Köpek Mama & Su Kapları

Köpekler ilk evcilleşen hayvanlardan biridir ve insanlar ile çok yakın ilişkiler kurarlar. Tüm dünya gibi ülkemizde de en fazla birlikte yaşanan, beslenen ve sevilen evcil dost olan köpeklere iyi bakmak için doğru mama ve su kabı seçimi de en az besleme kadar önem taşıyor. Köpek su kapları, köpeklerin yalnızca sağlıkları değil; rahat şekilde su içebilmeleri de düşünülerek özel olarak tasarlanıp, farklı malzemelerden ve farklı özelliklerde üretiliyor.

Paslanmaz Çelik Köpek Su Kapları

Paslanmaz çelik, korozyona; yani metallerin çevre ile etkileşimleri sonucu oluşan paslanma, oksitlenme gibi aşınmalara karşı en dirençli alaşımlardan biri olarak bilinir. Bu da paslanmaz çelikten üretilen tüm eşyalar gibi köpek su kaplarının da daha dayanıklı olmasını sağlayan bir özelliktir. Paslanmaz çelik köpek su kapları hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda aynı rahatlıkla kullanılabilen kaplardır. Özellikle dış mekanlarda yağmur, nem gibi çevresel faktörlere daha çok maruz kalacağı için paslanmaz çelik kaplar dayanıklılıkları sebebiyle dış mekanlarda kullanmak için ideal birer alternatiftir. Bunların yanı sıra paslanmaz çelik köpek su kaplarının bir avantajı da kolay temizlenebilmeleridir. Paslanmaz çeliğin geri dönüştürülebilir oluşu da çevreyi korumak açısından bu su kaplarının tercih edilmesinin diğer bir nedenidir.

Plastik Köpek Su Kapları

Köpek su kaplarının üretiminde en çok kullanılan malzemelerden biri de plastiktir. Plastik köpek su kabı çeşitleri farklı renklerde, büyüklüklerde üretilir bu da her ırktan köpekler için kullanılabilmelerini sağlar. Plastik hafif bir malzeme olduğu için bu kapları taşıması kolaydır. Köpeğinizle dolaşmaya çıktığınızda, pikniğe ya da gezmeye gittiğinizde çantanızda gayet rahat şekilde taşıyabilir ve her yerde plastik su kapları ile köpeğinize su verebilirsiniz. Ayrıca plastik köpek su kapları elbette hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanmak için de uygundur. Evinizde ya da bahçede bu kapları son derece rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kapların temizliği de kolaydır, yıkamanız bu kapların tertemiz olmasını sağlar.

Melamin Köpek Su Kapları

Plastiğin doğal alternatifi olarak da bilinen melamin organik bazlı bir maddedir, melamin reçinesinden üretilir. Melamin reçinesi melamini son derece dayanıklı bir madde haline getirir. Melamin köpek su kapları doğal malzemeden üretilmeleri, dayanıklı oluşları ve aynı plastik gibi hafif olmaları sebebiyle son derece kullanışlıdır. Evlerde, bahçelerde ve köpekler ile gidilen her mekanda kullanmaya uygun olan melamin köpek su kapları uzun yıllar boyunca eskimeden yeni görünüşlerini korurlar. Melamin su kaplarını da temizlemek kolaydır, yıkamanız tertemiz olmalarını sağlar.

Otomatik Köpek Su Kapları

Günümüzde çoğu köpek ebeveyni çalışıyor ve köpekler uzun saatler boyunca evde yalnız kalabiliyor. Özellikle çalışan ailelerin köpekleri için otomatik köpek su kapları köpeğin yalnız kaldığı süre içinde su ihtiyacını karşılayabilmesi açısından son derece etkili bir çözüm sunuyor. Kolay şekilde doldurulabilen otomatik su kapları köpeğin su içtiği kısımdaki su bittikçe suyun otomatik olarak dolmasını sağlar. Bu su kaplarının bir avantajı da su kapalı haznede muhafaza edildiği için köpeğin içeceği suyun her zaman temiz olmasını sağlamalarıdır. Ayrıca otomatik köpek su kapları sokak köpekleri için de kullanılabilir. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılmaya uygun otomatik köpek su kapları ile köpeğinizin suyunu temiz şekilde muhafaza edip susadığında temiz su içmesini sağlama şansına sahip olabilirsiniz.

