Konu Anlatımlı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öğretmen adayları ve kamu kuruluşlarında çalışmayı amaçlayan personeller için yapılan bir sınavdır. ÖSYM tarafından düzenlenen sınav, A grubu ve öğretmenlik için yılda bir, B grubu memuriyet kadroları için iki yılda bir yapılır.

A Grubu ve B Grubu Nedir?

A grubu genel olarak; başbakanlık, bakanlıklar, müsteşarlık, il özel idareleri, belediyelerin teftiş kurulları vb. kurumlara atanmayı amaçlayan memuriyet gruplarını kapsamaktadır.

B grubu ise; genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler, bu birliklere bağlı döner sermayeli kuruluşlar vb. kurumlar ile ilk defa kamu hizmeti görevine atanacak memurları kapsamaktadır.

KPSS Hangi Sınav Türlerinden Oluşur?

KPSS, Genel Kültür ve Genel Yetenek Testi, Eğitim Bilimleri Testi, Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye ve Muhasebe Testi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler Testi, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ve Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) olmak üzere 6 test grubundan oluşmaktadır.

Genel Kültür ve Genel Yetenek testine bütün adaylar girmek zorundadır. Öğretmen olarak 16 branşta atanmak isteyen öğretmen adayları, Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavı dışında Eğitim Bilimleri ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) testlerini de çözmek zorundadır.

Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye ve Muhasebe Testi ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler Testlerine girmek ise seçmeli olup; başvuruda bulunduğunuz kamu kuruluşunun türüne bağlıdır. Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde görev almak isteyen personel ise, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sınavına girmek zorundadır.

Hangi KPSS Kitabı Satın Alınmalıdır?

KPSS’ye hazırlananlar için, bu 6 test grubuna göre temel başvuru kaynakları belirlenmiştir. Bu kaynaklar içinde modüler setler, video destekli setler ve ders notları, hafıza teknikleriyle konu anlatımları, konu anlatımlı tek kitaplar, soru bankaları gibi çeşitli türlerde kitaplar bulunmaktadır. Sınava giren tüm adaylar için zorunlu olması sebebiyle, öncelikle Genel Kültür ve Genel Yetenek testine yönelik bir konu anlatımı ve soru bankası kitabı alınması önerilmektedir. Ancak diğer test grupları, adayın başvuracağı memuriyet alanıyla alakalı olduğundan değişkenlik arz etmektedir.

KPSS Kitapları Nereden Alınır?

KPSS türünde çeşit yayınevi ve yazara ait, zengin bir kaynak listesi bulunmaktadır. KPSS sınavına hazırlık için sunulan kaynakların neyre göre tercih edileceği sınava hazırlanan kişinin öğrenme şekliyle ve tamamen alanlarıyla ilgili hazırlanmış soruları içermesi ile birebir alakalıdır. Kimi öğrenci modüler setler ve soru bankalarından daha çok verim alırken; kimisi de video destekli konu anlatımı ve ders notlarını daha anlaşılır bulmaktadır. Siz de kendi alanınıza ve çalışma yapınıza uygun kitapları belirledikten sonra tercih yapabilirsiniz.

KPSS Kitapları, Türkiye’nin pek çok noktasında, yayınevi, kitapçı ve internet mağazalarında satışa sunulmaktadır. Ancak KPSS’ye hazırlanan bir öğrencinin, en temel ihtiyacı çok sayıda kaynağa, en uygun fiyatla ulaşmaktır. Yayınevleri ve kitapçılardan alınan kaynaklar, dükkan sahibinin gelir- giderlerini de kitap fiyatları üzerine eklemesi sebebiyle çok daha yüksek maliyetli olmaktadır. Bu sebeple KPSS kitaplarının internet üzerinden alınması çok daha kârlı ve ekonomik bir yöntem olacaktır.

KPSS Kitapları Ne Zaman İndirime Girer?

İnternet mağazaları arasındaki rekabet sebebiyle, fiyat politikalarında pek çok değişken söz konusu olmaktadır. Hepsiburada.com üzerinden yıl boyunca indirimli fiyatlardan KPSS kitaplarına erişebilir; hazırlandığınız bu zorlu maratonda indirim dönemlerini beklemenize gerek kalmaksızın zamandan ve bütçenizden kâr ederek, rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kpss Konu Anlatımı Kitapları

370 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 370 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?