En Ucuz ve Kaliteli Köpek Makasları

Evcil dostlarınızın sağlıklı ve huzurlu bir hayat geçirebilmeleri için temizlik ve hijyenik bakım son derece önemlidir. Tüy kesimi, tımar ve tırnakların belli dönemlerde kısaltılması gibi işlemler, köpeğinizin konforlu ve mutlu olmasına yardımcı olur. Tür, yaş, cinsiyet, ırk ve yetişme şekline bağlı olarak evcil hayvanların tüylerinin dökülme ve uzama süreleri değişiklik gösterir. 6-8 haftada en az bir kere köpeğinizin kapsamlı olarak tıraş edilmesi ve hijyen bakımlarının yapılması oldukça ciddi bir konudur. Tüylerin kısaltılması, taranması ve yıkanması, hem evcil hayvanların üzerine yerleşebilecek pire, parazit ve kene gibi haşerelerin önlenmesi için hem de evcil hayvanlarınızdan yaşadığınız ortama ulaşabilecek olumsuz durumları önleyebilmek için gereklidir.

Köpek Makası Fiyatları

Tüy ve tırnak kesme makası fiyatları; ürünün markasına, modeline, kullanım özelliklerine ve malzeme kalitesi gibi unsurlara bağlı olarak farklılık gösterir. Paslanmaz çelik makas ve tırnak kesme makineleri, uzun vadeli kullanımlarda en dayanıklı ve en uygun fiyatlı ürünler arasında yer alır. Farklı cins köpekleri tek bir makas ile tıraş etmek istiyorsanız, makasın ince ve kalın tüy kesme özelliği olup olmadığına dikkat etmekte fayda vardır. Seyrek ve ince tüyler daha kolay bir şekilde kesilirken, sık ve karmaşık tüylerin tıraş edilmesi daha zahmetlidir.

Tüy kesme için özel olarak üretilen köpek makasları, ergonomik yapısı ile kullanım kolaylığı sunar. Köpeğiniz huzursuzlanabileceği ya da ani bir hareket yapabileceği düşünülerek dizayn edilir. Bu nedenle, köpek makaslarında güvenlik her zaman ön planda tutulur. Makasın şekli ve tutamakları uzun süreli tıraş işleminde bileğinizi yormayacak ve ağrıtmayacak şekilde tasarlanır. Halka şeklinde olan baş parmak tutamaçı, makası bileğiniz ile birlikte hareket ettirebilmek için idealdir. Birçok köpek kalın ve yoğun tüylere sahip olduğu için, tüyleri iyice kısaltmak yerine kıl hacmini de azaltabilirsiniz. Tüylere detay vermek ve şekilli kesim yapabilmek için ise ince uçlu çelik makaslar daha uygundur. Ayrıca, furminatör veya tarak yardımıyla kesilen saçları deriden uzaklaştırarak, tıraş işlemini kolaylaştırabilirsiniz.

Köpek Makası Modelleri

Köpeğinizin türüne, büyüklüğüne, karakterine, tüy ve tırnak yapısına göre tercih edebileceğiniz çok sayıda makas modeli bulunur. İlk defa evcil hayvanlarını tıraş etmek isteyenlerin, güvenli ekipmanlar ile çalışması ve temkinli olması oldukça önemlidir. Tıraş setleri içerisinde mutlaka olan yuvarlak başlı makaslar, özellikle agresif evcil dostlarınız için ideal bir tercih olacaktır. Yuvarlak başlı makaslar, özellikle göz, kulak, boyun ve pati çevresi gibi hassas alanlarda, tüy kesme işlemini daha rahat ve güvenli bir şekilde sonuçlandırmanıza yardımcı olur. Gövde üzerinde yer alan tüylerin kısaltılması veya seyreltilmesi için ise, üzerinde inceltici tırtıklar bulunan geniş makas modellerini tercih edebilirsiniz.

Evcil dostlarınızın tırnaklarını kesmek için çok farklı özelliklerde makas ve törpü modelleri bulunur. Tırnak kesimi, evcil hayvanların bakımı esnasında en çok dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır. Doğal ortamının dışında doğup büyüyen köpeklerin tırnakları, toprak ve taş gibi çevresel aşındırıcılar ile şekillenmediği için, düzenli olarak düzeltilmesi oldukça önemlidir. Gerekli kesim işlemi yapılmadığı durumlarda, tırnaklar spiral şeklinde içe doğru kıvrılarak uzamaya devam edebilir veya kırılma ve çatlama gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu durumda köpeğinizin yere basması güçleşebilir ve ağrılı bir hal alabilir. İlerleyen durumlarda, tırnak batması ve iltihaplanmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, kedi ve köpek gibi evcil hayvanlarınızın tırnaklarını, belli aralıklarla giyotin ağızlı makaslarla veya özel olarak üretilen tırnak kesme makasları ile düzeltmekte fayda vardır.

Köpek Makası

45 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Trixie
  2. Flip
  3. ANS
  4. Atlantik
  5. Bobo
  6. Eastland
  7. Ferplast
  8. Nobby
  9. Percell
  10. Amerikan Kennel Club
  11. Anadolu
  12. CATLIFE
  13. Cameo
  14. Gimdog
  15. Karlie Flamingo
  16. Kudi
  17. No Name
  18. PeakBays
  19. Petbox
  20. Polo
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560000/560178/60007156
BAŞA DÖN