En ucuz ve Kaliteli Köstekli Saatler

Köstekli Saat

Geçmişten günümüze kadar hem kadın hem de erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri de saat olmuştur. Kimisi zamanı öğrenmek için kimisi de aksesuar olarak saatleri tercih etmektedir. Saatlerin oldukça çok seçeneği vardır. Duvar saati, kol saati, masa saati, telefon saati ve köstekli saat gibi seçenekleri bulunmaktadır. Toplum içinde köstekli saat cep saati olarak da adlandırılır. Kendi içinde köstekli saat gruplara ayrılmaktadır. Nostaljik ve retro olarak kullanıcılarına sunulmuştur. Bu saat modeli hem kadın hem de erkekler için kullanımı uygundur. Geçmişte sıklıkla üretilip kullanılan bu saat çeşidinin günümüzde de bazı markalar tarafından üretilmesi devam etmektedir. Antika köstekli saatlerde günümüze kadar gelmeyi başarmışlardır. Antika ürünler seviyorsanız bu saate göz gezdirebilirsiniz. Farklı tarz ve işçilikleri ile birçok modeli bulunmaktadır. 

Sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesi ise köstekli saat nedir sorusu olmuştur. Bu saat tasarımının özelliği cepte taşınmasıdır. Dedelerinizin veya dedelerinizin babalarının mutlaka bir köstekli saati vardır. Montun veya ceketin iç cebinde taşınan bu saat genel anlamda zincir veya bir ip ile birleşmiş ve kaybolması engellenmiştir. Genel anlamda geçmişte erkek kullanıcılara hitap ederken günümüzde antika seven her bireye hitap etmektedir. Boyut çeşidi de bulunan bu saat her kullanıcıya uygundur. 

Bu saatlerin orijinalleri antikacı ve koleksiyoncularda bulunsa da günümüzde vintage ürünleri seven kullanıcılara uygun tasarımlar online olarak satılmaya devam etmektedir. Sevdiğiniz insanlara bu saati hediyede alabilir kişiye özel tasarım da yaptırabilirsiniz. Kişiye özel köstekli saat satın alırken üzerine anısı olan bir kelimeyi, sözü veya ismi yazdırarak saatinizi kişiselleştirebilirsiniz. Bu sayede muhteşem bir hediye vererek bir anı yaratabilirsiniz. Köstekli saat sadece erkeklere hitap etmez, oldukça çok kadın kullanıcısı da vardır. Kadın köstekli saatleri erkeklere göre daha şık tasarlanmıştır. 

Köstekli Saat Çeşitleri

Geçmişte saat sadece zaman ölçme aracı olarak kullanıldığı için köstekli saatin çok çeşidi yoktu. Günümüzde saat hem kadın hem de erkeklerin daha çok aksesuar amaçlı kullanıldığı bir üründür. Köstekli saatler iç cepte taşınmasına rağmen oldukça işçilik barındırıyordu. Bu sayede de kullanıcılarının beğenisini kazanmayı başarmıştır. Şuan ki saatler daha özel gün, gündelik, dijital gibi farklılıklar göstermektedir. Bu sayede her tip kullanıcıya hitap etmektedir. Buna rağmen köstekli cep saat günümüze kadar gelip namını korumayı başarmıştır. Kıyafetleri tamamlayan parça aksesuardır. Bu aksesuar çeşitleri arasında da en çok sevilen ve tercih edilen model saattir.

Günümüzde nostaljik ve retro kombin yapan erkeklerin köstekli saatlere karşı ilgisi daha çoktur. Fakat klasik kombinlerin tamamlayıcısı olmayı da başarmıştır. Geçmişe nazaran oldukça küçük ve hoş zincirleri sayesinde şık bir görünüm kazanmayı başarmıştır. Geçmişin modasını severek hayatımıza uyarlayan erkeklerin mutlaka köstekli saatleri bulunmaktadır. Takım elbise giyen erkeklerinde sıklıkla kullandığı köstekli saatler zarif görünümü ile dikkat çekmektedir. Antika olan saatlerin kılıfları da mevcuttur. Bir zarar görmemesi için kılıf ile kullanım daha uygundur. Metal, gümüş ve altın köstekli saat çeşitleri bulunmaktadır. Tamamen orijinal parçalardan üretilen bu saatlerin en çok tercih edileni roma rakamları ile tasarlanan saatler olmuştur.

