Kedi Vitaminleri

Kedi Vitaminleri

Kedilerin sağlığını korumak ve hastalıklara karşı dirençli hale getirmek için kedi vitamini kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla tercih edilen gıda takviyeleri, evcil hayvanınızın kaliteli bir ömür sürmesini sağlar. Birçok hastalığı kolayca atlatmak için gerekli olan gücü toplayarak daha uzun süreli yaşayabilir. Kedinizi düzenli bir diyete tabi tutmak için belli aralıklar ile vitamin vermeniz faydalı olacaktır. Kedi vitamini içerik olarak son derece zengin bir yapıda üretilir. Minik dostunuzun ihtiyaç duyduğu günlük A, B, C, E, D vitaminlerini içerir. Bu vitaminler dolaşım ve sinir sisteminin yanı sıra tüylerine de iyi gelir. Yeterli beslenen hayvanların tüyleri ışıl ışıl ve yumuşak olur. Ev ortamında yaşadıkları için her besine ulaşamayan evcil hayvanlar, vitamin takviyeleri ile daha sağlıklı hale gelir.

Minik Dostların Sağlığı için Kedi Vitamini Kullanın

Kedi vitaminleri form, içerik ve kullanım şekli bakımından oldukça çeşitlidir. Ayrıca yetişkin olanlar ile yavru kedi vitamini birbirinden farklı olabilir. Bunun için kedi vitamini satın alırken yaşını göz önünde bulundurmak gerekir. Herhangi bir rahatsızlığı olan kedilere veteriner hekim kontrolünde vitamin vermek daha uygun olur. Ev içinde beslenen hayvanların kısıtlı yeme imkanları dolayısıyla yedikleri mamalar yeterli olamayabilir. Bunun yanında dışarı çıkmayan canlıların D vitamini eksikliği yaşaması da olası bir durumdur. Az güneş gören canlıların böyle bir durum yaşaması halinde D vitamini takviyesi vermek gerekir. Kemik gelişimine yardımcı olan D vitamini kalsiyum ve fosfor dengesini düzenler. Gerekli olan besin takviyesi yapıldığı zaman canlıların zihinsel ve bedensel gelişimleri kaliteli bir şekilde devam eder. Evcil hayvanınıza klasik beslenme alışkanlığı dışında vitaminli kedi ödül maması kompleksleri vererek bütüncül bir diyet uygulayabilirsiniz.

Gelişim Sürecine Göre Kedi Vitaminleri

Tıpkı insanlarda olduğu gibi birbirinden farklı takviye seçenekleriyle karşılaşınca kedime hangi vitamini vermeliyim sorusu aklınıza takılabilir. Her vitaminin hizmet ettiği eksiklik farklıdır. Bunun için öncelikle kedinizin özel bir problemi veya ihtiyacı olup olmadığını tespit etmeniz gerekir. Veteriner hekim desteği ile kolayca yapacağınız tespit sonrasında en uygun gıda takviyesini alabilirsiniz. Kedi vitamini tavsiye ederken veterinerler çeşitli testler isteyebilir. Genel olarak kalp ve damar gelişimini destekleyen, sindirim sistemini düzenleyen ve iskelet yapısıyla kas dokusunu güçlendiren multivitaminler tavsiye edilir. Bebeklik, gençlik ve yaşlılık olmak üzere her dönemde kullanılması gereken multivitaminler, minik dostunuzun sağlıklı, mutlu ve uzun bir yaşam sürmesine yardımcı olur. Özellikle hamilelik gibi dönemlerde ekstra dikkat etmeniz gerekir. Yeni doğum yapıp emzirmeye başladıktan sonra da çabuk toparlanması ve kaybettiği enerjiyi yeniden kazanması için mineral ve vitamin desteği şarttır. Doğan yavrular belli bir olgunluğa erişinceye kadar bebek sayılır. Bundan dolayı 9 aydan önce bebek kedi vitamini kullanmanız daha doğru olur.

Kedi Vitamini Faydaları

Kedi vitamini ne işe yarar sorusu birçok kedi sahibi için ortak merak konusu olabilir. Her canlının zaman zaman başına gelen vitamin eksikliği kedilerde de görülür. Bunun sonucunda bazı olumsuzluklar ortaya çıkar. Tüy dökme, deri kuruluğu, bağışıklığın zayıflaması ve sık sık hastalanma gibi sorunları gidermek için ek besine baş vurabilirsiniz. Yaşam evresine göre ihtiyaç duyduğu besin değerleri farklı olabilir. Genç kedilerin hareketli yaşamlarına destek olacak zengin bir diyet uygulamak gerekir. Yaşı ilerleyen kedilerin besinlerden elde ettiği fayda düşer bunun için gıda takviyeleri ile maksimum verim elde edebilirsiniz. Sevimli dostunuzun sağlığını garanti altına almak için B vitamini bileşenleri önem taşır. Bu noktada aklınıza kedilerde B vitamini ne işe yarar sorusu gelebilir. Belli zamanlarda yaşanan kabızlık ve ishal durumu ya da kusma, halsizlik uyuşukluk, iştahsızlık gibi semptomların giderilmesi için kullanılır. Söz konusu semptomlar hızla iyileşir ve evcil hayvanınız direnç kazanır.

