Rockstar Games 

Rockstar Games, günün stresini atarak vakit geçirebileceğiniz oyun içerikleri olarak karşınıza çıkar. Günümüzde, gelişmekte olan teknolojiyle birlikte, tasarlanan oyunlar da yenilenmiştir. 1998 yılında kurulan Rockstar Games, kurulduğu günden bu yana sektörde popülaritesini ve varlığını korumaya devam etmiştir. Tasarladığı oyunlar her yaşta bireyin zevkine hitap etmektedir. Dünya çapında tanınmış olan birçok oyunun ise yapımcılığını bu marka üstlenmiştir. Farklı konsollar için tasarlanan seriler ise oyun tutkunlarına sunulmaktadır. Markanın, başta Grand Theft Auto olmak üzere, farklı serileri bünyesinde barındıran oyun içerikleri vardır. Serbest dolaşım ve açık dünya oynanışını temel alan bu oyun içerikleri, dikkat çekicidir. Rockstar Games, özgürce dolaşmanıza izin veren açık dünya özelliğiyle birlikte hayal gücünüzü zorlayacağınız oyunlar çıkarır. Yapımların gelişmiş grafik özellikleri kullanılarak tasarlanması gerçekçi bir oyun deneyimi yakalamanıza yardımcı olur. Bu gerçekçilik, Gta V Rockstar Games oyununda da kullanılmıştır. Genel olarak, macera, rol yapma, aksiyon, yarış gibi kurgular üzerine geliştirilen oyunlar, farklı oyun zevklerine hitap eder. Oyun severlerin beğenisine sunulan, aksiyon türünde birçok oyun türü bulunmaktadır. 

Yeni maceralara atılmak için ilerleme kaydedebileceğiniz birçok oyun türü tasarlanmıştır. Oyunlardaki rol yapma kurgusu ise farklı karakterler ile bütünleşmenize yardımcı olur. Bu sayede, oyun içinde yeni bir dünya keşfedebilmeniz de mümkün olur. Yarış oyunlarından hoşlanan oyun tutkunları rekabetçi yönünü geliştirebilir. Rekabetçi yanınızı ortaya çıkarmanızı mümkün kılacak gerçekçi yarış oyunları, markanın oyun tasarımları arasında yer alır. Sanal dünyalarda dilediğiniz gibi dolaşırken, nefes kesen manzaraların eşlik edeceği oyunları keşfedebilirsiniz. Gerçekçi bir grafik ile tasarlanan oyunlar, manzaraların yanı sıra, daha önce hiç görmediğiniz güzellikleri görmenize de yardımcı olur. Genel olarak, Rockstar Games oyunları, yaratıcı ekipler tarafından oluşturulur. Fantastik yapımlar seven bireylere açılan kapılar, oyun tutkunlarının beğenisini kazanmaktadır. Oyunlar, farklı zorluk seviyeleriyle Level atlanarak oynanmaktadır. Bu sayede, oyun esnasında limitlerinizi sınama ve zorlama şansına sahip olursunuz. 

Rockstar Games Oyunları Hakkında

Rockstar Games ps4 ve ps5 gibi serileri bulabileceğiniz bir oyun markasıdır. Mevcut oyunlar için sunulan bazı ek paketler vardır. Kendinizi yeni yeni hikayelerin ve farklı maceraların içerisinde bulmak için markanın dizayn ettiği oyunları oynamaya başlayabilirsiniz. Görsel tasarımların gerçekçi bir şekilde kullanıldığı oyunlarda bazı teknik özellikler de dikkat çekicidir. Kendi geliştirmiş olduğu oyun motorlarını kullanan Rockstar Games markası, bu yönüyle farklılığını ortaya koyar. Oyun yapımları sürekli güncellenir ve hatasız oyun keyfi yaşamanız mümkün hale gelir. Güncel donanımlara uygun olan sistemleri gerektiren yapımları da oyun serileri arasında bulabilirsiniz. Bununla birlikte, klasik hale gelen oyun alternatifleri de vardır. Macera tutkunları için seri haline getirilen oyunları oynarken tekrar oyuna kaldığınız yerden devam edebilmeniz mümkündür. Bilgisayarlar için tasarlanan yapımların farklı konsollar için üretilen versiyonları da bulunmaktadır. Böylece farklı konsol seçeneklerinden bir tanesini seçerek tercih edebilirsiniz. Fiyat anlamında da alternatifler barındıran Rockstar Games markası, her bütçeye hitap eden oyun içerikleri sunar. Markaya ait farklı türlerde tasarlanan oyun içeriklerini kategoriler arasında bulabilirsiniz. 

