Köpek kafesleri ve çitleri kullanım anlamında oldukça çok yönlü bir üründür. Köpek kafesleri farklı boyutlarda üretilmektedir. Kafesler iki farklı türde bulunabilir. Köpek çitleri olarak da bilinen kafeslerin alt ve üst kısımları açıktır. Plastik veya metal olarak üretilen bu çitler kapılı veya kapısız olarak bulunur. Bu tür çitler köpeğinizin ev içerisinde kendine ait bir alanı olmasını sağlar. Aynı zamanda köpeğinizi tuvalet eğitimine ve ev kurallarına alıştırmak için de uygun bir kullanıma sahiptir. Köpek çiti ile köpeğinizin güvenle ve sevgiyle içerisinde vakit geçirebileceği özel bir alan yaratabilirsiniz. Bu tür kafesleri sadece büyük veya orta ırk köpekler için değil, yavru köpeğinizin eğitiminde de kullanabilirsiniz. Dört tarafı kapalı köpek kafesleri ise evcil hayvanınızı bir yerden başka bir yere güvenle taşımak için uygundur özellikle orta ırk ve büyük ırk erişkin köpekler için kullanılabilir. Köpek kafesi ve çiti ile evinizde veya bahçenizde köpeğinize ait bir oyun alanı yaratabilir, büyük ırk köpeğinizi bir yerden başka bir yere güvenle taşıyabilirsiniz.

Köpek Kafeslerinin Doğru Kullanımı

Köpek kafeslerini kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri kafesi köpeğinize sevdirmektir. Bunun için kafesin içini onun seveceği şekilde düzenleyebilirsiniz. Sevdiği oyuncakları veya dinlenme minderini de kafesin içerisine koyabilirsiniz. Fakat köpeğinizin eşyaları parçalama alışkanlığı varsa oyuncak ve parçalanabilecek parçaları kafes içerisinde bulundurmamanızda fayda var. Ona ait olan kokuları bulduğu aynı zamanda sevgi ve güveni hissettiği bir yerde köpeğiniz de mutlu hissedecektir. Bunun için kafesin evin bir parçası olduğunu ona hissettirebilirsiniz. Onunla siz de kafes içerisinde oynayarak o alanın onun oyun alanı olduğu fikrine zamanla alışmasını sağlayabilirsiniz. Köpekler evrimleri itibariyle "in" fikrine sahiptir. Bu aşamada kafesi evin içerisinde bir in olarak görmesini sağladığınızda favori yerinin kafes olmaya başladığını gözlemleyebilirsiniz.

Köpeğiniz yavruysa kafese alışması daha kolay olabilir. Köpeğiniz erişkinse o zaman köpeğinize kafese alışması için zaman tanımalısınız. Bunun dışında köpeğinizin kafesi tuvalet alanı olarak görmemesi gerekir. Bunun oluşmaması için evcil hayvanınızı uzun süre kafes içerisinde tutmamaya özen göstermelisiniz. Evcil hayvanınızı kafese alıştırırken ödül mamalarından yardım alabilirsiniz fakat ceza alanı olarak kafesi kullanmamanız önemlidir. Böyle bir durumda köpeğiniz kafese girmekten hoşlanmayabilir. Bununla birlikte köpeğinizi uzun süre kafesin içerisinde kapalı tutmamaya özen göstermelisiniz. Dışarı çıkmak istediğinde, tuvalet zamanlarında, evin içerisinde gezinme zamanlarında çitinin kapısını açarak evcil hayvanınızın özgür hissetmesini sağlamanız önem taşır. Köpeğiniz doğum yaptığında da köpek çitleri yavruların bakımı için uygun bir alan yaratmanızda size yardımcı olabilir. Yavru köpeklerin evin içerisinde dağılmadan gezinebilecekleri bir alan çitler yardımıyla oluşturulabilir. Evcil hayvanınız da yavruların bakımını yaparken kendisini daha rahat ve güvende hissedecektir. 

Köpek Kafesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpek kafesi seçerken önemli olan hususlardan biri kafesi kullanma amacınız, kafesin boyutunun seçimi ve köpeğinizin ırkıdır. Kafesin boyutunu seçerken köpeğinizin ırkını ve kullanacağınız alanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Köpeğiniz büyük veya orta ırk bir köpekse o zaman büyük kafesler ona daha büyük bir hareket alanı sunacaktır. Fakat büyük oyun alanları hareketli ve sosyal küçük ırk köpekler tarafından sevilebilir. Kapılı kafesler istendiğinde koyulduğu alan ile birleştirilebilir. Alan ile entegre olan kafese köpeğiniz daha kolay alışabilir. Bu açıdan bakıldığında yeri geldiğinde kapısı kapalı yeri geldiğinde açık olarak kullanabileceğiniz kafesler ile köpeğinizin kafese daha rahat alışmasını sağlayabilirsiniz. Naylon kafesler özellikle küçük ırk köpekler için üretilir. Farklı yerlerde kapıları bulunan bu kafesler evcil hayvanınıza eğlenceli bir oyun alanı sunar. Evcil hayvanınız ev içerisinde küçük bir oyun ve dinlenme alanına ihtiyaç duyuyorsa bu tür kafesler köpeğiniz için uygun olabilir.

Kafesi oyun kafesi olarak değil; daha çok taşıma ve dinlenme kafesi olarak kullanmak istiyorsanız tabanı metal veya plastikten üretilmiş olan dört tarafı kapalı kafesleri tercih edebilirsiniz. Bu kafesler özellikle büyük ırk köpekler için idealdir. Bir veya birden çok kapısı bulunabilir. Birden fazla köpek taşımak istiyorsanız bu kafesleri yine rahatlıkla kullanabilirsiniz. Taşıma ihtiyacınız olmadığında evcil hayvanınızın kafesi ev içerisinde dinlenme alanı olarak kullanmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz kafesin altına monte edilebilen tekerlek setleri ile kafesi modüler hale getirebilir, kendiniz ve köpeğiniz için daha rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Köpek Kafesi Fiyatları

81 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Mandu Köpek Kafesi Aksesuarları
  2. Trixie Köpek Kafesi Aksesuarları
  3. Flip Köpek Kafesi Aksesuarları
  4. Dayang Köpek Kafesi Aksesuarları
  5. Pawise Köpek Kafesi Aksesuarları
  6. EuroGold Köpek Kafesi Aksesuarları
  7. Ferplast Köpek Kafesi Aksesuarları
  8. Youda Köpek Kafesi Aksesuarları
  9. Markapet Köpek Kafesi Aksesuarları
  10. QH Pet Cage Köpek Kafesi Aksesuarları
  11. Dubex Köpek Kafesi Aksesuarları
  12. Imparator Köpek Kafesi Aksesuarları
  13. Karlie Köpek Kafesi Aksesuarları
  14. Karlie Flamingo Köpek Kafesi Aksesuarları
  15. Maxipet Köpek Kafesi Aksesuarları
  16. Mio Köpek Kafesi Aksesuarları
  17. Anadolu Köpek Kafesi Aksesuarları
  18. Beeztees Köpek Kafesi Aksesuarları
  19. Best Cage Köpek Kafesi Aksesuarları
  20. Buffer Köpek Kafesi Aksesuarları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560000/561830
Başa dön