Köpek Makas ve Tıraş Makinası

Köpekler birçok bakımdan dikkatli bakım gerektirir. Tüylerini temiz ve düzenli tutmak bunlardan biridir. Evde beslenen köpekler için rutin tüy bakımı, sevimli dostunuzun tüy yapısına bağlı olarak, sürekli veteriner maliyetleri anlamına gelebilir. Öte yandan köpek tüy makasları ve makineleri ile sevimli dostunuzun tüy bakımını yapabilir, ya da hijyenik kullanım için profesyonel tüy bakımına giderken kendi setinizi götürebilirsiniz.

Köpek Makası Nasıl Seçilir?

Köpek makasları ergonomik, hafif ve manevra kabiliyeti yüksek olacak şekilde tasarlanır. Kavisli kesime izin veren ya da sadece inceletme gibi hafif kesim işlemleri için kullanılabilecek çok sayıda köpek makası modeli bulabilirsiniz. Kullanışlı, rahat tutamaklar ve ekstra parmak destekleri, uzun seanslarda bile konforlu kesim yapmanıza olanak tanır. En iyi köpek makasları genellikle yuvarlak uçlara sahiptir. Bu sayede özellikle yüz kısmında çalışırken, sevimli dostunuza zarar verme riskini önleyebilirsiniz. Köpek makasları ile kesim yapmak tıraş makinesine kıyasla daha uzun sürer. Bununla birlikte makasın en önemli avantajı, çok sessiz bir şekilde kesim yapmanıza izin vermesidir. Böylece makine sesinden ürken, endişeli köpeklerinizin bile tüy bakımını kolayca yapabilirsiniz. Birçok köpek makasında, paslanmaz çelik bıçakların yağlanması veya keskinleştirilmesi de çok kolaydır. Sadece tek bir vidayı sökerek bıçak bakımını yapabilir, makasınızı uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Köpek makasları genellikle paslanmaz çelikten üretilir. Bununla birlikte seramik makas çeşitleri de bulunabilir. Çelik, keskinliği ve sağlamlığı için tercih edilir. Aynı zamanda paslanmazlık özelliği sayesinde ıslak köpek tüyleriyle çalışırken güvenlidir.

Köpek Tıraş Makinesi Nasıl Seçilir?

Köpek makası ya da tıraş makinesi seçimi, evcil hayvanınızın görünümünü hangi sıklıkta değiştirmek istediğinize bağlıdır. Bacaklar veya kulaklar gibi küçük alanlarda, hafif kesim yapmak için genellikle profesyonel bir tıraş makinesine ihtiyaç duyulmaz. Köpek tıraş makinaları, köpeğinizin kürk yapısına uygun olacak şekilde, farklı motor kapasitelerinde üretilir. Köpeğiniz kalın bir kürke sahipse, motor ve devir bakımından daha güçlü makineleri seçmeniz gerekir. Çok fazla şekillendirme veya ayrıntılı çalışma olmadan kesim yapmak için orta dereceli bir tıraş makinesi tercih edebilirsiniz. Orta seviyedeki tüyler hem güç hem de fiyat arasında bir denge kurmanızı gerektirir. İdeal olarak, daha güçlü bir motor seçeneği olan 3300 SPM veya üstü bir makine almanız gerekebilir. Kalın kürklerin kolay ve konforlu bir şekilde kesilebilmesi için genellikle profesyonel bir makineye ihtiyaç duyulur. 4000 SPM ya da üstü bir devirde çalışan, bir ya da iki hız moduna sahip tıraş makineleri iyi bir seçim olabilir.

Köpek Tıraş Makinesi Modelleri Nelerdir?

Köpek tıraş makineleri güç kaynağına göre kablolu ve kablosuz, çalışma moduna göre tek, çift ya da değişken modlu olabilir. Akülü tıraş makineleri, şarj edilebilir pillerle çalışır. Çoğu kablosuz model, kablolu seçeneklerden daha yüksek fiyatlı olsa da, daha fazla manevra kabiliyeti, taşınabilirlik ve rahatlık sunar. Bu tip kesme makinelerinin önemli bir dezavantajı, güç kaynakları ve kullandıkları pillerin tek şarjla uzun süre çalışmadığı gerçeğidir. Köpeğinizin tüyleri çok kalınsa, uzun tıraş süresini göz önünde bulundurarak seçim yapmanız gerekebilir. Kablolu tıraş makinelerinin kullanım kolaylığı açısından en popüler modeldir Bununla birlikte çalışırken her zaman prize yakın olmanız gerekir. Kablo bağlantısı nedeniyle hareket kabiliyetinizi sınırlandırabilir. Tek hıza sahip tıraş makineleri, tüyleri kesmek için yalnızca bir hız sunar. Kullanıcı dostu, kullanımı kolay ve uygun fiyatlı bir seçenektir. Bununla birlikte, çok yönlülük bakımından sınırlıdırlar ve yalnızca kısa ve pürüzsüz katlar gibi belirli köpek tüyleri için uygundur. Değişken hıza sahip tıraş makineleri  en az iki kesme hızı sunar. Özellikle farklı cinslerden, birden fazla köpeği olan evcil hayvan sahipleri için en iyi seçimdir. Düşük titreşimli ve  sessiz çalışan tıraş makineleri özellikle de çok gergin ve yüksek seslerden korkan köpekler için idealdir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Köpek Makas ve Tıraş Makinası

955 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 955 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?