Mama Saklama Kapları

Tıpkı tüm diğer gıdalar gibi evcil hayvan mamalarının da besin değerlerini ve lezzetlerini koruyabilmeleri için uygun koşullarda saklanması gerekiyor. Özellikle protein ağırlıklı bileşenler içeren kedi ve köpek mamaları, açıkta bırakıldığında yabancı maddelere maruz kalarak kısa süre içinde bozulabiliyor. Mamalarda tat ve aroma kayıpları meydana gelebiliyor. Hava alan torbalarda veya karton kutularda saklanan mamalar, nem etkisiyle küflenebiliyor; kokularını kaybederek lezzetini yitirebiliyor. Bozulan mamalar, çeşitli hastalıklara ve zehirlenmelere de davetiye çıkarabiliyor. Bu nedenle evcil hayvan mamalarının, özel olarak üretilmiş hava ve su geçirmeyen köpek mama saklama kapları içinde muhafaza edilmesi öneriliyor.

Kedi ve köpek mama saklama kapları, hem seyahatlerde hem de günlük kullanımda sıkça tercih ediliyor. Kapaklı kaplar, katı ve sıvı gıdaları güvenli bir şekilde taşımaya olanak sağlarken nem, toz gibi yabancı maddelerin besinleri kirletmesini de engelliyor. Silindir biçimindeki seyahat boy mama saklama kapları, sızdırmaz kapakları sayesinde mamanın uzun süre taze kalmasını sağlıyor, kulplu tasarımı ile kolayca taşınıyor. Hazneli kaplar, mama kasesi boşaldığında haznedeki mamanın veya suyun kademeli bir şekilde tabağa aktarılmasını sağlıyor. Bu sayede siz evde olmasanız bile evcil dostlarınız, istedikleri her an taze mamaya ve suya ulaşabiliyor. Hazne girişinde farklı ebatlardaki şişeleri kaba yerleştirmeye imkan tanıyan adaptör başlıkları bulunan modeller sayesinde seyahatlerde herhangi bir plastik su şişesine bile mama veya su doldurularak saklama kabına monte edilebiliyor. Böylece uzun süren yolculuklarda minik dostlarınızın beslenme düzenleri aksamıyor. Kaymaz tabanlı mama kapları, araç hareket hâlindeyken bile sabit kalıyor; sarsıntı nedeniyle devrilmiyor.

Kedi ve köpek eğitimlerinde lezzetli, besleyiciliği yüksek ödül mamaları kullanılıyor. Ödül mamaları, nemden ve sıcaklıktan çok çabuk etkileniyor. Bu nedenle evcil dostlarını eğitim parkurlarına götürenler, köpek mama saklama kapları kullanıyor. Bu kaplar, ufak boyutları sayesinde çantada taşınabildiği gibi köpeğin tasmasına da asılabiliyor.

Birden çok evcil hayvanı olanlar, genellikle büyük paketlerdeki mamaları satın almayı tercih ediyor. Fakat mamalar, uygun şekilde saklanmadığında çabucak bayatlıyor. Dikey mama saklama kapları, bu tür mamaları muhafaza etmek için kullanılıyor. Az yer kaplayan tasarımları sayesinde küçük mekanlarda alan tasarrufu sağlayan kaplar, silikon şeritli kapakları ile hava girişini keserek mamaların uzun süre taptaze kalmasını sağlıyor. Ayrıca, kapların içindeki kürekler, petlerin ihtiyaçlarına uygun porsiyonlarda mama almayı kolaylaştırıyor.

Köpek Mama Saklama Kabı Fiyatları

Köpek mama saklama kabı fiyatları; kabın materyaline, fonksiyonel özelliklerine, tasarımına ve hacmine göre değişiklik gösteriyor. Kaplar; seramik, resin veya plastik malzemelerden üretiliyor. Farklı renklerde satışa sunulan mama kapları, evcil hayvanınız için ayırdığınız bölümü zevkinize göre dekore etmenize de imkan tanıyor. Kaplarda hayvan ya da insan sağlığına zararlı olabilecek kimyasal maddeler içeren boyalar kullanılmıyor. Saklama kabını oluşturan tüm parçalar, kolayca ayrılıp bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Dayanıklı yapıları sayesinde kaplar, uzun yıllar boyunca güvenle kullanılıyor.

Piyasada evcil hayvanların belirli zaman aralıklarında düzenli bir şekilde beslenmesini sağlayan otomatik mama kapları da bulunuyor. Çalar saat prensibiyle çalışan kaplar, beslenme saatine ayarlanıp kapatılıyor. Belirlenen saat geldiğinde kapaklar açılarak petlerin beslenmesi sağlanıyor. Özellikle evde tek başına kalan, diyet yapan veya sürekli ilaç kullanmak zorunda olan petler için tavsiye edilen kaplar; hayvanların beslenme düzenine alışmalarını da kolaylaştırıyor. Dijital otomatik mama kapları, sık sık seyahat eden veya evcil dostunu evde yalnız başına bırakmak zorunda kalan hayvanseverler tarafından tercih ediliyor.

Evcil hayvan besleyenlerin çeşitli ihtiyaçlarına yönelik pratik çözümler sunan mama kapları, hayvan sahiplerinin işlerini kolaylaştırıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Köpek Mama Saklama Kapları

7238 ürün listeleniyor
Longbangdian Shop
Huoxun Shop A
Ultrasike
Yuekeda
Duoliang Shop
Yosicil
Cadia
Fayshow
Vivis
What For
Deembro
Niazi
Qinyue
Googos Homee
Mikopet
Kobal Business
Prettyia
Trixie
İllusory
Somodz
Fotoğraflı Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 7238 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?