Kediler, doğaları gereği yaşam alanlarını diğer hayvanlara karşı savunmak, beslenmek, eş bulmak ve yavrularını korumak için yaşadıkları bölgede hakimiyet kurma ihtiyacı hissediyor. Yüzyıllardır insanlarla birlikte yaşayan kediler, ev ortamına alışsalar bile hâlen bu içgüdülerini sürdürmeye devam ediyor. Bu nedenle evlerde yaşayan kediler, sık sık dışarı çıkmak ve yaşam alanlarını keşfetmek isteyebiliyor. Fakat şehir hayatının tehlikeleri, kazalar, sokakta yaşayan diğer canlılardan bulaşabilecek hastalıklar, parazitler ve çalınma, kaybolma gibi tehlikeler; kedi sahipleri için büyük bir endişe sebebi oluyor. Kentlerde yaşayan hayvanseverler, bu tehlikeler nedeniyle evcil hayvanlarının kontrolsüz bir şekilde dışarı çıkmasını istemiyor. Hem ev kazalarını önlemek hem de minik dostların sokaktaki tehlikelerle karşı karşıya kalmasını engellemek için kedi güvenlik ürünleri kullanılıyor.

Ev ortamında yaşayan kediler, kapalı ortamdaki hayata adapte olsalar da dışarıdaki hareketli yaşantıyı da gözlemlemekten büyük keyif alıyor. Balkonlarda veya pencere önlerinde oturup dışarıdaki diğer canlıları seyretmeye bayılan kediler; bazen uçan kuşları yakalamak, bazen de dışarıdaki kedilerin arasına katılmak için evden kaçma eğilimi gösterebiliyor. Apartmanlarda yaşayan kediler için bu durum, ciddi bir tehlike hâline gelebiliyor. Yüksek binalardan düşmek, telafisi mümkün olmayan sakatlıklara yol açabiliyor. Evden kaçmayı alışkanlık hâline getiren kediler, trafik kazaları ve bulaşıcı hastalıklar başta olmak üzere pek çok tehlikeyle karşı karşıya kalabiliyor. Kedi güvenlik ürünleri; kedilerin, evin balkon, teras, bahçe kapısı veya pencere gibi dışarı açılan bölümlerini kullanarak evden çıkmasına engel oluyor. Böylece evcil hayvan sahipleri, petlerinin dışarıyı güvenle seyretmesini sağlayabiliyor.

Kedi güvenlik ürünleri arasında cam koruma ağları ve tel örtüler bulunuyor. Çeşitli boyutlarda üretilen cam koruma ağları, kancalar ve bağlantı aparatları yardımıyla balkon demirlerine veya pencere kenarlarına asılabiliyor. Ağlar, sağlam tel iskelet üzerine sarılmış kalın iplerden oluşuyor. Bu sayede ısırma ve kemirme gibi etkilere karşı dayanıklılık gösteriyor. Yırtılma, kopma gibi deformasyonlara uğramadan uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor. Cam koruma ağları, küçük gözenekleri sayesinde iri cins kedi ve köpeklerin yanı sıra yavru kediler, köpekler, kuşlar ve hamster, Gine domuzu, tavşan gibi kemirgenler için de güvenli bir ortam sağlıyor. Ağların düğümlü bağlantı noktaları, iplerin zamanla gevşemesini ve gözeneklerin genişlemesini engelliyor. Güvenlik ağları; UV ışınlarına, sıcaklık değişimlerine ve neme karşı dayanıklı yapıları sayesinde iç mekanların yanı sıra balkon, teras, bahçe kapısı gibi dışarıya açılan bölümlerde de kullanılabiliyor.

Pencere camlarına monte edilebilen kedi güvenlik ürünleri, özellikle yüksek binalarda yaşayan evcil hayvanların kazalara karşı korunmasına yardımcı oluyor. Sık ağ yapısına sahip olan ürünler; toz, tüy gibi yabancı maddelerin eve girmesini engellerken evcil hayvanları böceklere karşı da koruyor. Pencerelerin iç kısmına yerleştirilen plastik veya metal çerçeveler üzerine kolayca monte edilebilen teller, güneş ışığından etkilenmiyor; uzun süre boyunca kullanılabiliyor. Teller yıprandığında evcil hayvanların güvenliğini sağlamak açısından teli yenisiyle değiştirmek gerekiyor. Çerçeveye uygun ebatlarda kesilen yeni bir tel, pratik bir şekilde pencereye yerleştirilebiliyor.

Dış mekanlarda kullanılan güvenlik ürünleri; duman, is, toz gibi kirleticilere ve polen, böcek gibi biyolojik kökenli yabancı maddelere maruz kalabiliyor. Hem evcil hayvanların sağlığını korumak hem de evin hijyenik kalmasını sağlamak amacıyla kirlenen güvelik ürünlerinin sık sık uygun temizlik malzemeleri kullanılarak temizlenmesi tavsiye ediliyor. Ağ tipi güvenlik ürünleri, çamaşır makinesinde düşük devirde yıkanabiliyor. Çerçeve şeklindeki ağlar ve teller ise düz bir zemine yatırılıp sabun türevi temizlik ürünleriyle yıkanabiliyor veya nemli bir bezle silinerek tozdan arındırılabiliyor.

Kedi Güvenlik Ürünleri

6 ürün var
  1. Markalar
    1. Trixie
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Satıcı
DSACategoryId/2147483616/560074/60007008
BAŞA DÖN