Tarak & Fırça

Evlerinizi paylaştığınız evcil dostlarınızın bakımını yapmak için birçok araç gereç mevcut. Köpek bakımı için hijyen ürünlerini inceleyebilirsiniz. Tüy dökülmesini düzenli bakımlar ile azaltmak mümkün. Yavru köpekler için de ayrıca yavru köpek tarağı bulunur. Köpekler için köpek tüyü tarağı bu konuda en büyük yardımcınız olacak.

Köpek Tarakları Özellikleri

Köpeklerin tüyleri türlerine göre çeşitlilik gösterir. Kısa tüyler,uzun tüyler ve farklı yapıda olabilecek tüyler. Büyük ırk köpek tarağı bazı türler için özel olarak üretilmiştir. Bu bakımları sağlamak için köpek tarağı kullanmanız gerekir. Köpek için taraklar insanlar için olan taraklardan farklıdır. Dişleri daha güçlüdür. Uzun tüylü köpek tarağı cinslere uygun tasarlanır. Daha sık ya da daha seyrek aralıkları bulunan farklı çeşitleri bulunur. Örneğin kangal köpek tarağı kısa tüylüler için olandan farklıdır. Küçük ırk köpek tarağından farklı olarak üretilir. Ayrıca köpek tarağı kısa tüylü köpekler de kullanır.

Köpek Tarakları Çeşitleri

Pek çok farklı cinste köpek aynı zamanda farklı farklı tüy çeşitleri bulunur. Köpekler kedilere nazaran farklı çeşitlerde tüylere sahipler. Kedi dostunuz için de pet shop ürünlerine atabilirsiniz eldiven köpek tarağı kediler için de uygundur. Taraklardan bazıları kedi köpek tarağı olarak kullanılır. Bazı köpek tüyleri ise düzenli taranma ve bakım gerektirir. Köpeğinizin sağlığı açısından düzenli taramanız bu cinsler için oldukça önemli. Köpeğinizi yıkarken de tarama uygulaması yapabilirsiniz. Bu uygulama için köpek yıkama tarağı kullanabilirsiniz. Köpek tarak çeşitleri köpek cinslerinin ihtiyacına göre tasarlanır. Jiletli köpek tarağı tüylerdeki kıtıkları çıkarmaya yardımcı olur. Kendi köpeğiniz için en iyi köpek tarağını veterineriniz ile belirleyerek satın alabilirsiniz. Köpek tarak fiyatları çeşitlerine göre farklılık gösterir. Köpeklerin sık sık başına gelen pire problemini çözmek için de köpek bit pire tarağı kullanılabilir.

Köpek Tarakları Kullanım Faydaları

Tüyleri düzenli taramak kedi ve köpeklerin kan dolaşımını hızlandırır. Tüylerini taramak için köpek kaşıma tarağı tasarlanmıştır. Köpek tımar tarağı da kullanabilirsiniz. Tüylerin çok uzun, karışık olması hijyen açısından da uygun değildir. Büyük köpeklerde büyük köpek tarağı faydalı olacaktır. Dışkılama sonrası dışkının tüyde kalması köpeğin sağlığı açısından zararlıdır. Köpek tarağı uzun tüylü cinslerde hijyen için önemlidir. Güçlü taraklar arıyorsanız metal köpek tarağı tercih edebilirsiniz. Hatta çok uzun tüylerin düzenli olarak kısaltılması gerekir. Bazı cinslerin tüylerinin düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Çift taraflı köpek tarağını bakım yapmak için kullanabilirsiniz. Köpek jiletli tarakta birçok farklı işlevi vardır. Tüylerde kıtık oluştuğunda köpek kıtık tarağı kullanılması gerekir. Bazen köpeklerde pire sorunu görünür. Pireden kurtulmak köpek pire tarağı kullanabilirsiniz. Pire sorunu için çeşitli tedavilerin yanı sıra tüylerin taranması ve eğer dolaşıklık varsa açılması gerekir, bu sebepten bit pire açıcı köpek tarağı kullanılması lazım. Köpek tarağı fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Köpek tarağı tavsiye için Hepsiburda üzerinden inceleme yapabilirsiniz ve güvenle satın alabilirsiniz.

Köpek tarakları tüy şekillendirmede kullanılır mı?

Köpek taraklarının tüy kısaltma ve şekillendirme işlevi yoktur. Bazı bıçaklı köpek tarağı ve jiletli köpek tarakları kullanılabilir ancak, tüy kısaltma işlemleri için veteriner yardımı almak gerekir.

Kısa tüylü köpekler için köpek tarağı kullanılır mı?

Evet, kullanılır. Kısa tüylü köpekler için özel olarak üretilmiş kısa tüylü köpek tarağı bulunmaktadır. Bu tarağı satın alarak kısa tüylü köpeğinizi küçük köpek tarağı ile tüylerini tarayabilirsiniz. Traş için de köpek traş tarağı bulunur.

Kıtık açıcı köpek tarağı kıtık açmak için kullanılır mı?

Evet kullanılır. Bazı köpek tüylerinde kıtık oluşur. Bu kıtığı açmak için özellikle tasarlanmış kıtık açıcı köpek tarağı kullanılır. Sonrasında farklı ihtiyaçlarınız için çelik köpek tarağı kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Köpek Tarakları Fiyatları

4061 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 39 / 4061 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?