kedi ve tarak birbirinden ayrılmaz bir ikilidir. Taranmaya alışkın olan kedilerin kan dolaşımları daha düzenlidir. Kopmuş tüylerin temizlenmesi kedilerin rahatlamasını ve kendilerini mutlu hissetmelerini sağlar. Düzenli olarak taranan kedilerin tüyleri daha parlak ve daha hacimli görünür. Kediler taranarak birçok ciddi hastalıktan da korunmuş olurlar. Tüy yapısına dikkat ederek belirli bir tarama programı hazırladığınız taktirde, kediniz bu programa kısa süre içerisinde alışır ve tarama işlemi daha zevkli bir hal almaya başlar. Kategori içerisinde bulunan ürünler arasından kedinize ve size en uygun ürünü tercih edebilirsiniz. 

Kedi Tarağı Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Kedi ve köpekler yılın belirli dönemlerinde mevsimsel ya da bir takım stresli durumlar sonucunda tüylerini dökebilen canlılardır. Hiçbir sağlık probleminin olmadığı küçük dostlarınızın mevsim değişmelerine bağlı olarak tüy döktüklerine şahit olabilirsiniz. Bu mevsim geçişlerine dikkat ederek kedilerinizin tüy sağlığına katkıda bulunabilirsiniz. Bahar dönemlerinde kedinizin tüy değişiminde yaşadıkları strese ortak olmanızın en iyi yolu onları bu dönemde mümkün oldukça taramaktır.

Yavru Kedilerde Tüy Bakımı

Yavru kedilerin de yetişkin kediler gibi birtakım ihtiyaçlarının olduğunu bilmelisiniz. Henüz yavru iken sadece sevmek ve oyun oynatmak isteyeceğiniz küçük dostlarınızın da bir takım bakıma gereksinimleri olur ve bunu her durumda kendileri yapamazlar. Yavru dostlarınızda da kullanabileceğiniz yavru kedi pire tarağı canlı dostunuzun bit ve pire tehlikesine karşı korunmasına yardımcı olur. Yavru iken tüyleri fazla büyümemiş olan evcil hayvanlarınız için kısa tüylü kedi tarağı modellerini inceleyebilir ve yavru kedinizi daha ilk dönemden itibaren taranmaya alıştırabilirsiniz. Kedi için tarak kategorisinde her bütçeye uygun ürün seçeneği yer alıyor. Kedi bit tarağı ve tüy tarama tarağı modelleri arasından güvenli koşullarda seçiminizi yaparak alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Kedi Tarağı Fiyatları 

Kedi ve köpeklerinizin dökülen tüylerinden kurtulmanızın tek yolu kedi tarağı tercih etmektir. Hem taramayı hem de traş etmeyi sağlayan kedi traş tarağı ile bakımsız tüyleri temizleyebilir ve dökülen tüylerden de canlı dostlarınızı kurtarabilirsiniz. Kedi tarağı fiyatları ürünlerin özelliklerine göre değişir. Ürünlerin özelliklerini inceleyerek ilginizi çeken kedi tarağı fiyatı hakkında daha net bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Kedi Tarağı Nedir?

Kedi tarağı, kedi ve köpek gibi evcil hayvanların tüylerini kolay bir şekilde taramayı sağlayan ürünlerdir.

Kedilerin Tüyleri Nasıl Taranır?

Kedi tüyleri kedi tarakları ile pratik bir şekilde taranabilir. Kedilerin tüylerinin uzama yönüne doğru yapılacak hafif hareketler ile taranması mümkün olur.

Kedi Tarağı Kullanmak Neden Önemlidir?

Kediler için tüy sağlığı son derece önemlidir. Kediler günün birçok vaktinde kendilerini yalayarak geçirirler ve bir zaman sonra dökülen tüylerin yalanması kedilerde birçok önemli sağlık probleminin meydana gelmesine zemin hazırlar. Düzenli olarak tüyleri taranan kediler stresten uzak ve daha sağlıklı olurlar. Taranan tüyler ise daha parlak ve canlı bir görünüm kazanır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kedi Tarağı Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 52 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?