Slika Kristal Kedi Kumu

Kristal kum; kedi kumu çeşitleri arasında en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. Silika kedi kumu olarak da bilinen, klasik kedi kumu formundan çok daha farklı olan bu kristal kumlar, hem kedi sahipleri hem de kediler için oldukça kullanışlı ürünlerdir. Kedinizin kum alışkanlığı kazanması hem sizin için hem de eşyalarınız için oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle kristal kum da klasik kedi kumu çeşitleri de kedilerin tuvalet alışkanlıklarını kazanmasına yardımcı ürünlerdir. Kedi sahiplerinin değişen ihtiyaçları ve teknolojinin de katkısıyla kedi kumu çeşitlerine kristal kum da eklenmiştir. Kristal kedi kumu, silika adı verilen sentetik, jel kıvamında bir maddenin işlenmesiyle elde edilir. Bu madde ile hazırlanmış kedi kumları, idrarı hapseder ve böylece kötü kokuyu da idrarla birlikte yok etmiş olur. Bu özelliğiyle öne çıkan silika kedi kumu çeşitleri hem kedilerin hem de kedi sahiplerinin konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Sentetik yollarla üretilen silika kedi kumu idrarı ve dolayısıyla nemi emici özelliği sayesinde uzun zamanlar temizlik yapmadan kullanmaya imkan tanır. Böylece hem daha temiz hem de daha az zaman harcayan bir kedi tuvaletine sahip olabilirsiniz.

Kristal Kedi Kumu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kristal kedi kumu, formu düşünüldüğünde klasik topaklanan kedi kumu çeşitlerinden çok farklıdır. Bu nedenle kristal kedi kumu satın almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kedinizin bu ürüne nasıl tepki vereceğidir. Kedinizin huyunu biraz olsun biliyorsanız ya da daha önce kristal kum kullanma gibi bir deneyim yaşadıysanız kristal kumu dilediğiniz miktarda satın alabilirsiniz. Fakat daha önce kristal kum kullanmadıysanız ve kedinizin silika kum kullanımına sıcak bakıp bakmayacağını bilmiyorsanız, deneme amaçlı küçük paket kristal kum çeşitlerinden satın almanız daha doğru olacaktır. Kedinizin kristal kum alışkanlığı kazanmasıyla birlikte daha fazla miktarlarda kristal kedi kumu satın alabilirsiniz. Böylece hem kedinizin tepkisini ölçersiniz, hem de daha ekonomik bir yol izlemiş olursunuz. Kristal kedi kumu satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kedinizin silika kedi kumu alerjisinin olup olmadığını bilmektir. Silika kedi kumu kimyasal bir madde olan sodyum silikatın işlenmesiyle tamamen laboratuvar ortamında üretildiği için önceliğinizin bu kumu kullanmadan evvel veterinere danışmak olması gerekir. Kimyasal bileşenler barındırdığı için birçok kedi sahibi tarafından zararlı olarak nitelendirilir. Şimdiye kadar herhangi bir zararı tespit edilememiş olsa da kristal kedi kumu kullanmadan önce veterinerinize danışmanız en doğrusu olacaktır.

Kristal Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

Kristal kedi kumları, kullanımı en kolay kedi kumu çeşitlerindendir. Özellikle tek kediler için oldukça avantajlı olan kristal kedi kumunun yapıldığı silika maddesi, hava ile temasında aktif hale gelerek hem kokuyu hem de nemi hapseder. Bu kolaylıkla birlikte kristal kedi kumu kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Yalnız bunların arasından en önemlisi; silika tip kumları gün içinde iki ya da üç kere hafifçe karıştırmanız ve üstte kalan dışkı tabakasını almanız gerekliliğidir. Böylece kumun havalanmasına izin vermiş, havayla temasını sağlayarak aktif hale gelmesini sağlamış olursunuz. Kristal kum kullanımında klasik kumlarda olduğu gibi kürekle sürekli temizlemeniz gerekmeyeceğinden, sadece üstteki tabakayı almanız yeterli olacaktır. Silika kum kullanımının bir diğer önemli noktası da bu kumları yıkamamanız, artık nem çekecek tane kalmadığında yenileriyle değiştirmeniz gerektiğidir. Siz de kalın taneli kristal kumlar sayesinde evinize yayılmış topaklaşan klasik kedi kumlarını değiştirmek istiyorsanız, bütçenize en uygun kristal kumu sepetinize ekleyerek hızlıca satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kristal Kum Fiyatları

496 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 496 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?