Puro koleksiyonunuzu tamamlamak ve mükemmel puro setine dönüştürmek için kişisel tarzınıza en uygun puro aksesuarlarını seçmeniz gerekir. Puro söz konusu olduğunda kesiciler, nemlendiriciler, saklama kutuları ve torbalar gibi çok çeşitli ürünlerle karşılaşabilirsiniz. Tütünün nemini, içim yumuşaklığını ve kullanım ömrünü belirleyen puro aksesuarları ile koleksiyonunuzu güvenle koruyabilirsiniz.

Puro Nasıl Saklanır?

Puro tütününün aromasını ve lezzetini yitirmemesi için nem oranı ayarlanmış özel ortamlarda muhafaza edilmesi gerekir. Bu amaçla kullanılan puro aksesuarlarına humidor adı verilir. Humidor modelleri genellikle kutu formundadır. Bununla birlikte koleksiyonerler için kasa tipi humidor çeşitleri de bulunabilir. Humidor kutuları yoğun olarak gül ağacından yapılır ve oldukça karmaşık nemlendirme sistemlerine sahiptir.

Puroları saklamak için 20 ila 22 derece sıcaklık ve % 70-75 oranında nem ideal olarak kabul edilir. Nem yetersiz olduğunda çok kuru, çok sıcak veya tutarsız bir duman deneyimi yaşanması kaçınılmazdır. Çok fazla nem ise tütünün doğru şekilde yanmamasına ve küflenme sorunlarına neden olur. Humidor seçerken kutunun hava sızdırmamasına ve damıtılmış suyla doldurulmuş bir nemlendirme elemanı içermesine dikkat etmelisiniz. Musluk suyu, puroların küflenmesine veya nemlendirme elemanına zarar vermesine neden olan kirletici maddeler içerebilir. Büyük humidor modelleri endüstriyel nemlendiricilere sahip olma eğilimindeyken, küçük olanlar sünger gibi emici bir nesneyi taşıyan basit bir tepsiye sahiptir. Bu emici nesne suyla ıslatılır ve buharlaşan su havaya karışarak nem oranını dengeler.

Puro kılıfları, özel bir ortamda saklanması gereken puroları, güvenli ve şık bir şekilde taşımaya yardımcı olur. Kılıflar çeşitli malzemelerden yapılabilir. Karbon fiber hem hafif ve çok güçlü bir malzeme olması hem de kendine özel dikkat çekici dokusuyla, birinci sınıf bir malzeme olarak kabul edilir. Karbon fiber puro kılıfları ile seyahatlerinizde purolarınızın asla kurumayacağından emin olabilirsiniz.

Puro Nasıl Kesilir?

Puro kesiciler arasındaki farklılık, duman çekebilecek kadar büyük bir açıklık oluşturma ve bunu yaparken puronun yapısına zarar vermeme yeteneğinden kaynaklanır. Puroyu doğru şekilde kesmek tütünden alınan zevki direkt olarak etkiler. Kötü bir leşi puroyu içmemeniz ya da puro sarımını bozulması gibi istenmeyen sonuçlar almanıza neden olabilir.

Puro makaslarını kullanmak, puro kesmenin klasik ve zarif bir yoludur Özel makaslar, son derece hassas ve temiz kesimler yapabilir, ancak çift bıçaklı kesicilere göre kullanımı daha zordur. Tecrübeli bir puro içicisi için makaslar güzel bir aksesuar olsa da yeni başlayanlar için uygun olmayabilir. Çift kanatlı giyotinler en yaygın ve kullanımı en kolay kesici modelidir.. Her iki taraftan da düz kesim yapabilirler. Genel olarak saygın üreticilerin ürettiği çift bıçaklı kesiciler daha uzun süre dayanır ve daha iyi bir kesim sağlar. V- kesiciler giyotinler kadar yaygın değillerdir ve bazen rahatsız edici derecede sıcak bir dumanla sonuçlanan çok fazla yüzey alanı oluşturabilir. Tek kanatlı punch adı verilen kesiciler, diğer tiplerden daha az yaygındır ve deneyimli içiciler tarafından tercih edilir.

Puro kesiciler masa üstü modellerden daha küçük ve kullanışlı cep tipi kesicilere kadar farklı boyutlara sahiptir. Puro koleksiyonunuz için masaüstü kesici kullanmak şık ve sofistike bir seçim olabilir. Öte yandan seyahat ederken ya da gün içinde kullanmak için cep tipi küçük kesici modellerini de tercih edebilirsiniz. Cep boyutunda bir tasarım, fırçalanmış yüzeyler ve birinci sınıf paslanmaz çelik malzemeden üretilen keskin bıçaklarla farklı kesim türlerini deneyebilirsiniz. Üç farklı kesim yapabilen puro kesicilerle herhangi bir boyuttaki purodan daha fazla zevk alabilir, puronun lezzetini artırabilirsiniz.

Puro Nasıl Yakılır?

Sıradan ve yumuşak alevli bir çakmak kullanarak bir puro yakmak mümkündür, ancak yeni başlayanlar için genellikle standart çakmaklar uygun değildir. Puro çakmağı için en iyi seçim bütan gazı ile çalışan çakmaklardır. Bütanın en önemli özelliği, normal çakmaklarda kullanılan birçok yakıt gibi tütünün tadını veya aromasını etkilememesidir. Puroyu yakmak için kullanılan yakıtın kalitesi, hem lezzeti etkileyebilecekler kimyasal kalıntılar hem de eşit bir şekilde yanma sağlamak için kritik öneme sahiptir.

Puro tütünü, standart çakmaklardan daha fazla alev çıkışına ihtiyaç duyar. Bu nedenle en iyi puro çakmaklarında genellikle güçlü ve çift alevli bir sistem kullanılır. Kaliteli ikiz brülörlerle donatılan premium puro çakmağı modelleri, birinci sınıf purolarla kullanılabilecek şekilde, fan şeklinde alev üreten iki karşıt taraflı gaz akımına sahiptir.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Puro Aksesuar Modelleri

2.888 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Cohiba Puro Aksesuarları
  2. Xikar Puro Aksesuarları
  3. Parmida Puro Aksesuarları
  4. S.T. Dupont Puro Aksesuarları
  5. Colibri Puro Aksesuarları
  6. Angelo Puro Aksesuarları
  7. Boveda Puro Aksesuarları
  8. T-Bek Puro Aksesuarları
  9. Adorini Puro Aksesuarları
  10. Hauser Puro Aksesuarları
  11. Davidoff Puro Aksesuarları
  12. Caseti Puro Aksesuarları
  13. Passatore Puro Aksesuarları
  14. Lubinski Puro Aksesuarları
  15. Şahin Puro Aksesuarları
  16. Falconetti Puro Aksesuarları
  17. Uma Puro Aksesuarları
  18. Porsche Puro Aksesuarları
  19. PremiumQuality Puro Aksesuarları
  20. Les Fines Lames Puro Aksesuarları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483632/25000094/18207
Başa dön