Köstekli Saat Modelleri

Her kullanıcının zevki ve ihtiyacı farklılık gösterdiğinden kaynaklı birçok saat modeli bulunmaktadır. Çalar saat, kol saati, duvar saati ve köstekli saat gibi her kullanıcının tarzına göre tasarım yapılmıştır. Köstekli saat de birçok kullanıcıya hitap etmektedir. Kurmalı köstekli saat şimendiferli, roma rakamlı ve kişiye özel gibi birden çok modeli bulunmaktadır. Modeli ve motifi ne olursa olsun kullanma prensipleri aynıdır. Cepte taşınır ve zincir detayı mevcuttur. Üzerine komik veya anlamlı sözler yazarak hediye alabileceğiniz ürünler mevcuttur. Bunun yanı sıra kendi isminiz veya size anlamlı gelen bir sembol ile de satın alabilirsiniz. İstediğiniz her sembol, yazı ve isim ile köstekli saatinizi kişiselleştirebilirsiniz. Aynı zamanda anlamlı sembolleri bulunan saat modellerinden birini seçerek de büyüklerinize hediye ederek geçmişi hatırlamalarında yardımcı olabilirsiniz. Kuş, mısır, çiçek tuğralı, roma rakamlı, ay yıldızlı ve gül görünümlü gibi seçenekleri vardır. Bazı markalar tamamen sizin istediğinize göre de tasarım yapmaktadır. Köstekli saat markaları hediye konusunu oldukça genişletip kişinin resmini bile basım yapmaktadırlar. 

Nostaljik ve retro tarzı benimseyen kullanıcılar köstekli saatleri oldukça sevmektedirler. Klasik görünümleri sayesinde bu saatler kombinlerin tamamlayıcı parçası olmayı başarmıştır. Köstekli saat modelleri özellikleri ve kullanımı yönünden neredeyse aynıdır. Görünüm olarak farklılık gösteren bu saatler her kullanıcının tarzı göz önünde bulundurularak tasarım yapılmıştır. 

Genel anlamda köstekli saatler kapaklı olarak üretilmiştir. Bu kapağa da farklı tasarımlar yapılarak özgünleştirilmiştir. Farklı zevklere hitap eden köstekli saat rakamları, iç ve dış tasarımları ve zincir yönünden farklılık göstermektedir. Orijinal materyallerden üretilen bu saatler cilde zarar veren bir parça bulundurmamaktadır. Orijinal olması ile de kararma ve kopma gibi aksilikler görülmemektedir. Kaplamaları ve ağırlıkları da oldukça hafif olan bu saatler oldukça kullanışlıdır. Samstar köstekli saat kullanımı ile farklı bir tarz oluşturabilirsiniz.

Şık ve retro tarzı bir arada bulunduran bu saatler tasarımları ve kullanışlı olmaları ile kullanıcılarından tam puan almayı başarmıştır. Kullanıcılarının sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi olan köstekli saat nasıl takılır sorusu olmuştur. Köstekli saatlerin zincirli olmasının iki nedeni bulunmaktadır. Birincisi bir ucu giydiğiniz kıyafete bir ucu da saate bağlı olduğundan kolay bir şekilde saate bakmanızı sağlar. İkincisi ise küçük olduğu için kaybolmasını engellemek amacı ile üretilmiştir. Bu sayede kaybolması engellenirken çalınması gibi aksilikler tamamen engellenmiştir. Köstekli saat çeşitleri altın, gümüş ve metalden üretilip şık tasarımları ile kullanıcılarına sunulmuştur.

Köstekli Saat Nasıl Seçilir?

Köstekli saat seçerken saati hangi amaçla ve kime aldığınız önemli bir konudur. Her ürünün hassas noktası olduğu gibi köstekli saatin de önem teşkil ettiği durumları vardır. Bu saatlerin genel olarak değeri manevi yöndedir. Günümüze kadar gelen saatler nesilden nesile korunarak gelmiştir. Hediye alırken korunabilir ve diğer bir nesile aktarılabilir modelleri tercih ederseniz hediyenin korunması ve değeri artacaktır. Bunun yanında yazılı, isimli ve fotoğraflı gibi modellere göz gezdirebilirsiniz. Aranızda geçen bir sözü bile saat üzerine yazdırabilir saati kullanan kişiye tamamen kendinizi hatırlatabilirsiniz. 

Satın alacağınız saatin geçmişten izler taşımasını isterseniz daha nostaljik ve retro tarzlara göz gezdirebilir, günümüzden izler taşımasını isterseniz daha modern ve kişisel olanları tercih edebilirsiniz. Aynı saat modellerinden sıkıldınız ve yeni tarz arıyorsanız köstekli saatlerle yeni bir imaj kazanabilirsiniz. Köstekli saatler geliştirilerek kapağında pusula olan modelleri bile mevcuttur. Kaliteli ve değişik bir tarz olan köstekli saat kolye modellerine bakıp ihtiyacınız olan modele erişebilirsiniz.