Bu marka, kurulduğu günden bu yana birçok oyun türünü piyasaya sürerek oyun severler ile buluşturmuştur. Teknolojik gelişmeler doğrultusunda devamlı kendini geliştiren Rockstar Games, müşterilerinin fikir ve beğenilerinden yola çıkarak oyun içerikleri tasarlamaktadır. Gizlilik, korku, aksiyon, macera, FPS ve yarış gibi oyun türleri üzerine farklı yapımlara imza atmıştır. Red Dead Redemption 2 Rockstar PC oyun türü aksiyon ve vurdulu kırdılı oyun severlere hitap edecektir. Bu oyunun her oyun gibi farklı versiyonları bulunmaktadır. Manhunt 2 ise Rockstar Games tarafından 2007 yılında yayımlanmıştır. 

Psikolojik korku ve gizlilik türünde olan bir oyundur. Tek oyunculu olarak oynanan Manhunt 2, korkutucu ve karanlık bir atmosferde gerilim yaşayarak oyun oynamanızı sağlar. Sürükleyici olan hikayesi, etkileyici grafikler ile desteklenmiştir. Bu oyun, Manhunt 1’in devamı niteliğindedir. Hikayedeki ana karakter olan Daniel Lamb ise bir akıl hastanesinin deliler koğuşunda 6 sene boyunca kilitli kalır. Geçmişini hatırlamadığı için ise karakter kimliğini keşfetmek için belli aksiyonların içine atılır. Bu yolculukta ise Leo Kasper isminde farklı bir karakter, Daniel’e yardımcı olur. Oynamak için yaş sınırlaması olan Manhunt 2 oyunu, korku ve gerilim seven oyun tutkunlarına hitap eder. 

Rockstar Games GTA Serisi

Rockstar Games days gone ps4 gibi oyun serilerini tasarlayan bir markadır. Farklı türlerde birçok oyun yapımını gerçekleştiren bu marka, Grand Theft Auto serisiyle açık dünya oynanış şeklini farklı bir tarza büründürmüştür. Serinin birincisi olan GTA 1, Rockstar Games tarafından dizayn edilmiş ve 1997 yılında oyun severlere sunulmuştur. O zamanın teknolojisine uygun olarak tasarlanan 20 tasarımlı Grand Theft Auto 1, üç ayrı şehirde geçmektedir. Liberty City, Vice City ve San Andreas birer Amerikan şehri olarak ilham alınmış ve oyun bu şehirlerde kurgulanmıştır. GTA 1’e ait olan iki ayrı genişleme paketi vardır. Kuşbakışı oynama özelliği, yapımın hikayesinin çeşitli görevleri tamamlayarak araç, para, silah, ev kazanımlarının gerçekleştiği oynanma şeklidir. Bu oyun ilk çıktığı yıllarda farklı bur kurguya ve tarza sahip olduğu için bir hayli sevilmiştir. Oyun tutkunları tarafından beğenilmesinin yanı sıra, piyasaya sürülen yeni oyun içeriklerine de ilham vermiştir. Bu serinin ikincisi ise GTA 2’dir. 2D özelliğine sahip olan kuşbakışı oynanma şekliyle birincisinden bir tık daha gelişmiş bir oyundur. Rockstar Games GTA 3 ile birlikte, 3D grafiklere geçiş yaparak, kendini geliştirmiştir. Bu oyunun hikayesi ise New York örnek alınarak tasarlanmıştır. Ancak oyun Liberty City’de geçmektedir. Rock Star Midnight Club Los Angeles Ps3 Oyun açık dünya macera türünde etkileyici bir oyundur. 

