Kedilerin ve köpeklerin beslenme ihtiyaçlarının kaliteli bir şekilde giderilmesinin temelinde iki önemli nokta yer alır: Bu noktalardan ilki, kaliteli ve evcil hayvanın ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahip bir mama seçimi yapılmasıdır. Bir diğer nokta ise evcil hayvanların tüm beslenme ihtiyaçlarını gidermek için kullanacakları mama ve su kaplarının kaliteli olmasıdır. Günlük tüketime, evcil hayvana ve hayvan sahibine uygun çözümler sunan mama ve su kapları kullanmak önemlidir. Evcil hayvanlar için düşünülerek seçilen bir mama ve su kabı, sağlıklı ve etkili çözümler sunmanın yanı sıra evcil hayvan sahibinin de rahat olmasını sağlar.

Mama ve su kapları, farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler sunan ürünlerdir. Evcil hayvanların beslenme alışkanlıklarına ya da hayvan sahiplerinin sosyal yaşantılarına göre çözümler sunan kaplar mevcuttur. Evde belirli süre yalnız kalan evcil hayvanlar için otomatik veya hazneli mama ve su kapları, büyük rahatlık sağlar. Otomatik mama kapları, özellikle beslenme saatlerine dikkat edilmesi gereken evcil hayvanlar için oldukça sağlıklı çözümler sunmaktadır. Belirli bir saatte ya da zaman diliminde kapağı açılan otomatik mama kaplarının farklı hacim ve hazneli modelleri, diyet uygulayan evcil hayvanlar için beslenme düzeni sağlamaktadır.

Hazneli mama ve su kapları, mama veya suyun sürekli tazelenmesini sağlar. Bu kaplar da genellikle birkaç gün eve uğrayamayacak evcil hayvan sahipleri tarafından tercih edilmektedir. Hazneli su kapları, yaz aylarında artan sıcaklıklardan dolayı suyun buharlaşması neticesinde susuz kalmanın önüne geçerken artan su tüketiminin karşılanması sağlar. Hazneli kapların bazı modellerinde suyun taze kalmasını sağlayan motorlu sistemler de vardır. Bu sistemler, özellikle yaz aylarında oldukça işe yaramakta ve evde yalnız kalan evcil hayvanların susuz kalmasının önüne geçmektedir.

İşlevsel kapların yanında, evcil hayvan sahipleri, klasik mama ve su kaplarını da tercih edebilirler. Plastik, çelik ya da seramikten üretilen mama ve su kapları da yine ihtiyaca göre tercih edilebilir. Seramik kaplar kırılma riskine sahip olduğundan dolayı çok oyuncu evcil hayvanlarla yan yana getirilmemelidir. Evcil hayvanı çok yaramaz olan kişiler, çelik kapları tercih etmek isteyebilirler. Seramik ve çelik kapların sunduğu avantaj, kapların ağır olmasıdır. Bu da özellikle yavruların mama ve su kaplarını kolay bir şekilde devirmesinin önüne geçer. Daha hafif olan plastik kaplar ise üretildikleri malzemeye göre seçilmelidir.

Plastik malzemelerin CE standardına sahip olması, hayvan ve insan sağlığı açısından önem taşımaktadır.
Pek çok farklı model ve üretim malzemesi göz önüne alındığında mama ve su kabı için seçim yapmak oldukça zor gözükse de aslında sahip olunan evcil hayvanın alışkanlıklarını tanımak, en doğru seçimi yapmak için yeterli olacaktır. Kediler için mama ve su kabı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, kedinin bıyıklarının seçilen mama kabına değmemesidir. Bıyıkları konusunda oldukça hassas olan kediler için bu husus oldukça önemlidir.

Evcil hayvan sahipleri, kedileri için uygun olan kap şeklini bulduktan sonra kedinin beslenme alışkanlığı, saati gibi diğer noktaları da değerlendirerek mama kabı seçimini yapabilir. Evcil hayvanın yemek yeme şekline göre tepsili modeller de tercih edilebilir. Evde birden fazla kedi varsa kedilerin mahremiyet isteği göz önünde bulundurulmalı ve her kedi için ayrı mama & su kapları alınmalıdır. Ayrıca, evdeki kedi nüfusunun fazla kalabalık olması, özellikle su kaplarının yüksek kapasiteli olmasını gerektirir. Bu sayede evcil hayvan sahipleri evde yokken de evcil hayvanları konforlu bir şekilde beslenme ihtiyaçlarını giderebilirler.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Kedi Mama & Su Kapları

1.125 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Malzeme Türü
 4. Türü
 5. Markalar A-Z
  1. Trixie Kedi Mama & Su Kapları
  2. Whiskas Kedi Mama & Su Kapları
  3. Flip Kedi Mama & Su Kapları
  4. PetZoom Kedi Mama & Su Kapları
  5. Odun Concept Kedi Mama & Su Kapları
  6. Marbly Kedi Mama & Su Kapları
  7. Scdekor Kedi Mama & Su Kapları
  8. Moderna Kedi Mama & Su Kapları
  9. Tommy Kedi Mama & Su Kapları
  10. Bobo Kedi Mama & Su Kapları
  11. Sav Market Kedi Mama & Su Kapları
  12. Kanguru Shopping Kedi Mama & Su Kapları
  13. Flamingo Kedi Mama & Su Kapları
  14. Ankur Kedi Mama & Su Kapları
  15. Duvo+ Kedi Mama & Su Kapları
  16. Tipspet Kedi Mama & Su Kapları
  17. Kardelen Kedi Mama & Su Kapları
  18. Mp Bergamo Kedi Mama & Su Kapları
  19. Ferplast Kedi Mama & Su Kapları
  20. Oripet Kedi Mama & Su Kapları
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Ürün Rengi A-Z
 8. Fırsat Ürünleri
 9. Renk A-Z
 10. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483616/560074/560205/60006986
Başa dön