Göğüs Tasması

Kedi Göğüs Tasması

Kediler anatomilerine uygun olmadığı için boyun tasmalarından kolayca kurtulabilir. Bu yüzden kediler için güvenli tasma modeli gövdelerini saran göğüs tasmalarıdır. Kedi göğüs tasması; kedinize kolayca giydirebileceğiniz, farklı malzemelerden üretilen çeşitlere sahip ürünlere verilen genel isimdir. Boyun tasmaları ile karşılaştırıldığında göğüs tasmaları ağırlığı kedinizin vücuduna eşit oranda yayar. Kedi göğüs tasmalarına gezdirme tasmaları bağlanır ve kediler aradaki uzatma ipiyle kontrol altında tutularak bu şekilde rahatça gezdirilebilir. Boyun tasmaları kedileri rahatsız ettiği için kediler bu tip tasmalardan kurtulmaya çalışır. Göğüs tasmaları ise kedileri rahatsız etmez ve kediler bu tasmalardan kurtulmaya çalışmazlar. Bu yönleriyle göğüs tasmaları diğer tasmalara oranla kedi sahipleri tarafından daha çok tercih edilir.

Kedi Göğüs Tasması Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedinizi rahatça gezdirmek, onun dışarıyı keşfederken yanında olmak istiyorsanız mutlaka tasma kullanmanız gerekir. Kedi göğüs tasmaları arasından seçim yaparken öncelikle kedinizin boyutunun, satın alacağınız tasmaya uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Kediniz için uygun boyutta olmayan göğüs tasmaları kedinizi sıkabilir ya da büyük gelebileceği için kolayca kurtulmasına sebep olabilir. Sadece köpekler değil kediler de tasma kullanabilir. Çok yaygın olmasa da bazı kediler sahipleri tarafından sokakta gezmeye alıştırılabilir. Sokakta gezmeyen kediler için de bazı zamanlarda tasmaya ihtiyaç duyulabilir. Kedinizin bahçeli evinizde bahçenizden kaçmasını engellemek ya da evde sadece belli bir alanda gezmesini sağlamak amacıyla tasma takmanız gerekebilir. Bu durumda boyun tasmaları oldukça güvenilmezdir. Kediniz boyun tasmasından kolayca kurtulabilir ve güvenli ortamından kaçabilir. Bunu önlemek için bir göğüs tasmasına ihtiyacınız vardır. Göğüs tasması kedinizin gövdesini sararak ipten kolayca kurtulmasını engeller.

Kedi Göğüs Tasması Nasıl Kullanılır?

Kedi göğüs tasmaları, ayarlanabilir ve sabit ipler takılarak kullanılır. Ayarlanabilir ipler kedinizin kontrolünü sağlamak için bir sarıcı ile birlikte kullanılır. Bu sayede kedinizle aranıza koyacağınız mesafeyi siz belirleyebilirsiniz. Sabit iplerde ise kedinizin sizden uzaklığı sabit kalır, bu iplerin kontrolü daha zor olsa da belirli alanlarda kedileri tutmak için sıklıkla kullanılır. Göğüs bölgesine bağlı ip ayarını sizin yapacağınız bir başlığa bağlıdır. Bu kısım kedinizi gezdirirken ya da tasmaya bağlı şekilde bırakacağınız alanda bir yere sabitlemeniz gereken tutma kısmıdır. Buradan kedinizin serbest dolaşmasını isteyeceğiniz alanı belirleyip ona göre bir aralık bırakırsınız. Aralık sabitlenebilir veya kedi ilerledikçe yol alması sağlanacak şekilde manuel kullanıma ayarlanabilir. Kedi göğüs tasmaları iki türlü de hem sizin hem de kedinizin rahatı için iyi bir seçim olacaktır.

Kedi Göğüs Tasmaları Çeşitleri

Kedi göğüs tasmaları son dönemlerde kedi sahiplerinin tercihlerine göre farklılık gösteren tasarımlarda üretilir. Bu tasarımlar, kedi sahiplerinin zevklerine göre çeşitlenmiştir. Rengarenk, desenli, hırka şeklinde ve hatta komik kıyafetler şeklinde tasarlanan kedi gövde tasmaları bulmak mümkündür. Ayrıca göğüs tasmaları arasında insan kıyafetlerine ya da dinozor, köpek balığı gibi hayvanlar şeklinde de eğlenceli tasarımlara sahip seçenekler vardır. Kedi göğüs tasmaları pek çok farklı materyalden üretilir. Kalın iplikler olarak tasarlanmış gövde tasmaları ve kalın kumaştan vücudu saran kıyafet biçiminde tasarlanmış gövde tasmaları vardır. Bu çeşitli tasmaların güvenlikleri açısından birbirlerinden farkı yoktur. Zevk ve beğeniye göre seçim yapılabilir. Belki kalın ip şeklinde tasarlanmış tasmalar kedinin hareketiyle beraber kedide tahrişe neden olabilir. Kediniz hareketliyse bu ihtimalden kaçınmak için kıyafet şeklinde tasarlanmış gövde tasmalarını tercih etmek iyi bir seçim olacaktır. Siz de kedinizin rahatı ve güvenliğinin yanında kendi zevkinizi de yansıtacak kedi göğüs tasmaları arasından size en uygun olanı seçerek hepsiburada.com aracılığıyla güvenle satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kedi Göğüs Tasması Fiyatları

1356 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 52 / 1356 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?