GTA 3 sevgilisi tarafından suçlanan ve ihanete uğrayan bir suçlunun macerasını anlatır. Rockstar Games GTA San Andreas içinde var olan bir eyalet kenti yaratmıştır. Hikayenin geçmiş olduğu San Andreas ise Los Santos, San Fierro ve Las Venturas isimleriyle şehir olarak oyunda geçer. Bu şehirler, isim ve tasarım olarak Amerikan kentlerinden ilham alınarak kurgulanmıştır. Özgür bir şekilde hareket edebilmenize olanak sağlayan GTA San Andreas konusuyla ilgi çekmeyi başarmıştır. Hikayede yer alan karakterleri geliştirme ve değiştirme özelliği ise oyuna ayrı bir hava katar. Karakterin saç şekli, sakalı, giysisi, dövmeleri değiştirilebilir şekilde geliştirilmiştir. Aynı zamanda, ana karakterin saygınlık, kas ve benzeri gelişimleri de özellikler arasında yer alır. Farklı modellerde arabaların kullanılabildiği GTA San Andreas’a yenilik getirilerek bisiklet sürebilme özelliği de eklenmiştir. 

Rockstar Games GTA Serisi Özellikleri

Rockstar Games Grand Theft Auto V Gta Ps5 Oyun gibi farklı serilerde oyunlar tasarlanmıştır. Çeşitli modellerde arabaların kullanıldığı oyun serileri olarak karşınıza çıkacak bu seri, oldukça önemli bir yere sahiptir. GTA 5’ten önce gelen GTA 4 2008 yılında piyasa sürülmüştür. Bunun yanı sıra, ilk kez çevrim içi ve çok oyunculu olma özelliğiyle geliştirilmiştir. Açık dünyada oyunculara arzu ettikleri gibi hareket edebilme fırsatı sunan bu seri, ulaşım araçlarını kullanmaya da imkan sağlamıştır. Metro, teleferik, tramvay, helikopter ve gemi gibi ulaşım araçlarından bazılarını oyun içinde kullanabiliyorsunuz. GTA 4 oyununda 88 ana görev bulunur. Bu görevlerin yanı sıra, birçok farklı yan görevi de oyun esnasında görebilmeniz mümkündür. Dört kişiye kadar birlikte oynayabileceğiniz çevrimiçi görevlere yer verilmiştir. Bu serinin beğenilen yapımları arasında GTA 4, birçok yeni özelliğiyle beğeni kazanmayı başarmıştır. Bu seriyle birlikte, indirilebilir içerikler de vardır. Rockstar GTA 5 serinin en son oyunudur. 2013 yılında çıkmış olan bu oyun, Los Santos’a geçen hikayelere sahiptir. Oynanış tarzı ise içinde birçok yeniliği de barındırmaktadır. Grand Theft Auto 5’te ilk kez üç farklı ana karakter yer almıştır. Bu karakterler ise tek bir oyuncu ile oynanarak yönlendirilebilmektedir. Üçüncü ve birinci kişinin bakış açısıyla oynama özelliği ise GTA 5’te yer alır. Rockstar Games GTA 5 Ps5 oyun senaryosu ise genellikle çeşitli yasa dışı olaylar üzerine kurgulanmıştır. Çok oyunculu olarak oynanma özelliği sayesinde 30 oyuncuya kadar bu oyunu oynayabilme imkanına sahipsiniz. 

