Kedi Tırmalamaları

Kediler; vücutlarını germek, bölgelerini işaretlemek ve pençelerini keskin ve sağlıklı tutmak gibi çeşitli nedenlerden ötürü nesneleri tırmalamayı sever. Tırmalama doğal ve sağlıklı bir davranış olduğu için tamamen önlemek mümkün değildir. Mobilyalarınızı tırmalamanın neden olduğu hasarlardan korumanın en kolay yolu, kedinize tırmalama aksesuarları satın almaktır. Yatay ve dikey kedi tırmalama direkleri, kedi ağaçları ve kedi oyun stantları gibi çok sayıda ürün arasından seçim yapabilirsiniz.

Kedi Tırmalama Ürünleri Nelerdir?

Kedi tırmalama ürünleri, kedilerin farklı tırmalama tarzlarından ötürü çeşitli malzemelerden üretilir. Her kedi benzersiz bir kişiliğe sahip olduğundan, sevdiği tırmalama yüzeyleri de değişiklik gösterebilir. Sisal, kenevire benzeyen doğal bir yüzeydir. Bazı kedilerin hoşlandığı sert bir his duygusu verir. Birçok tırmalama direğine veya kedi ağacına sarılı sisal ipleri görebilirsiniz. Karton tırmalama ürünlerini her boyutta ve şekilde bulabilirsiniz. Genellikle oluklu mukavvadan imal edilse de, ahşabı andıran daha pürüzsüz bir yüzeye sahip karton tırmalama tahtalarını bulabilirsiniz. Doğal ahşaptan yapılmış tırmalama direkleri biraz daha az yaygın olmakla birlikte, gerçek ahşap veya ağaç kabuğunun doğallığı birçok kedi için çekici bir yüzey sunar. Bazı tırmalama direklerinde veya kedi ağaçlarında sisal ve ahşap gibi çoklu yüzeyler bulunur. Kedinize farklı alternatifleri bir arada sunmak için çeşitli malzemelerden üretilmiş modelleri seçebilirsiniz. Kedi tırmalama ürünleri yatay ve dikey şekillerde satışa sunulur. Yatay kedi tırmalayıcıları zeminde düz durur. Kediniz genellikle tırmalayıcının üzerine çıkarak tırmalar. Direk tırmalama ürünleri, kedinizin tırmalarken esnemesine de yardımcı olur. Tırmalama direği seçerken kedinizin esnemesi için yeterince uzun ve devrilmeyecek kadar sağlam olduğundan emin olun.

Kedi Ağaçları ve Oyun Stantları Nasıl Kullanılır?

Kedi ağaçları ve oyun stantları, kediniz için geniş ve eğlenceli bir oyun alanı sunar. Tipik bir tırmalama direğinden çok daha büyük tasarıma sahip olan kedi ağaçları kedinize tırmanacak, oynayacak, tırmalayacak ve dinlenecek bir yer sağlar. Geniş tasarımı ile kedinizin kendi kişisel alanını oluşturması ve mobilyalarınızdan uzak durması için en etkili çözümlerden biridir. Kedi ağacı ya da çok katlı tırmalama direği satın alırken, sağlam olmasına dikkat edin. Böylece tırmanma ya da tırmalama sırasında devrilmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Bazı kedi ağaçlarında dinlenme katlarına ek olarak kedi evi de bulunabilir. Kediniz için konforlu bir ürün satın almadan önce, yuvanın büyüklüğünü doğru değerlendirdiğinize emin olun. Küçük kediler için ya da sadece oyun için tasarlanmış evler, yetişkin kedilerinizin ihtiyacını karşılamayabilir. 

Kedi Tırmalama Ürünü İpuçları Nelerdir?

Kedi tırmalama ürünü satın almadan önce, kedinizin hangi yüzeyleri tırmalamayı tercih ettiğini düşünün. Bunun için mobilyalarınızı inceleyebilirsiniz. Mobilyalarınızın yüksek bölümlerinde çizikler görüyorsanız, kediniz dikey tırmalama ürünlerini seviyor olabilir. Zeminde çizikler görüyorsanız, yatay bir tırmalama tahtası en iyi seçim olabilir. Tırmalama ürününü satın aldıktan sonra, kediniz beklediğiniz ilgiyi göstermiyorsa catnip gibi kedilerin karşı koyamadığı bitkilerden yardım alabilirsiniz. Tırmalama tahtasına biraz catnip dökmek, kedinizin tahtaya yaklaşmasını ve tırmalamasını kolaylaştırır. Tırmalama ürününü kedinizin çizdiği mobilyaya yakın bir yere yerleştirin. Böylece dikkatini mobilyalarınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Diğer bir etkili çözüm, koridora ya da en sevdiği odanın kapısına bir tırmalama tahtası koymaktır. Kediniz eşyalarınızı çok fazla tırmalıyorsa, birden fazla tırmalama ürünü satın almayı düşünebilirsiniz. Ürünleri evinizin çeşitli yerlerine yerleştirebilir ve tırmalama sonucunda oluşan hasarı en aza indirebilirsiniz. Birden fazla kedi besliyorsanız, en az kedi sayısı kadar tırmalama ürünü kullanmanız gerekir. Kedilerin pençelerinde yer alan koku bezleri, tırmalama sırasında alanlarını işaretlemelerini sağlar. Birden fazla kedi için tek bir ürün kullandığınızda, kokuların karışması ve alan nedeniyle çatışma çıkması kaçınılmaz olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kedi Tırmalama Ürünleri

5275 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 5275 ürün
DSACategoryId/2147483616/560074/561673