Loading interface...
Kategoriler
Ürün, kategori veya marka ara
Aygaz Otogaz Aypro paketi nedir?

• Aypro ile ön ödemeli olarak aylık otogaz ihtiyacınızı satın alabilir ve fiyat artışlarına karşı kendinizi koruyabilirsiniz.

Aygaz Otogaz Aypro paketinin faydası nedir?

• 1 aylık abonelik süresince otogaz zamlarından etkilenmezsiniz.

• Satın alınan pakete göre 40 TL’ye varan ilave puan kazanabilirsiniz.

Aygaz Otogaz Aypro paketini nasıl kullanırım?

• Satın alma işlemi sonrası e-mail ve cep telefonuna gelen kod, Aygaz mobil uygulamasına girilerek puanlar cep telefonuna yüklenir.

• Otogaz alımı sonrasında cep telefonu numarası, istasyon market görevlisine söylenerek temassız şekilde puan harcaması gerçekleştirilir.

Aygaz Otogaz Aypro kullanıcı paketleri
Sıkça sorulan sorular
Aypro Nedir?

Aygaz kullanıcılarına özel olarak sunulan, aylık LPG ihtiyaçları doğrultusunda ön ödemeli olarak paket satın alınabilen ve bu sayede fiyat artışlarına karşı koruma sağlayan abonelik sistemidir.

Nasıl abone olabilirim?

Size uygun paketi seçip satın aldıktan sonra cep telefonunuz ve e-mail adresinize şifre iletecektir. Gönderilen bu şifreyi, Aygaz Mobil uygulamasına üye olduktan sonra otogaz menüsü altındaki ‘Kampanyalar ve Şifre Girişi’ alanına girmelisiniz. XS Paket değeri 250 TL olup 255 TL, S Paket değeri 500 TL olup 513 TL, L Paket değeri 750 TL olup 773 TL, XL Paket değeri 1.000 TL olup 1.040 TL değerinde puan cep telefonu numaranıza tanımlandı. Güle güle kullanın.

Aypro’ya ne kadar süre ile üye olabilirim?

Üye olduğunuz andan itibaren paketiniz 30 gün için geçerli. Bu 30 günün sonunda kesinlikle otomatik olarak yenileme olmaz, devam etmek isterseniz yeniden dilediğiniz paketi satın alabilirsiniz.

Üyelik süresi (30 gün) bittiğinde kalan bakiyem kaybolur mu?

Tabii ki kaybolmaz. Üyelik süreniz bitse bile, kullanmadığınız bakiyeniz varsa kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak fiyat artışlarından korunma ve diğer avantajlar 30 günlük abonelik süre ile sınırlıdır. Yeniden bu haklara sahip olabilmek için aboneliğinizi yenilemeniz gerekmektedir.

Fiyat artışından nasıl korunacağım?

30 günlük abonelik süresi içerisinde Aygaz olarak 81 il için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na (EPDK) bildirilen il bazındaki tavan fiyat bilgisinin ortalama değerinin artması durumunda artış oranı, mevcut bakiyeniz ile çarpılır. Ortaya çıkan tutar, EPDK tarafından fiyat değişikliğinin açıklanmasından itibaren 48 saat içerisinde bakiyenize ilave edilir. Fiyat artışı koruması abonelik süresi içerisinde en fazla %5 ile sınırlıdır. Abonelik sürecinde tek seferde veya toplam %5'in üzerinde artış olması durumunda toplam bakiye artışı %5 ile sınırlı olacaktır. Örneğin; pakette 200 TL bakiyenin kaldığı bir durumda, o gün LPG’ye gelen %5 zam karşılığında bakiye toplamı 10TL (200 TL’nin %5’i) artırtılarak 210 TL olarak güncellenecektir.)

Fiyat düşüşlerinden etkilenecek miyim?

Hayır, fiyatlar düştüğünde bakiyenizde herhangi bir düşüş olmayacaktır.

Paketin avantajlarını nasıl kullanacağım?

Çok kolay. İstasyondan LPG alımı sonrası cep telefonu numaranızı istasyon market görevlisine iletmelisiniz. Sonrasında, cep telefonunuza gelen şifreyi market görevlisine söylenerek puanlarınızı Paro sistemi üzerinden güvenli şekilde kullanabilirsiniz.

Üyeliğim bittiğinde nasıl yenileyebilirim?

Üyeliğiniz bittiyse hiç sorun değil. Sayfa üzerinden tekrar yenileme yapabilirsiniz.

Puanlarımı sadece cep telefonu ile mi kullanabilirim?

Puanlarınızı, cep telefonu numaranız ile aktivasyonunu sağladığınız Paro özellikli bir kart ile de kullanabilirsiniz. Paro özellikli kartınızı istasyonlarımızdan temin edebilirsiniz.

Bakiyemi nasıl takip edebilirim?

Güncel bakiyenizi; her alım yaptığınızda size gelen sms’ten, Aygaz Mobil uygulamasından, www.paro.com.tr’den ya da istasyonlarımızdan bilgi alarak takip edebilirsiniz.

Bakiye puanlarımı hangi istasyonlarda kullanabilirim?