Seramik Köpek Su Kapları

Estetiğe önem veren köpek ebeveynlerinin favorisi olan seramik su kapları dekoratif görünümleri ile de özellikle evlerde kullanılan popüler köpek aksesuarları arasında yer alıyor. Dış etkenlere ve kimyasal tepkimelere karşı yüksek dirençli, sudan etkilenmeyen doğal bir malzeme olan seramikten üretilen bu köpek su kapları günümüzde çok etkileyici tasarımlar ile beğeniye sunuluyor. Her boyutta köpek için ayrı ayrı üretilen seramik köpek su kapları da hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabiliyor. Köpeklerin sağlıklı bir su kabından su içmesini sağlarken dekoratif olarak da mekanlara hoş bir hava katan seramik köpek su kapları tüm bu sebeplerle çok tercih ediliyor.

Köpek Su Pınarları

Köpeklerin sağlığı için taze ve temiz suya sürekli erişimleri olması son derece önemlidir. Köpek su pınarları köpeklerin daima gereksinim duydukları taze ve temiz suya ulaşmalarını sağlarlar. Özellikle su içmeyi sevmeyen, bu sebeple yetersiz su alarak çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalma riski taşıyan köpekler için köpek su pınarları etkili bir çözümdür. Zira suyun sürekli taze olması köpek dostları su içmeye teşvik edebilir.Genellikle plastik kullanılarak üretilen köpek su pınarları içindeki filtre sayesinde suyun sürekli taze kalmasını sağlar. Köpek su pınarlarının bir diğer avantajı da filtreleme sayesinde suyun oksijenini ideal düzeyde tutmalarıdır. Bu pınarların devrilme gibi bir riski de olmadığı için her yaştan ve her boyuttan köpek için kullanılmaya uygundurlar. Farklı büyüklükteki köpekler için üretilmeleri de her köpeğin su ihtiyacını karşılayabilecek kadar su almasınıı sağlar. Köpek su pınarları da hem iç hem de dış mekanlarda güvenle kullanılabilir, ancak elektrikle çalıştıkları için dış mekanda kullanılacağı zaman elektrik olan bir noktaya yerleştirilmesi gerekir. Düşük voltaj ile çalışan köpek su pınarları fazla elektrik de tüketmez.

Köpek Sulukları

Köpek bakımının en önemli unsurlarından biri köpek dostlarımızı düzenli olarak dolaştırmaktır. Yalnızca tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri için değil sağlıklı olabilmeleri için de dolaştırılmaları, yeterli düzeyde hareket etmelerinin sağlanması gerekir. Köpeğinizle birlikte dolaşmaya çıktığınızda, açık havada ona egzersiz yaptırırken susaması gayet normaldir ve köpek sulukları tam da bunun için tasarlanmış ürünlerdir. Üzerinde köpeğin su içebileceği kabı olan köpek sulukları, yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz boyuttadır ve köpeğinizin su ihtiyacını her yerde gidermenizi böylece sağlığını korumanızı sağlar. Ayrıca bu suluklar köpeğiniz ile birlikte çıkacağınız seyahatlerde de yanınıza alabileceğiniz boyutlardadır.

Köpek Su Kapları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek su kapları köpek bakımının olmazsa olmazıdır,sahip olduğunuz evcil hayvan köpek için su kabı seçerken bazı unsurları göz önünde bulundurmanız onun için en doğru kabı seçip almanıza yardımcı olacaktır. Köpek su kabı alırken mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken noktalar şunlardır:

