Arcade türü yarış oyunlarında araç kontrolünü sağlamak, bilgisayar klavyesi ve gamepad gibi ekipmanlarla mümkün olurken simülasyon türü yarış oyunları için klavye ve gamepad’ler, özellikle gerçekçi bir sürüş deneyimi elde etmek isteyen oyun tutkunlarını memnun etmeyebiliyor. Bu noktada devreye, bilgisayar çevre birimi ve oyuncu ekipmanı üreten markaların geliştirdikleri direksiyon setleri giriyor. Kullanıcılarla buluşturduğu bilgisayar çevre birimleriyle özellikle kısıtlı bütçeli teknoloji meraklılarının yüzünü güldüren Snopy, simülasyon başta olmak üzere her türlü araç kontrol odaklı oyunda değerlendirilebilecek Snopy direksiyon seti seçenekleriyle beğeni topluyor. Ürünlerini, özelliklerine göre kategorilere ayıran marka, direksiyon setlerini PC’nin yanı sıra popüler oyun konsolları için de kullanılabilir kılıyor. Bu sayede Snopy direksiyon seti modellerinin birçoğu; Xbox, PlayStation 2 ve PlayStation 3 oyun konsollarıyla tam uyumlu çalışabiliyor.

Titreşim Desteğiyle Gerçekçi Sürüş Deneyimi

Araç sürüşü temelli yeni nesil oyunların birçoğunda, manuel vites kontrolü, gaz, fren ve hatta debriyaj kontrol seçeneği, hassas manevraları algılayan özelleştirmeler ve daha sayısız ayrıntı bulunuyor. Oyun geliştiriciler, simülasyon türü yarış oyunlarında, oyuncuların, en iyi sürüş deneyimini yaşayabilmeleri için birçok özelleştirme ve hassas ayarı oyunlarına ekliyor. Sayısız değişkenin yer aldığı oyunlarda araçların pratik ve gerçekçi kontrolü, direksiyon setleriyle sağlanabiliyor. Tak ve çalıştır yapısında olan Snopy direksiyon seti modelleri, sunduğu olanaklarla oyuncuların, yarış oyunlarında daha başarılı olmalarına yardım ederken ilgili oyunlardan aldıkları keyfi de katlayabilmelerine imkan tanıyor.

Tercih edilen Snopy direksiyon setine göre birden fazla tuşa sahip ürünler, oyuna dair temel kontrollerin klavye ya da mouse olmaksızın gerçekleştirilebilmesine zemin hazırlıyor. Oyundaki aracın direksiyon hakimiyeti ise 180 dereceye kadar döndürülebilen, kolay kontrol edilebilir ve yüksek hassaslıktaki direksiyon ile sağlanıyor. Oyuncuların ellerini rahatsız etmeyecek yapıda materyallerle geliştirilen direksiyon bölümü, ergonomik tasarımıyla da öne çıkıyor. Bilgisayar masası ve sehpa gibi alanlara sabitlenebilen direksiyon bölümü, titreşim desteğiyle oyunun atmosferinin eksiksiz hissedilebilmesine yardımcı oluyor. Edinilen modele bağlı olarak çift yönlü titreşim yapabilen direksiyonlar, aracın; yol dışına çıkması, farklı bir araca veya engele çarpması, tümsek ve benzeri alanların üzerinden geçmesi gibi değişkenleri gerçek zamanlı olarak oyuncuya yansıtabiliyor.

Vites, El Freni ve Pedallarla Üst Düzey Araç Hakimiyeti

Modern simülasyon oyunlarında otomatik olabildiği gibi manuel olarak da ayarlanabilen vites seçeneği, Snopy direksiyon seti sahipleri için bir avantaja dönüşüyor. Birçok modelde yer alan ve gerçekçi bir sürüş süreci yaşanabilmesinde etkili olan vites bölümü, oyuncuların heyecanına heyecan katıyor. El frenli olan kimi modeller, arcade tarzı yarış oyunlarında agresif bir sürüş stili benimseyen ve keskin virajları, el freni yardımıyla dönen oyun tutkunlarını memnun ediyor.

Snopy direksiyon setlerindeki en önemli aksamlardan biri de fren ve gaz pedalı oluyor. Üst düzey araç hakimiyeti için olmazsa olmaz niteliğindeki fren ve gaz pedalları, direksiyon ve vitesin yarattığı gerçekçi sürüş deneyimini tamamlıyor. En hafif dokunuşları bile algılayacak şekilde yapılandırılan pedallar, kullanıcıların kolayca konumlandırabilecekleri bir kasa içerisinde bulunuyor. Halı ve benzeri alanlara rahatlıkla sabitlenebilen fren ve gaz pedal kasası, uzun süren yarış oyunu seanslarının vazgeçilmez bir parçası haline geliyor.

Yük taşımacılık tarzı simülasyon oyunlarından araba yarışlarına, açık dünya türü oyunlardan profesyonel sürüş bilgisi gerektiren oyunlara kadar sayısız yapımda değerlendirilebilen Snopy direksiyon setleri, oyun ve teknoloji meraklılarının erişebilecekleri fiyat aralıklarında seyrediyor. Birbirinden başarılı ekipman ve bilgisayar birimleriyle adından söz ettiren Snopy, geliştirdiği başarılı direksiyon setleriyle de adından sıklıkla söz ettiriyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Snopy Direksiyon Seti

5 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Değerlendirme Puanı
DSACategoryId/60003054/2147483602/80226060/80229026/snopy