Stüdyo Çekim Ekipmanları

Fotoğraf hobisini işe dönüştürmek veya profesyonelliğini yepyeni ekipmanlarla bir adım öteye taşımak isteyenler için bütün ihtiyaçlar bir arada toplanıyor. Stüdyo çekim ekipmanları kategorisi stüdyo fotoğrafçılığıyla ilgili ne lazımsa uygun fiyatlarla sizinle buluşturuyor. Greenbox'tan kamera tepe lambasına, reflektörden fon standına farklı marka ve modellerde ürünlere uygun fiyatlarla ulaşabilir, ihtiyacınız olan her şeyi tek bir yerden sipariş verebilirsiniz.

Stüdyo Fotoğrafçılığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Düğün fotoğrafçılığı, doğa fotoğrafçılığı, hobi fotoğrafçılığı gibi stüdyo fotoğrafçılığı da ayrı bir alan olarak ifade edilebilir. Hobi olarak yapılabildiği gibi genellikle profesyonel çekimler yapılıp para kazanmak için tercih edilir. Yani stüdyo fotoğrafçılığı istisnalar dışında bir meslektir. Bu sebeple de stüdyo fotoğrafçıları, gezgin fotoğrafçılardan farklı malzemelere ihtiyaç duymaktadırlar. Sabit bir alanda yapay dekor ve ışıklara ihtiyaç duyar, kompozisyonlarını oluştururken etkili sonuçlar almak için profesyonel malzeme kullanırlar. Ortaya çıkan fotoğraflar ise sergilenmekten ziyade ticari amaç taşıyan işlerdir. İyi bir stüdyo fotoğrafçısı olmak için en iyi kameraya sahip olmanız tek başına bir şey ifade etmez. Bunun yanında iyi bir fon, güçlü ışık, reflektör ve çekmek istediğiniz konulara göre farklı ekipmanlara da sahip olmanız gerekir. 

Stüdyo Ekipmanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapalı alanda yapılan stüdyo fotoğrafçılığı için öncelikli olarak stüdyonuzu ışığı yönetebilecek hale getirmeniz gerekmektedir. Stüdyonuzun dışarıdan ışık almaması, sizin sahip olduğunuz ekipmanı daha efektif kullanmanızı sağlayacaktır. Eğer stüdyonuz fotoğrafçılık için gerekli ihtiyaçları karşılıyorsa ekipman seçimine geçebilirsiniz. Bu noktada da cevaplamanız gereken ilk soru: "Stüdyoda ne fotoğrafı çekeceksiniz?" Ürün fotoğrafı mı? Vesikalık fotoğraf mı? Yoksa canlı konular mı? Bu soruya cevap bulduktan sonra stüdyo ekipman setinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bütçenize uygun kamerayı satın aldıktan sonra çekeceğiniz konulara göre lens seçimi yapabilirsiniz. Kameranızın yeterli olduğunu düşünüyorsanız artık stüdyonuzu inşa etmeye hazırsınız demektir.

Stüdyo fotoğrafçılığı ışığı temel alan bir meslektir. İyi ışık ve ışığın gücünü arttıran ekipmanlar sizin işinizin kalitesini de arttıracaktır. Profesyonel fotoğrafçılıkta makinenizin dahili flaşı yetmeyeceğinden bir tepe flaş olmazsa olmazlar arasındadır. Bunun yanı sıra harici led ışıklar, ürüne boyut kazandıracak tek renk fon (siyah ve beyaz) ve ışığın yansımasını kontrol edebilmeniz için farklı boylardaki reflektörler ilk etapta size yardımcı olacaktır. Fotoğraflarınızı üçüncü bir program yardımıyla daha çekici hale getirmek, üzerinde oynamalar yapmak istiyorsanız greenbox (yeşil perde) diğer bir seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Video çekimler için de sıkça kullanılan yeşil perde ile yaratıcılığınız bir üst basamağa taşınacaktır.

Stüdyoda Ürün Çekimi İçin Gerekli Ekipmanlar

Stüdyoda reklam konseptli ürünlerin çekimini yapacaksanız sahip olduğunuz büyük ışıklar, reflektörler tek başlarına işinize yaramayabilir. Daha makro çekimler yapacağınız için alanınızı biraz daraltmalı, ürünleri ön plana çıkarabileceğiniz başka bir platform kurmalısınız. Platformunuzu yerleştireceğiniz yüksek bir masa ile işe başlayabilirsiniz. Akabinde ise ışık almayacak kapalı bir düzenek oluşturmalısınız. Bu kapalı düzeneğin duvarlarını ise reflektörlerle kaplayarak yansımaların önüne geçmenizde fayda olacaktır. Tüm bu düzeneği kurmanın meşakatli ve masraflı olabileceğini düşünüyorsanız farklı ölçülerde üretilen küp çekim çadırlarını kullanabilirsiniz. Işığı istediğiniz gibi ayarlamanıza olanak tanıyan bu led küp çekim çadırları daha profesyonel sonuçlara daha kısa sürede ulaşmanıza yardımcı olacaklardır. Bu setinizi çekim tekniklerinize ve ürün gamınıza göre küçük led ampullerle detaylandırabilirsiniz. Böylelikle markalarınız için profesyonel fotoğraflar ortaya koyabilir, kazancınızı da bu doğrultuda artırabilirsiniz. Stüdyo fotoğrafçılığına küçük sermayeyle başlayabilir, zaman içerisinde edindiğiniz markalarla işinizi büyüterek iyi bir gelir kaynağı elde edebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Stüdyo Çekim Ekipmanları

4948 ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 4948 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?