  • Köpeğin boyutu: Köpeğiniz için su kabı seçerken ilk dikkat etmeniz gereken konu köpeğin boyutudur. Eğer köpeğe küçük ya da büyük gelen bir kap alırsanız bu kabı devirmesi, kabın içindeki suyun yetersiz gelmesi ya da köpeğin kendine büyük gelen kaptan su içmeye çalışırken kendini ıslatması gibi birçok olumsuz duruma yol açabilir. Bu sebeple mutlaka köpek dostunuz için uygun boyda su kabı almanız gerekir. Ayrıca büyük köpekler su içerken kapları itekleme eğilimindedir, eğer büyük boy bir köpeğiniz varsa kaymaz altlı su kaplarını tercih ederek köpeğinizin su içerken kabı kaydırmasını engelleyebilir, böylece hem daha rahat su içmesini sağlarken hem de etrafı ıslatmasını da önleyebilirsiniz.
  • Köpeğin yaşı: Köpeğin yaşı da su kabı seçiminde rol oynayan bir unsurdur. Yavru köpekler aşırı hareketli oldukları için seramik gibi devrilip kırılmaya yatkın malzemelerden üretilmiş kaplar yerine paslanmaz çelik, melamin ya da plastik gibi daha dayanıklı malzemelerden üretilmiş olanları tercih etmeniz isabetli olacaktır.
  • Mekan: hangi mekanda kullanılacağı:: Köpeğinizin nerede yaşadığı yani su kabının nerede kullanılacağı da seçimi etkileyen bir unsurdur. Bahçede kullanacağınız kapların daha dayanıklı olması gerekir. Eğer çok sıcak bir bölgede yaşıyorsanız paslanmaz çelik gibi suyun kolay ısınmasına neden olabilecek malzemelerden üretilmiş kaplar yerine plastik ya da melamin olanları tercih edebilirsiniz, bu özellikle yaz aylarında köpeğin suyunun çok çabuk ısınmasını bir ölçüde de olsa engelleyecektir.
  • Köpeğin su içme alışkanlıkları: Köpeğiniz küçük bir ırk olabilir ancak su içmeyi çok seviyorsa ona çok küçük bir su kabı almanız yeterince su içememesine neden olabilir. Köpek su kabı alırken köpeğinizin su içme alışkanlıklarını da göz önünde bulundurup, günlük su içme ihtiyacını karşılayacak miktarda suyun sığacağı kaplara yönelmeniz en doğrusudur.

Köpek Su Kapları Ne Sıklıkta Temizlenmelidir?

Su aynı insanlar gibi köpeklerin sağlığı için de vazgeçilmezdir ve yine aynı insanlar gibi temiz su içmeleri gerekir. Kirli sularda bakteri üreme riski bulunur ve bu sulardaki bakteriler köpeklerde ishal başta olmak üzere birçok sağlık sorununa neden olabilir. Tüm bu sebeplerle köpeklerin su kaplarının düzenli temizlenmesi sağlıkları açısından büyük önem taşır. İdeal olan köpek su kaplarının hergün temizlenmesidir, ancak hayatın yoğunluğu içinde buna zaman bulmakta zorlanabilirsiniz. Eğer zamanınız yoksa haftada en az iki kez temizlemeniz gerekir.Su kaplarının temizlik süresinde kabın üretildiği malzeme de rol oynayan bir etkendir. Paslanmaz çelik ve melaminden üretilen kaplar çizilmeye karşı daha dayanıklıdır, plastik ve porselen kaplarda ise diğerlerine kıyasla daha kısa sürede çizikler oluşabilir. Bu da plastik ve seramik su kaplarının daha sık yıkanması gerektiği anlamına gelir.

Köpek Su Kapları Nasıl Temizlenir?

Çoğu kişi köpeklerinin su kaplarını temizlerken ya da yıkarken çamaşır suyu gibi kimyasal temizleyicileri tercih eder. Bu tercihin sebebi kapta bulunması muhtemel bakteri ve mikropları ortadan kaldırmak olsa da sonucu köpekler için tehlikeli olma riski taşır. Ağır kimyasallar ile temizlenen, yıkanan köpek su kaplarında kimyasal artıkları kalabilir ve bu da köpeğin sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle önerilen su kaplarının tercihen sabun gibi doğal içerikli temizleyiciler ile düzenli olarak yıkanmasıdır.

