Kedi Ödülleri

Kedi Ödül Maması

Evcil hayvan bakımı günümüzde oldukça yaygındır. Özellikle yavru dönemden itibaren sevilerek beslenen ve sahiplenilen kediler sahiplerine adeta dost olurlar. Evde beslenen kedilerin birden fazla cinsi vardır. Kedileri beslemek ve büyütmek bireylerin de aktif olmasını sağlar. Evcil hayvanları uygun gıdalarla beslemek, gerekli olan eğitimlerini vermek birlikte yaşamanın gerektirdiği zorunluluklardandır. Enerjik ve hareketli yapıya sahip olan kedilerin daha uysal yapıya dönmesi için belirli eğitimler yer alır. Eğitimlerini tamamladıkça sahibi tarafından ödül amaçlı mama ya da oyuncaklar verilir. Kedi ödül maması günümüzde bu eğitimler için en sık tercih edilen ürünlerden biridir. 

Kedinin sağlığını korumaya almak amacıyla üretilen bu mamalar ilerleyen yaşlarının daha rahat geçmesini sağlar. Kedinin cinsine ve yaşına uygun ödül maması kedi seçilerek evde kolaylıkla bakılabilir. Özellikle de ilk kez evcil kedi sahibi olanlar ve bu yavruları kendi aile üyelerinden biri sayanlar için kullanılan tüm ekipmanlar oldukça önemlidir. Hem kedilerin sağlığı açısından hem daha uzun ömürlü yaşam sürmeleri açısından hem de parlak ve dolgun tüylere sahip olmaları açısından kullanacağınız tüm kedi ürünlerini özenle seçim yapmalısınız. İlk kez temin edecek olanların akıllarında kedi ödül maması nedir gibi sorular yer alabilir. Mamaların tek bir türden oluştuğunu düşünenler için bu sorular oldukça normaldir. Kedi mamalarının içerisinde yer alan ödül mamaları adından da anlaşılacağı üzere yalnızca ödül amaçlı verilmektedir. Kedilerin tüm beslenmesinde kullanılmaları yanlıştır.O halde kedi ödül maması nasıl verilir? Sorusuna yanıt aldıktan sonra kedi ödül maması kaç tane verilir sorusu da gündeme gelmektedir. Oldukça önemli bir aşama olan kedi ödül maması ne kadar verilmeli gibi sorular kedi sahipleri tarafından detaylı şekilde öğrenilmelidir. Mutlaka ödüllendirme amacıyla verilmeli ve belirlenen miktar aşılmamalıdır. 

Kedilerinizin beslenmesi kadar evcilleşme sürecinde eğitimleri de oldukça önemlidir. Buna istinaden kedinize yavru dönemlerinden itibaren oturma, kalkma, bazı hareketleri öğretme amacıyla ödül mamalarını kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu mamaları kedinizin damak zevkine uygun şekilde temin etmek ve doğru vakitlerde kullanmaya başlamaktır. Ödül mamalarını sıvı ya da katı taneli şekilde tercih edebilirsiniz. Kedinizi eğitirken bu mamaları elinizde bulundurmalısınız. Kedinize yönelik hedeflediğiniz hareketi birkaç sefer yaptıktan sonra onun da yapmasını beklemelisiniz. Yaptığı andan itibaren minik parçalar şeklinde mamasını vermelisiniz. Ardından tekrar hareketleri pekiştirmeye devam etmelisiniz. Ancak burada önemli olan nokta kesinlikle kedilerinizi bu mamalar ile beslemeye alıştırmamalısınız. Yalnızca eğitim vermek ve belirlenen hareketi öğretmek amacıyla, o hareketi yaptıktan sonra mamayı kendisine göstermelisiniz. Bu durumda kediniz yalnızca hedeflenen hareketleri ve söylemleri hayata geçirdiği zaman bu mama ile ödüllendirileceğini anlamış olacaktır. 

Kedi Ödül Maması Çeşitleri 

Kedilere verilen normal mamaların yanı sıra ödül mamaları da kendi içerisinde çok çeşide sahiptir. Her cins ve yaşa ait kedilere uygun mama mevcuttur. Kullanım amacı kediyi eğitmek ve ev ortamına alıştırmaktır. Kediniz verdiğiniz komutları ve eğitimlerini tamamladığında ödül olarak ona bu mamalardan verebilirsiniz. Geniş lezzet aromasına sahip olan mamalar ile kedinizi alışılmışın dışına çıkarabilirsiniz. Çubuk mamalar, kuru mamalar, sıvı mama, macun mama çeşitleri mevcuttur. Kedinize mamasını verirken otur kalk gibi komutlar vererek eğitebilirsiniz. Ödül mamasının tadını alan kediniz sizin her eğitimde onu ödüllendireceğinizi anlar. Böylece eğitimini tamamlamak daha kolay hâl alır. Evcil hayvanınızın ırk ve tüy yapısına göre en uygun kedi ödül maması çeşidini satın alabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda kedilerinizde hedeflediğiniz hareket ve söylemlere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sindirim sistemi, bağışıklık sistemi gibi sistemlerin de düzene girdiğini görebilirsiniz. Kedinizin ne kadar verimli bir şekilde eğitilmeye devam ettiğini de görebilirsiniz. 