Puanlarınızı, Paro üyesi tüm Aygaz ve Mogaz bayilerimizde kullanabilirsiniz.

Abonelik bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

4444999 Aygaz İletişim Hattı üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Birden fazla paket alabilir miyim?

Mevcut paketinizin bakiyesi bittikten sonra yeni paket alabilirsiniz.

Puanlar sadece LPG’de mi geçerli? Akaryakıt alımında kullanabilir miyim?

Aypro aboneliği ile bakiyelerinizi sadece Aygaz Otogaz kullanımında kullanabilirsiniz.

Aypro ile birden fazla araca alım yapabilir miyim?

Puanlarınızı kayıt olduğunuz plaka ile kullanmanız gerekmektedir.

Kalan haklarımı bir başkasına devredebilir miyim?

Kalan haklar bir başkasına devredilemez.

Plaka değişikliğinde ne yapmam gerekiyor?

4444999 Aygaz İletişim Hattı'nı arayarak güncelleme yapabilirsiniz.

Paketteki puanlar hangi durumda kullanılamaz?

a. Cep telefonunun aktivasyonu yoksa; https://www.paro.com.tr/uyelik/giris/ adresinden aktivasyon işlemi gerçekleştirilebilir.
b. Cep telefonu veya cep telefonuna bağlı bir kart bloke durumda ise; 4444999 Aygaz İletişim Hattı aranmalıdır.
c. Otogaz haricinde bir yakıt alınmış ise

Kampanya Koşulları:

• Aypro paketlerinden, seçilen paketlerden birine abone olan kullanıcılar faydalanabilir.

• Abonelik işlemi için satın alma işlemi sonrasında kullanıcının Hepsiburada.com üyelik bilgilerinde yer alan cep telefonuna veya e-mail adresine( işaretlediği seçeneğe göre ) şifre gönderilir. Gönderilen bu şifre, Aygaz Mobil uygulamasına plaka bilgisi de girilerek üye olunduktan sonra otogaz menüsü altındaki ‘Kampanyalar ve Şifre Girişi’ alanındaki ilgili alana girilmelidir. Müşterinin e-mail adresinin veya cep telefon numarasının güncel olmaması durumundan hepsiburada sorumlu değildir.

• XS Paket değeri 250 TL olup 255 TL, S Paket değeri 500 TL olup 513 TL, L Paket değeri 750 TL olup 773 TL, XL Paket değeri 1.000 TL olup 1.040 TL değerinde puan ,kullanıcının cep telefonu numarasına Aygaz tarafından yüklenir.

• LPG alımı sonrasında, puan kullanımı yapılmak istendiği istasyon market görevlisine beyan edilmeli ve cep telefonu numarası söylenmelidir. Paket kapsamındaki puanlar parçalı olarak veya tek seferde kullanılabilir.

• Görevlinin, Paro pod cihazına numarayı girmesi ile kullanıcının cep telefonuna Aygaz tarafından doğrulama sms’i gönderilir. Sms içerisindeki şifrenin market görevlisine iletilmesi ve görevlinin şifreyi Paro pod cihazına girmesi ile güvenli puan harcama işlemi gerçekleşir.

• Abonelik paketi, aboneliğin başlangıcından itibaren 30 gün geçerlidir. Bu süre içerisinde kullanılmayan puanlar, abonelik sonrasında da harcanabilir.

• Abonelik, şifrenin Aygaz Mobil Uygulamasına girilmesi ve puanların cep telefonuna tanımlanması ile başlar ve 30 gün boyunca geçerlidir.

• Aypro aboneleri, Zam Koruma özelliği sayesinde 30 günlük abonelik süreci içerisinde LPG’ye gelen fiyat artışlarına karşı koruma altındadır. Abonelik süresi içerisinde Aygaz olarak 81 il için EPDK’ya bildirilen il bazındaki tavan fiyat bilgisinin ortalama değerinin artması durumunda artış oranı, abonenin mevcut bakiyesi ile çarpılır. Ortaya çıkan tutar, fiyatların EPDK web sitesinde güncellenmesinden itibaren 5 (beş) gün içerisinde telefon numarasına tanımlı puan bakiyesine ilave edilir.

• Fiyat artışı koruması en fazla %5 ile sınırlıdır.

• Paket kapsamındaki puanlar, Aygaz sadakat programı olan Paro üyesi tüm Aygaz ve Mogaz istasyonlarında sadece otogaz alımında kullanılabilir.

• Puan kullanımı için cep telefonu numarasının Paro sisteminde aktivasyonunun bulunması gerekmektedir.

• Paket kapsamındaki puanlar sadece, Aygaz Mobil Uygulaması’na üye olunurken girişi yapılan plaka ile kullanılabilir.

• Mevcut paketin bakiyesi bitmeden yeni paket satın alınamaz.

• Kampanyaya katılım gösterenler tüm kampanya koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

• Aygaz kampanya şartlarını, süresini değiştirme ve kampanyayı sonlandırma hakkını saklı tutar. Detaylar için www.aygaz.com.tr/otogaz/kampanya/aypro ve Aygaz İletişim Hattı: 444 4 999

Başa dön