Köpek Su Kapları Ne Kadar Ara İle Değiştirilir?

Köpekler için aldığınız su kaplarını eskiyene, hasar görene kadar kullanabilirsiniz. Yalnız, eğer köpeğiniz ağır bir viral hastalık geçirdiyse ya da bulaşıcı bir cilt hastalığı gibi sorunlar yaşadıysa tedavisinin ardından su kabında hastalık etkenleri kalmış olma olasılığına karşı kabı atıp yenisini almanız en doğrusudur. Özellikle birden fazla köpeğin bir arada yaşadığı ortamlarda bir köpeğin hasta olmasının ardından değiştirilmeyen su kapları hastalığın diğer köpeklere de bulaşmasına zemin hazırlayabilir. Plastik su kapları daha çabuk eskiyebileceği için bu malzemeden üretilen kaplar, diğer malzemelerden üretilenlerle karşılaştırıldığında biraz daha kısa sürede değiştirmeniz de gerekebilir.

Köpek Su Kapları Fiyatları

Köpekler için üretilen su kapları birçok farklı özelliğe sahiptir, dolayısıyla köpek su kapları fiyatları da birçok etkene bağlı olarak farklılık gösterir. Kabın hangi materyalden üretildiği (seramik, paslanmaz çelik, plastik ya da melamin), kabın boyutu, su kabının otomatik olması gibi ekstra özellikleri ve markanın fiyat politikası köpek su kaplarının fiyatlarında belirleyici rol oynayan unsurlardır. Su kapları konusunda çok fazla alternatif olması hem köpeğinizin boyutuna, alışkanlıklarına, yaşam alanına, yaşına hem de kendi bütçenize uygun su kabını kolayca bulabilmenizi sağlayacaktır.