Rockstar Games markasının tasarlamış olduğu yapımların mekanikleri ve grafikleri kadar hikayeleri de oyun tutkunlarının beğenisini kazanmaktadır. Genel olarak, açık dünyada geçen bu maceralar, oyuncuların özgürlük kavramı içinde oyun oynamalarına yardımcı olur. Farklı konular ve senaryolar, ana karakterlerin yanı sıra, birçok yan karakterle de zenginleştirilmiştir. Aktif olarak çalışan bu marka, her zevke hitap etmeyi başarmaktadır. Marka, oyun tasarımlarında kullanmış olduğu dinamik ve mekanikleriyle ön plana çıkmayı başarmıştır. Rockstar Games Bully açık dünyada geçmekte olan bol aksiyonlu macera oyunudur. Bully 2006 senesinde çıkmış ve farklı bir konuya sahip olduğu için beğeni toplamıştır. Bullworth isimli hayali bir şehirde geçen bu oyun, Jimmy Hopkins isimli karakterin maceralarını yaşamasını ve anlatmasını konu alır. Ana karakterin yanı sıra, yan karakterlerinde yer aldığı oyunda oyunculara farklı görevler yapabilme özellikleri yüklenmiştir. Oyuncular açık dünyada diledikleri gibi şehir içinde dolaşabilirler. Aynı zamanda, derslere girmek, farklı işlerde çalışıp para kazanmak ve kazandıkları paraları istedikleri gibi harcamak oyun içinde kullanılabilecek özellikler arasındadır. GTA 5’ten önce gelen Red Dead Redemption 3 Ps4 oyun içeriğinde 5 kadar gelişmiş özellikler olmasa da her serinin kendi özelinde farklı oynanma şekilleri vardır. 

Farklı Türlerdeki Rockstar Games Oyun İçerikleri

Rockstar Games oyunları, çıktığı günden bu yana her zamanın ruhunu yansıtacak giysi ve görsel efektler ile oyun tutkunlarının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Sürükleyici ve etkileyici hikayeler ile oyuncuların karşısına çıkan bu marka, oyunlardaki hikayeler ve özelliklerle eğlenceli vakitler geçirmenize yardımcı olmaktadır. Rockstar Games Vice City 1986 yılında geçmekte olan bir oyundur. GTA serisine ait olan bu yapım, hikayesi oldukça dikkat çeken oyunlardan bir tanesidir. Hikayenin geçmiş olduğu Vice City şehri ise Miami’den esinlenilerek dizayn edilmiştir. 2002 senesinde çıkan Vice City, tasarlanırken Miami’de uzun süre gözlem ve araştırma yapmıştır. Böylece markanın gerçekçi ve kaliteli grafikler ile oyun tutkunlarına hitap ettiğini söylemek mümkündür. Etkileyici ve gerçekçi görseller ile oyunu oynarken, kendinizi Miami’de hissedebilmeniz mümkün olacaktır. Vice City üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanmaktadır. Açık dünyada özgür bir şekilde dolaşmanız bu oyunda mümkün olan bir durumdur. Aynı zamanda, 80’lerin eğlenceli ve renkli dünyasını yansıtan bu oyun sürükleyici bir hikayeye sahiptir. Oyun, tasarlandığı tarihlerde etkileyici grafikleri ve kalitesiyle ön plana çıkmıştır. Zamanın kullanılmakta olan mekan tasarımları ve görselleri ise günümüzde de beğeni toplamaktadır. Farklı türleri ve etkileyici atmosferleriyle Rock Games oyunları, oyun severlerin koleksiyonlarına dahil olmaya devam etmektedir. 

Rockstar Games, açık dünyada geçen oyunlarını zorlu ve uzun bir zaman zarfında hazırlamıştır. Markanın geliştirici kadrosu ise her türlü ayrıntıya dikkat ederek oyun tasarımları yapmıştır. Gerçekçi bir oyun deneyimi sunmak isteyen yapım kadrosu, her bir ayrıntıya dikkat etmiştir. Bunun için her bir unsur ayrıntılı bir şekilde oyunlarda kullanılmıştır. Örneğin, Red DEad 2 oyunu Rockstar Games tarafından 2018 senesinde gerçekçi bir deneyim yaşayabilmeniz için piyasalara sürülmüştür. Macera ve aksiyon temalı olan Red Dead Redemption, oyun severlere açık dünyada istediklerini yapabilme imkanı sunmuştur. Sürükleyici hikayesi ile dikkat çeken bu oyun, 1899 senesinde Amerika’da geçmektedir. Üçüncü ve birinci şahıs bakış açısıyla dizayn edilen bu oyun, farklı oynanış tarzlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Vahşi Batı yaşam tarzını tam anlamıyla yansıtan bir oyundur. Buna bağlı olarak, tasarımında Vahşi Batı’yı yansıtacak her türlü detaya yer verilmiştir. Bu oyun serisi de açık dünya türünde genel olarak bir nesneyle etkileşime girildiğinde aynı animasyonlar kullanılarak yapılmıştır. Bu oyun tasarlanırken, farklı nesne ve animasyonlar da kullanılmıştır. 