Çubuk Kedi Ödül Maması

Kediler için özel olarak üretilen ödül mamalarının birden fazla çeşidi vardır.Kedi çubuk ödül maması çeşitlerinin lezzetli içerikleri mevcuttur. Sunumu oldukça pratik ve kolay olduğundan kedinize rahatlıkla verebilirsiniz. Çubuk mamaların içerisinde yer alan A, E ve D vitaminleri kedinin tüylerine bakım yaparak parlak görünmesini sağlar. Ödül maması verirken kedi ile sahibi arasındaki bağın güçlenmesini sağlar. Kuzu eti, tavuk eti, somon gibi türevleri mevcuttur. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde kedinin beslenmesine de katkı sağlar. Kedi için ödül maması çeşitlerinden çubuk mamaları dilediğiniz her yerde verebilirsiniz. İster kedinizin ağız tadının alıştığı isterseniz yenilikçi lezzetleri tercih edebilirsiniz.Kedinizi kötü mama alışkanlıklarından da kurtarabilirsiniz. Böylece hem damak zevki gelişecek hem de ne zaman bu mama ile beslenmesi gerektiğini öğrenmeye başlayacaktır. Sizler de kedilerinizi ev içine daha kolay şekilde alıştırmak ve size daha sadık yavrular olmasını sağlamak adına bu çubuk mamalardan temin edebilirsiniz. Yalama yöntemiyle çubuğu kendileri de tutarak beslenme saatinde fayda sağlayabilirler. 

Sıvı Kedi Ödül Maması

Sıvı formda üretilen kedi mamaları, günümüzde en sık kullanılan çeşitlerinden biridir. Sıvı kedi ödül maması, karışık lezzet içeriğine sahiptir. Kedilere daha çok öğlen vakitlerinde verilmesi uygundur. Sıvı mamayı verirken yanına bir kaba suyunu da koymak gerekir. Kedilerin sağlığına uygun içeriklerde üretilerek sağlığını korumada etki eder. Sıvı ödül maması tamamlayıcı yem grubunda yer alır. Kedilerin gün boyu rahat edebilmeleri için içeriğinde laktoz yoktur. Kediler sürekli kuru mama ve çeşitleri ile beslendiği taktirde zamanla bağırsak problemleri ortaya çıkar. Bu nedenle ara ara sıvı mama ödül olarak verilebilir. İster tek lezzet, isterseniz birden fazla lezzeti karışık olarak alabilirsiniz. Tekli ve paket halinde satılan çeşitleri mevcuttur. 

Yavru Kediler için Ödül Maması 

Yavru kediler yetişkin kedilere oranla daha nazik bakım isterler. Aynı zamanda beslenmelerine de özen göstermek gerekir. Yavru kedi ödül maması içerdiği vitamin ve mineraller ile beslenmesine katkı sağlar. Kedinin ihtiyacı olan değerlere kısa süre içinde kavuşmasına yardımcı olur. Yavru kediye verilen ödül maması eğitiminin daha uysal bir şekilde olmasını sağlar. Yavruyken eğitilmesi ilerleyen yaşında da huzursuzluk yapmasını engeller. Kedinin kısa sürede ideal kiloya ulaşmasını ve anneden daha kolay bir şekilde ayrılması sağlanır. Anne sütünden kolay kesilmesi için yavru kedilere özel üretilen mamalar tercih edilmelidir.İçeriğinde laktoz içermeyen mama çeşidi anne sütünden kesildiğinde bağırsak problemlerinin ortaya çıkmasını engeller. Kedinizin ortama kısa sürede adapte olabilmesi, vereceğiniz komutları kolay anlaması ve eğitimini verebilmek için ödül mamaları büyük önem taşır. 

Macun Kedi Ödül Maması 

Evlerde beslenen minik patili dostların doğru besinler ile bakılması, eğitimlerinin düzenli yapılması yaşamalarına sağlıklı devam etmeleri açısından önemlidir. Macun çeşidinde üretilen kedi mamasını her iyi davranışında ödül olarak verebilirsiniz. Kedi ödül maması stick kedinin yalayarak yemesine uygundur. Somon, ciğer, tavuk ve et içerikleri mevcuttur. Günde 1-2 kez vererek kedinizi ödüllendirebilirsiniz. Uzun süre lezzeti bozulmadan kalabilen macun mamaların kullanım ömürleri uzundur.Birbirinden farklı markalarda üretilen mama çeşitlerinin günlük kullanım zorunluluğu yoktur. Bu nedenle belirli bir periyoda yayarak periyotlar dahilinde kedinize verebilirsiniz. Başına buyruk kedilerinizin uslu durmasını ödül maması sayesinde sağlayabilirsiniz.Kedinizle birbirinden keyifli oyunlar oynarken mamasını verebilirsiniz. İlerleyen yaşlarda kedinizin sağlık sorunları ortaya çıkmaması için yağ ve protein bakımından yüksek olmayan mamalardan verilmesi gerekir. 