B12 bileşeni sinir sisteminin düzenli çalışmasını da sağlar. Suda çözünebilen bir vitamindir. Kan hücrelerinin oluşumunda etkili olduğundan kansızlıkla mücadelede tavsiye edilir. Kedi B vitamini sayesinde sağlıklı bir kürke ve parlak tüylere sahip olur. Kuruluk ve pul pul dökülme gibi sorunlar ortadan kalkar. Sağlıklı bir kürk soğuk ve rüzgârlı havalarda minik dostunuzu daha iyi korur. Kedi B vitamini takviyesi kullanmak D vitamininin üretimine de katkı sağlar. Bunun yanında canlıların A, D, K ve E gibi yağda çözünen ve diş sağlığı, cilt problemleri, görme yetisi ve koordinasyon becerisine destek veren bileşenlere de ihtiyacı vardır. Üreme sistemini destekleyen taurin de kediler için mutlaka kullanılması gereken bir takviyedir. Bundan dolayı yetişkin kedilerin taurine gereksinimi olur. Organizmaların görevlerini yerine getirmeleri için C vitamini kullanmaları gerekir. C vitamini kıkırdak ve doku oluşumunda rol oynar. Birçok multivitamin kompleksinde yer aldığı için kolayca temin edilebilir.

Kedi Vitamini Nasıl Kullanılır?

Vitaminler çeşitleri bakımından sıvı, macun, yağ ve tablet şeklinde üretilir. Bunun için kedi vitamini nasıl kullanılır konusu karmaşık görünebilir. En uygun kullanım için veteriner ve kutu üzerindeki talimatlar size rehberlik eder. Sıvı formda üretilenler cam şişe olarak ambalajlanır. Kedilerin yemeklerine ya da suyuna belirlenen miktarlarda damlatılarak kullanılır. Biotin ve çinko içeriği ile canlı ve sağlıklı tüyler çıkar. Yağ şeklinde gıda takviyeleri içerisinde balık yağları, keten tohumu gibi doğal bileşenler olabilir. Yüksek lif oranları ve prebiyotik yapısı bağırsak florasını korur. Kedi macunu ise kullanım bakımından diğerlerine göre daha kolay olabilir. Ton balığı ya da diğer et çeşitleri ile zenginleştirilen macunlar özellikle yavrular için idealdir. Sevimli dostunuzun yadırgamadan tüketmesi için yumuşak forma sahiptir. Bu sayede direkt ağız içine verebileceğiniz gibi mama üzerine de ekleyebilirsiniz. Kedi vitamini tablet nasıl kullanılır konusu evcil hayvan sahiplerini düşündürebilir. Yetişkin kedilere daha uygun olan tabletler direkt oral olarak tüketilmelidir. Viral ve bakteriyel sorunlara çözüm sunar.

Yavruların gelişimini destekleyen ürünler kedi vitamini yorum kısmında değerlendirilir. Diğer tüketicilerin başarılı deneyimlerine kolayca ulaşarak seçeceğiniz marka hakkında fikir edinebilirsiniz. Vitaminlerin serin ve kuru yerlerde saklanması gerekir. Ayrıca direkt güneş ışığına maruz kalmaması için kapalı dolapları tercih etmelisiniz. Kedinize vereceğiniz gıda takviyesinin son kullanma tarihini muhakkak kontrol etmelisiniz. Kedi maması fiyatları ile benzerlik gösteren kedi vitamini fiyatları her evcil hayvan sahibinin alabileceği fiyat seviyesinde tutulur. Kedi vitamini kullananlar minik dostlarının daha canlı ve hareketli olduğunu en kısa sürede fark eder. Siz de değerli dostunuza kaliteli bir yaşam sunmak için veterinerinizin önerdiği kedi vitaminlerini kullanabilirsiniz.

Kedi Vitaminleri Ne Kadar?

Kedi vitaminleri markalara göre farklı fiyat etiketleriyle sunulur. İçeriği ve formuna göre değişen fiyatları sayesinde her bütçeye hitap eder. Başarılı sonuçlara hızlıca ulaşmak için ürünleri inceleyerek satın alabilirsiniz.

Kedi Vitaminleri Ne Kadar Verilmeli?

Hangi vitaminin ne kadar verilebileceği birçok nedene göre değişir. Burada vitamin türü yanında kedinizin cinsi de etkilidir. En faydalı kullanım sıklığını ürün üzerindeki talimatlar ve veteriner hekimin görüşleri belirler.

Kedi Vitaminleri Nerede Satılır?

Kedi vitaminleri online alışveriş imkanıyla sizlere sunulur. Birçok marka arasında seçim yaparak kedinize en uygun ürünü seçebilirsiniz. Böylece yüksek standartlara sahip kaliteli vitaminleri kolayca temin edilebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kedi Vitaminleri

3153 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Marka
Toplam 46 / 3153 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?