Su Pınarları

Tüm canlılar, sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmek için suya ihtiyaç duyuyor. Evcil hayvan sahipleri, minik dostlarının yeteri kadar su tükettiğinden emin olmak için su kaplarını sık sık kontrol ediyor ve sularını tazeliyor. Fakat, bazen uzun süreli yolculuklara çıkıldığında veya işe, okula gidildiğinde evcil hayvanların gün boyu evde tek başlarına kalmaları gerekebiliyor. Bu durumda su ve mama kaplarındaki gıdaların uzun süre boyunca bozulmasını ve çeşitli nedenlerle yere dökülmesini engellemek için yeni nesil otomatik mama kapları ve su pınarları kullanılıyor. Köpek su pınarı ve dijital mama kapları, petlerin düzenli bir şekilde beslenmelerine yardımcı oluyor.

Kedi ve köpek su pınarları, elektrikli fıskiye sistemleri sayesinde haznelerindeki suyun sürekli devridaim yapmasını sağlıyor. Fıskiye düzeneğinden kabın içine boşalan su, özellikle de musluktan akan suyu içmekten hoşlanan hayvanların ilgisini çekiyor. Bu yönüyle otomatik su kapları, hayvanların daha fazla su tüketmesini sağlayarak böbrek hastalıklarının engellenmesine de yardımcı oluyor. Su pınarının sistemindeki su, sürekli çevrilip filtreden geçtiği için kabın içinde biriken toz, tüy gibi yabancı maddeler nedeniyle kirlenmiyor. Haznedeki su, kolayca boşaltılıp tazelenebiliyor. Su pınarının pompa kısmında bulunan karbon filtre; suyun içindeki mikroorganizmaları, kötü kokuları ve yabancı maddeleri süzerek temiz suyun kaba aktarılmasını sağlıyor. Bu sayede su kabına temizliğinden ve mineral düzeyinden emin olmadığınız kireçli musluk suyu doldurmanız gerektiğinde bile filtreler arıtıcı görevi yaparak suyu, evcil dostunuz için güvenli bir hâle getiriyor.

Köpek su pınarı ve otomatik suluk modelleri, çeşitli yüksekliklerde ve farklı hacimlerde üretiliyor. Yetişkin hayvanlar için yüksek; yavru kedi ve köpekler için alçak modeller kullanılıyor. Büyük ırk köpekler ve birden çok evcil hayvanın bulunduğu ev, barınak, evcil hayvan oteli, veteriner kliniği gibi yerler için geniş hazne hacmine sahip modellerin kullanılması tavsiye edilirken; yavru hayvanların, kuş, kedi gibi ufak cins petlerin bulunduğu evler için daha küçük modeller yeterli oluyor. Su pınarlarındaki pompanın çalışma hızı ve su rampasının yüksekliği ayarlanarak suyun etrafa sıçraması engellenebiliyor. Geniş açılı su kabına sahip modeller, aynı anda birden çok hayvanın su ihtiyacını gidermesine imkan tanıyor. Paslanmaz çelik veya kaliteli plastik malzemeden üretilen evcil hayvan sulukları, kolaylıkla temizlenebiliyor, uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabiliyor. Motor bölmesi haricinde tüm parçalar çıkarılarak bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Köpek su pınarı, dengeli yapısı sayesinde sarsıntılardan etkilenmiyor. Böylece hareketli evcil dostlarınız akan suyla oynasa dahi, pınar düşüp devrilmiyor.

LED aydınlatmalı köpek su pınarları, gece karanlığında bile evcil hayvanların su kaynağına kolayca ulaşmasını sağlıyor. Görme engelli hayvanlar, mamalarını kokusundan bulabilse de suya ulaşmaları çok daha zor oluyor. Fıskiyeli otomatik su pınarları, çalışırken su sesi çıkardığı için görme engelli hayvanların suyu daha kolay bulmasını sağlıyor. Suya ve olumsuz hava koşullarına dayanıklı modeller, dış mekanlarda da kullanılabiliyor. Bu sayede bahçede yaşayan köpeklerin ve sokak hayvanlarının da temiz, taze suya ulaşması sağlanabiliyor.

Dijital mama ve su kapları özellikle de belirli bir diyeti takip etmesi veya düzenli olarak ilaç alması gereken evcil hayvanların beslenmesinde büyük kolaylık sağlıyor. Kapaklı mama kapları mama, su veya ilaç içeren besinlerle dolduruluyor ve zaman ayarlı sistemleri sayesinde bir çalar saat gibi kolayca kuruluyor. Ayarlanan saat geldiğinde kabın kapakları açılarak evcil hayvanların beslenmesine olanak tanıyor. Böylece her daim evcil dostunun yanında olamayan hayvan sahipleri, petlerinin düzenli beslenmelerini ve kullandıkları ilaçları tam zamanında almalarını sağlıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Köpek Su Pınarı

59 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 59 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?