Duvar KağıtlarıProjeksiyon CihazıYazıcıKulaklıkMasaüstü BilgisayarLaptop ÇantaBluetooth HoparlörAkıllı BileklikModemOyun Bilgisayarı3D YazıcıOyuncu KoltuğuAnakartMonitörEkran KartıMouseKlavyeUydu AlıcısıBuzdolabıHesap MakinesiYabancı DizilerCumhuriyet AltınıÇeyrek AltınElektrikli BisikletKramponPlaystation 5Kırtasiye ÜrünleriTakvimKoltuk TakımıAnimasyon FilmleriSaatHaritaPusulaKronometreDavetiyeSözlükYatak Odası TakımlarıBisikletGalatasaray FormalarıKurutma Makinesi22 Ayar BilezikKöpek ÜrünleriYatak Odası TakımlarıKedi EşyalarıFırınScooterVantilatörÇalışma MasasıAyakkabıAltın BileklikZeytinyağıPazar ArabasıErkek Spor AyakkabıTesettür ElbiselerKamp SandalyesiTesettür AbiyeAltın KolyeTam AltınBanyo DolaplarıTost MakinesiProtein TozuDireksiyon SetiTıraş MakinesiJakuziAnkastre SetFiltre Kahve MakineleriGardropOkul ÇantasıMutfak MaşasıMotosikletFutbol TopuMutfak DolabıDerin DondurucuMotosikletDuşakabinAvizeMutfak MasasıKitaplıkAyakkabılıkKomedi FilmleriUzaktan Kumandalı ArabaBuhar MakinesiHediyeDuşakabinBasketbol AyakkabılarıBasketbol AyakkabısıSandalyeSırt ÇantalarıBlenderTesettür GiyimDuvar SaatleriNargileHalıSandalyeTopuklu AyakkabıSu Arıtma CihazlarıSırt ÇantasıSaç Kurutma MakinesiAltın KüpeLambaderBeşiktaş FormasıYabancı FilmKedi MamasıBalıkDikey SüpürgeMikrodalga FırınPufMasaj AletiJartiyerÇadırHalı Yıkama MakinasıNavigasyonŞemsiyelikFeracePastaWaffle MakinesiTürkçe SözlüklerÇapa MakineleriŞifonyerMouse PadZigon SehpaOrta SehpaKoşu BandıGenç OdasıKadın Spor AyakkabıErkek CüzdanBattaniyeKaynak MakineleriGelinlikStor PerdelerSu SebiliPatenYatakAltın BilezikHalı Saha AyakkabısıTesettür TakımBahçe MobilyasıHazır SistemKreatinTesbihBarkod OkuyucuÇocuk BisikletiErkek TişörtDoğum Günü HediyesiHazır SistemlerErkek Kol SaatiYemek MasasıDüdüklü TencereMama SandalyesiBilgisayar MasasıErkek ParfümüDiş BeyazlatıcıTek Kişilik BazalarKolajenMakyaj MasasıKlozetKülçe AltınJeneratörNevresim TakımıÇocuk OdasıOyuncak ArabaPortmantoÇaydanlıkÇakmakMikrofonFiltre KahveOyuncu KulaklıklarıErkek GömlekUyku TulumuMasa LambasıPançoAküPiyanoMelodikaKamp MasasıYemek TakımlarıKolyeİngilizce SözlükOyuncak BebekGümüş KolyeElektro GitarŞarjlı SüpürgeKedi KumuAspiratörÇok Amaçlı DolapDuş BaşlığıTermosifonAltın YüzükFormaBilezikDikiş MakinesiMayoAlyansKulak Üstü KulaklıkKahvaltı TakımlarıAna KucağıÜtüYapay ÇiçekDambıl SetiDavlumbazBebek BeşiğiBasketbol TopuErkek Eşofman TakımıGözlükErkek PantolonT-ShirtErkek CeketAteş ÖlçerTabloŞekerAbajurYağmurlukBileklikFrench PressScooter MotorOcakAnahtarlıkYağmurlukAynaErkek BileklikSehpaGitarFon PerdeKalemliklerBıçakTavan VantilatörleriKomodinKemerPerdeGebelik TestiKlozet KapağıSehpaYatak ÖrtüsüLokma TakımıTürk KahvesiOyun HavalarıMutfak BataryasıKıyma MakinesiAtv MotorÇocuk FilmleriBuharlı TemizleyiciKompresörTeleskopŞişme YatakOfis KoltuklarıPiercingAbajurKuluçka MakinesiGenç Odası TakımlarıYüzükŞişme HavuzKöşe Koltuk TakımıMutfak RobotuATV MotorTV SehpasıIslak MendilTakım ÇantaGümüş BileklikKiler DolabıTereyağPlakalıkTrambolinTakım ÇantalarıPikapTuvalet KağıdıMakarna ÇeşitleriKöpek MamasıErkek KolyeTesettür MayoOfis MobilyalarıKehribar TesbihlerErkek TerlikDambılSosyal BilgilerÇim Biçme MakinesiDövmeŞofbenKemanYeşilçam FilmleriBankPeluş OyuncakKapıKimonoBüyük Beden AbiyeKutu OyunKaykaySemaverŞapkaSilikon TabancasıElektrikli MotosikletMatkapİnci KolyeProbiyotikOto TeypMeyve SıkacağıArmut KoltukEl FeneriErkek Güneş GözlüğüKek KalıbıKutu Oyunu
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Köpek Su Kapları

10.000+ ürün listeleniyor
Pet Shop
Pet Shop
Köpek
Köpek
Köpek Mama & Su Kapları
Köpek Mama & Su Kapları
Paslanmaz Çelik Mama & Su Kapları
Paslanmaz Çelik Mama & Su Kapları
Plastik, Melamin Mama & Su Kapları
Plastik, Melamin Mama & Su Kapları
Otomatik, Özel Mama & Su Kapları
Otomatik, Özel Mama & Su Kapları
Seramik Mama & Su Kapları
Seramik Mama & Su Kapları
Su Pınarları
Su Pınarları
Suluklar
Suluklar
Mama Saklama Kapları
Mama Saklama Kapları
Mama Servisleri
Mama Servisleri
Yavru Köpek Malzemeleri
Yavru Köpek Malzemeleri
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 46 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?