Kedi Kumları

Kedi Kumu Fiyatları
  • Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

  • Kedi kumunun kullanımı bir hayli kolay ve pratiktir. Kedi kumu kullanımı konusundaki incelikleri öğrendikten sonra tüm işlemleri hızlıca gerçekleştirebilir ve büyük bir pratiklik kazanabilirsiniz. Kedi kumu uygun bir kedi kabı içerisine yerleştirilir ve kürekle temizlenir. Kediler, bir hayli titiz canlılar olduğundan kumlarının düzenli olarak temizlenmesi ve gerektiğinde yenilenmesi gerekir.
  • Kedi Kumu Ne Zaman Değiştirilir?

  • Eğer kedinizin kumunu her gün düzenli bir şekilde temizliyorsanız kutuda bulunan tüm kumu haftada bir ya da 2 haftada bir tamamen değiştirmeniz yeterli olacaktır. Kumu tamamen değiştirmek hem kedinizin sağlığını koruyacak hem de koku oluşmasını önleyecektir. Kedinizin kumunu yenilerken kum kabını da sabunlu su yardımıyla yıkayarak tüylü dostunuz için çok daha hijyenik bir tuvalet ortamı hazırlayabilirsiniz.
  • Kedi Kabına Ne Kadar Kum Konulur?

  • Kedi kabına ne kadar kum konulur sorusunun cevabı aslında kedinizin boyutunda ve alışkanlıklarında yatar. Kediniz normal boyutlardaysa, yani Maine Coon gibi iri bir ırktan değilse kum kabının tabanından 5 cm yükseğe kadar kum doldurmanız yeterli olacaktır. Kedi kabına ne kadar kum konulur hususunda diğer bir parametre ise kullandığınız kedi kumunun cinsidir. İnce kumlar için 5 cm'lik bir yükseklik yeterli olurken kalın taneli kumlar için bu oran 8 cm'e kadar çıkmalıdır. Eğer kediniz iri bir kedi ırkındansa kedinizi gözlemleyerek onun için en uygun doluluk oranını öğrenebilirsiniz.
  • Kedi Kumu Nasıl Olmalı?

  • Günümüzde kedi ebeveynlerinin birçoğu ince taneli ve topaklanan kum cinsini tercih eder. Topaklanan cinsteki kumlar, idrarların temas ettiği kumların topaklanmasını ve daha kolay temizlenmesini sağlar. Eğer kediniz doğduğundan beri ev ortamında yaşıyorsa ince taneli topaklanan kum cinsi onun için ideal olacaktır. Ancak, kedinizi dışarıdan sahiplendiyseniz kum tercihinizi kedinizin alışkanlıkları doğrultusunda değiştirmeniz gerekebilir. Bazı kediler tuvalet ihtiyaçlarını ince kumdan ziyade kalın taneli kumlarda daha rahat giderirler.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kedi Kumu Fiyatları

4247 ürün listeleniyor
Pet Shop
Pet Shop
Kedi
Kedi
Kedi Kumları
Kedi Kumları
Slika Kristal Kedi Kumu
Slika Kristal Kedi Kumu
Doğal Kedi Kumu
Doğal Kedi Kumu
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Miktar
Toplam 48 / 4247 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?