Köstekli Saat Pil Değişimi

Geçmişten günümüze varlığını sürdürmeyi başaran köstekli saatler oldukça çok çeşitlilik göstermektedir. Genel anlamda yelek veya ceketlerin iç cebinde taşınan bu saat zinciri sayesinde bir ucu kıyafete bir ucu da saate takılarak kolay bir kullanım sağlar. Bu saatin temizlenmesi de oldukça kolaydır. Öncelikle zincirinden saati ayırınız. Ayrılan saatin üzerini bir bez ile iyice temizleyebilirsiniz. Bazı kirler saatinizin çalışmasına engel olabilir. Temizlediğinizde saatinizin çalışmasında bir engel görülmeyecektir. Köstekli saatler bildiğiniz üzere pille çalışır. Belli bir zaman sonra da değişim gerektirmektedir. Öncelikle saatinizi ters çeviriniz. Ters çevrilen saatin arka kapağını açınız. Genel anlamda köstekli saatin arka kapağı küçük vidalar ile sabitlenmiştir. Küçük tornavida yardımı ile bu vidaları açabilirsiniz. Açılan kapakta direkt gözünüze pil çarpacaktır. Eski pili çıkararak yeni pili, pil yatağına sabitleyebilirsiniz. Yenisini taktığınız pilden emin olduktan sonra kapağı takıp vidalarını tekrar sabitleyebilirsiniz. Saatiniz antika olabilir. Antika olan saatlerin koruması da oldukça önemlidir. Pil değişimi için gittiğiniz saatçi antika saatinizin parçasının eksilmesine sebep olabilir. Maliyet ve koruma yönünden köstek bir saat pil değişimini evinizde kolay bir şekilde kendiniz yapmanız önerilir.

Köstekli Saat Fiyatları

Köstekli saat fiyatları saatin hangi materyallerden üretildiği, tasarımı ve antika olup olmadığı gibi modelleri ile değişiklik göstermektedir. Geçmişin izlerini taşımak isteyen ve klasik kombinlerini tamamlamak isteyen kullanıcıların aksesuarı köstekli saat olmaktadır. Sahip olduğu özellikleri ile farklılık gösteren bu saat modeli her türlü kullanıcıya hitap etmektedir. Nesilden nesile varlığını korumayı başaran antika saatler bu kategorinin en gözde parçalarıdır. 

Antika köstekli saatleri koleksiyon yapmayı seven ve geçmişin modasını takip eden kullanıcılar tercih etmektedir. Köstekli saat fiyatı altın, gümüş ve metalin değerine ve işçiliğine göre değişim göstermektedir. Annenize, babanıza, kardeşinize, eşinize ve sevgilinize yani kısaca değer verdiğiniz her insana anlamlı bir hediye vermek istiyorsanız köstekli saat modellerine göz gezdirebilirsiniz. Her kişinin zevki ve ihtiyacı farklılık gösterdiğinden kaynaklı bu saat modelleri de farklılık göstermektedir. Her kullanıcının zevki göz önünde bulundurularak şık veya klasik tasarımları ile ürün skalası genişlik göstermektedir. 

Köstekli Saat Nedir?

Cep saati olarak da adlandırılan köstekli saat, kıyafetlerin cebinde taşınabilir halde tasarlanmış bir saat çeşididir. Saatin üzerini örten kapak ve ucundaki zincir detayıyla hem saatin cepte zarar görmesi engellenir hem de saate şık bir görüntü kazandırılır. Bu saatler altın köstekli saat ya da gümüş ve metal köstekli saat olarak üretilebilmektedir. Köstekli saatler I. Dünya Savaşı zamanına kadar oldukça fazla rağbet gören aksesuarlar arasında yerini almıştır. Bugün nostaljik eşya severlerin hala ilgisini çeken bir saat çeşidi olarak özellikle hediye edilmek üzere tasarlanarak piyasada satışı yapılmaktadır. 

Köstekli Saatlerin Kişiye Özel Olanı Var mıdır?

Birçok ürünün olduğu gibi köstekli saatin de kişiselleştirilmiş modelleri bulunmaktadır. Kişiye özel köstekli saat satın alırken üzerine anısı olan bir kelimeyi, sözü veya ismi yazdırarak kişiselleştirebilirsiniz. Bu sayede muhteşem bir hediye vererek bir anı yaratabilirsiniz. Köstekli saat sadece erkeklere hitap etmez oldukça çok kadın kullanıcısı da vardır. Kadın köstekli saatleri erkeklere göre daha şıktır. Kuş, mısır, çiçek tuğralı, roma rakamlı, ay yıldızlı ve gül görünümlü gibi seçenekleri vardır. Bazı markalar tamamen sizin istediğinize göre de tasarım yapmaktadır.

Köstekli Saatimin Pilini Nasıl Değiştirebilirim?

Köstekli saatler bildiğiniz üzere pille çalışır. Belli bir zaman sonra da değişim gerektirmektedir. Öncelikle saatinizi ters çeviriniz. Ters çevrilen saatin arka kapağını açınız. Genel anlamda köstekli saatin arka kapağı küçük vidalar ile sabitlenmiştir. Küçük tornavida yardımı ile bu vidaları açabilirsiniz. Açılan kapakta direkt gözünüze pil çarpacaktır. Eski pili çıkararak yeni pili, pil yatağına sabitleyebilirsiniz. Yenisini taktığınız pilden emin olduktan sonra kapağı takıp vidalarını tekrar sabitleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kostekli Saat Modelleri ve Fiyatları

370 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Marka
Toplam 48 / 370 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?