Kedi Ödül Maması Kullanımı 

Yavru ve yetişkin kedilere uygun içeriklerde üretilen ödül mamalarının kullanımı kedi sahipleri tarafından bilinse de yeni evcil hayvan edinen bireyler tarafından merak ediliyor. Kedi ödül maması nasıl kullanılır sorusuna en çok ilk defa kedi sahibi olan bireyler cevap arar. Kediler ortalama 3 aylık olduklarında ödül maması kullanılmaya başlanır. Özel olarak üretilen mamaların yanı sıra verilen ev yemekleri de ödül yerine geçer. Kediler genellikle tabaktan yemeğe eşlik etmeyi severler. Kendi yemek saatinizde kedinize tabağa yemeğini koyarak ödüllendirebilirsiniz. Kedinize haftada 2 ya da 3 defa vermeniz gerekir. Fakat verdiğiniz mamalar sevgi ve ilginizin önüne geçmemelidir. Ödül mamasını fazla kaçırdığınız takdirde kediniz uysallığını kaybedebilir. 

Kedi Ödül Maması Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kedilere ödül maması satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. İlk olarak kedinin yaşına, kilosuna ve cinsine uygun mama tercih edilmelidir.Mama seçimi yapılırken içeriğinde zararlı maddeler içermeyen markanın maması seçilmelidir. Sağlıklı ödül mamalarının içerisinde protein ve vitaminler yer alır. Bu vitaminlerin aşırı oranda olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde kedinizin fazla kilo almasına neden olabilirsiniz. Kedilere her gün değil yalnızca eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamladıklarını verebilirsiniz. Mama seçiminde markalar da büyük önem taşır. Kaliteli bir markadan yana seçim yaparak sağlığının korunmasını sağlayabilirsiniz. Kedinizin genetik yatkınlığına, cinsiyetine, fiziksel özelliklerine, eğer varsa herhangi bir hastalığına uygun içerikte mama seçilmelidir. Tüm bu hususların yanı sıra fiyat bakımından da uygun olan mama satın alınmalıdır. 

Kedi Ödül Maması Fiyatları

Birbirinden farklı marka, lezzet içeriği, ebat, çeşitlerde üretilen kedi ödül mamaları fiyat bakımdan geniş aralığa sahiptir. Kedi ödül maması fiyatları, çeşitlerine göre değişir. Set halinde satılan ödül mamaları fiyat bakımından daha avantajlı şekildedir. Çubuk şeklindeki kuru ödül maması sıvı mamaya oranla daha uygun fiyatlıdır. Mamaların içerdiği besin oranlarına ve lezzetine göre fiyat çeşitliliği vardır. Et ve sığır içerikli olan mamalar tavuk ve ciğer içeriğine oranla uygundur. Yüksek lif kaynağına sahip olan ödül mamaları uzun yıllar boyu kullanılabilir. Markaların özel ürettiği yaş ödül mamaları özellikle yavru kediler için tercih edilebilir. Kedi ödül maması fiyatı bütçenize uyumlu olan marka ve çeşitleri arasından dilediğinizi satın alabilirsiniz. 

Kedi Ödül Maması Ne Zaman Verilmelidir?

Kedi ödül mamaları sıvı ya da katı olmaksızın mutlaka doğru zamanda verilmelidir. Kedinizin bir hareket eğitiminden sonra bu mamayı alması ancak ve ancak o hareketi gerçekleştirdiği zaman bu mamadan faydalanabileceğini kendisine öğretir. Bu nedenle evcil kedilerin eğitiminde en önemli noktalardan biri bu mamaları temin etmektir. 

Kedi Ödül Maması Sıklığı Ne Olmalıdır?

Kedi ödül mamalarının kullanımı kadar verilme sıklığı da önem arz etmektedir. Sizler de kedileriniz için katı ya da sıvı ödül maması temin ettiğinizde günlük olarak vermemeye özen göstermelisiniz. Günlük olarak verildiğinde normal beslenme saati olarak algılayacaklardır. Bu nedenle yalnızca eğitim sonrasında verilmesi gerekir. Haftanın belirli günleri eğitim sonrası verilmesi uygun olur.

Kediler Bu Ödül Mamalarına Bağışıklık Kazanır mı? 

Kediler bu ödül mamalarına elbette bağışıklık kazanacak ve sürekli tüketmek isteyeceklerdir. Ancak bu duruma düşmemek ve yalnızca eğitim esnasında verilmesi gerektiğini öğretmek amacıyla sıklığını net bir şekilde belirlemeniz gerekir. Bu sayede bağışıklık kazansa dahi hiçbir şekilde sorun yaşamazsınız.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Aperatif Kedi Ödülleri

3661 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 57 / 3661 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?