Etkileyici Grafiklere Sahip Rockstar Oyunları

Rockstar Games oyun fiyatları, tasarlanan oyunun serisine, çıkış tarihine ve benzeri özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Aynı zamanda, grafik, animasyon ve oyun yetkisi gibi detaylar da fiyatlara etki eder. Markanın gerek karakterler gerek mekanların tasarımı yapılırken kullanılan grafikler görselliği etkilemektedir. Rockstar Games markası, sahip olduğu geliştirici ve tasarımcı ekipler ile etkileyici bir görselliğe imza atmayı başarmıştır. Bütün oyunları gelişmiş grafikler ile oyun tutkunlarına sunmaktadır. Genel olarak, açık dünyada geçen oyunlar, hikayelerin geçtiği zaman diliminin özelliklerini yansıtmayı başarmaktadır. Farklı dünyalar ise ince ayrıntılara kadar özenli bir şekilde kurgulanarak oyunlarda yerini almaktadır. Gerçekçi bir deneyim sunan bu marka, kullandığı görselleri normal hayattaki gibi şekillendirir. İleri bilgisayar teknolojisinden yararlanan Rockstar Games, son derece etkileyici manzaralar oluşturmaktadır. Farklı zevklere hitap etmek amacıyla çeşitli türleri de müşterileriyle buluşturmaktadır. Bazı oyun tasarımlarında farklı türler ve oynanış şekilleri bir arada yer almaktadır. 

Sürükleyici hikayelerin yer aldığı oyunlar, farklı özelliklere sahiptir. Ana ve yan karakterler ile zenginleştirilen oyunlar ise seçenekler arasındadır. Hikayelerde yer alan her bir karakterin ise kendine özgü davranış şekilleri ve diyalogları vardır. Böylece hikayeler, tekdüzelikten çıkarak daha heyecanlı bir hale gelmektedir. Bütün bu detaylar, Rockstar Games oyun fiyatı seviyelerini etkiler. Çünkü her serinin özelliği ve gelişmişlik düzeyi farklıdır. Marka, oyun tutkunlarının beklentilerinin üzerine yoğunlaşmaktadır. Bu anlamda, farklı seçenekler sunarak, titiz bir şekilde hareket etmeyi de başarmaktadır. Rockstar Games Agent ise uzun süre meraklı bir şekilde oyun severler tarafından takip edilmiştir. Ancak iptal edilen projelerden biri olarak bilinen bir oyundur. 

Rockstar Games Markası Hangi Ülkeye Aittir?

Rockstar Games, Amerika’ya ait olan bir oyun yapımcısı markadır. Ürettiği oyunlar ile popülerliğini artırmayı başarmıştır. 

Rockstar Games Nasıl Kurulmuştur?

Take-Two Interactive’in önceden BMG Interactive’den satın alındıktan sonra, varlıklarını kullanarak ilk oluşumları tamamlanarak kurulmuştur. 1999 yılından günümüze kadar Rockstar Games bünyesindeki bütün şirketler ise Rockstar ismiyle ve logosuyla anılmaya başlamıştır. 

Rockstar Games’te Hangi Oyunlar Var? 

Video oyunu yayımcısı olan bu marka, farklı türlerde oyunlar çıkarmıştır. Ancak markanın en tanınan oyun serisi Grand Theft Auto’dur. Bunun yanı sıra, Max Payne, Manhunt, La Noire, Red Dead ve Bully gibi oyunlar da Rockstar Games’e aittir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Rockstar Games

37 ürün listeleniyor
Hobi ve Oyun Konsolları
Dijital Ürünler
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler