Japonya’nın ve dünyanın en özgün oyunlarına imza atan, oyun konsollarının nesilleri değişse de daima gündem yaratan yapımların arkasında olan Konami, PlayStation 3 oyun konsolunda oynanabilecek oyunlarıyla da öne çıkıyor. 2006’nın son aylarında çıkan oyun konsolu için hem yeni hem de “remastered” yapıda oyunlar sunarak konsol sahibi oyuncuların unutulmaz saatler yaşamasını sağlayan Konami, PlayStation 3 oyunları ile oyuncuların, oyun arşivlerini de geliştirmelerine yardım ediyor.

1980’li Yıllardan 2000’lere Uzanan Serilerin Arkasında Konami Var

Gerek kendi bünyesinde çalışan oyun geliştiricilerin hazırladığı gerekse doğrudan doğruya yayıncılık konumunda bulunduğu yapımlarla oyun sektörünün çehresini değiştiren, cesur ve yenilikçi yapımlarla ufuk açan Konami, güçlü olduğu oyun markalarını bugüne başarıyla taşıyabiliyor. Konami, temellerini, 16-bit’lik oyun konsolları dönemlerinde attığı ve 1980’li yılların ikinci yarısına damgasını vuran oyun serilerinin modernize edilmiş, yeni nesil teknolojilerle hazırlanmış devam oyunlarını PlayStation 3 platformu aracılığıyla oyuncularla buluşturuyor. İlgili serilerle 1980’lerde tanışıp gerek diğer oyun konsolları gerekse PC versiyonları üzerinden serilerin devam oyunlarını takip eden oyuncuları, hem tek kişilik senaryo moduna hem de çoklu oyuncu seçeneklerine sahip yapımlarla mutlu eden şirket, oyun türleri konusunda da kendine özgü bir tutum sergiliyor. Geleneksel aksiyon türleriyle kıyaslanamayacak nitelikte eserlerin arkasında duran Konami; gotik macera, korku/gerilim, sinema filmi uyarlamaları, spor oyunları, karaoke gibi sayısız türde oyunu, PlayStation 3 sahibi oyun tutkunlarının beğenisine sunuyor.

Konami Eski Oyunların HD Sürümlerini de Koleksiyon Olarak Sunuyor

Grafik teknolojilerinin hızla ilerlemesi neticesinde geçmiş yıllarda yayınlanan bazı oyunlar, teknik nedenlerle ve oyuncuya yaşatacağı deneyimin ilk günkü yapıda olmaması nedeniyle kullanılamayabiliyor. Kimi zaman teknik sorunlar aşılıp eski oyunlar, ilk hâlleriyle yeni nesil konsollara getirilse de hedeflenen satış başarısı ve oyunculardan alınan geri bildirim, beklenen düzeyde olamayabiliyor. Uzun yıllara dayanan sektör tecrübesi sayesinde bunu bilen ve eski oyunları, yeni nesil platformlara HD çözünürlükte ve remaster ederek sunabilen Konami, böylece eski oyunların yeni oyuncularla buluşmasını sağlıyor ve PlayStation 3 platformundaki oyun yelpazesinin biraz daha genişlemesine katkı sunuyor.

HD sürüm ve remastered yapıdaki oyunlar, eski nesil konsollar için standart kabul edilen 4:3 ekran en boy oranının 16:9 şeklinde düzenlenmesiyle modern monitör ve televizyonlarda keyifle oynanabilir hâle geliyor. Remastered sürüm oyunlarda ise oyundaki karakterlerin yeniden seslendirilmesi, ışıklandırmaların iyileştirilmesi, kaplamaların yüksek çözünürlüklü kılınması ve birtakım ekstra multimedya içeriklerinin diske eklenmesi gibi noktalar gözlemlenebiliyor. Özellikle koleksiyonerlerin yakından takip ettiği remastered sürüm oyunlarda, orijinal yapımlarda bulunmayan bazı ayrıntılar da yer alabiliyor. Örneğin belirli platformlara özel bölümler, remastered sürümlerde varsayılan bölümler içerisinde bulunabiliyor.

Konami PlayStation 3 Oyunları Spor Oyunu Müdavimlerinin Vazgeçilmezi

Spor oyunlarıyla, özellikle futbolla ilgilenen oyun tutkunlarının her yıl yenisini çıkmasını dört gözle beklediği başarılı futbol oyunlarının arkasında da Konami bulunuyor. Gerek grafik ve futbol topu fiziği açısından gerekse futbolcu modellemeleri ve lig güncellemeleriyle her sene futbol oyunları arasında en çok konuşulan eserleri yayınlayan Konami, uzun süredir oyunlarına Türkçe dil desteği getirmesiyle de oyunculardan tam not alıyor. Hem tek kişilik hem yerel olarak iki kişilik hem de online şekilde diğer oyuncularla birlikte oynanabilen futbol oyunları, oyuncuların kendi başlarına ya da arkadaşlarıyla eğlenceli saatler geçirebilmelerine yardım ediyor.

Eğer siz de PlayStation 3 oyun konsolu aracılığıyla popüler oyunları oynuyor, Konami’nin geliştirdiği ya da yayıncılığını üstlendiği yapımları yakından takip ediyorsanız, Konami PlayStation 3 oyunlarını inceleyebilir, dilediğiniz oyunu hemen satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Konami PlayStation 3 Oyunları

40 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Toplam 24 / 40 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483602/80226059/1200412/konami