Hayvansever insanlar evlerinde kendilerine yoldaşlık edecek en az 1 küçük dost barındırır. Hatta birçok kişi daha fazla kedi veya köpek sahiplenmek ister. Hem sizin hem çocuklarınızın en büyük dostu bu hayvanları evde barındırmanın en büyük sorunu dökülen tüylerdir. Evinizin her yerinde bu tüyler bulunur ve sizinle yakın olmak isteyen hayvanınız bunları üstünüze bırakmaktan çekinmez.

Elbiseleriniz, yatağınız, koltuklarınız ve halılarınızda olan bu tüyleri toplaması oldukça zordur. Klasik temizleme malzemeleri oldukça ince olduğu içi bu tüyleri tamamen temizlemez. Etrafta bulunan ve havada uçuşan tüyler zamanla sağlık sorunlarına veya vücudunuzda alerjik reaksiyon oluşmasına neden olabilir. Özellikle çocuklu evlerde, mikroplardan uzak durma ve rahat nefes alma açısından önemli bir etkisi olan tüy toplama ürünlerini sağlığınız açısından kullanmanız önerilir.

Bir kere giyilen kıyafetin tekrar giyilmemesi sorununa en kolay çözüm ise tüy toplama ürünleridir. Bir rulo üzerine sarılmış yapışkan bant kümesinden oluşan ürün şüphesiz ki kullanımı en kolay olanlardandır. Pratik bir şekilde kıyafetinizin üzerinde yalnızca bir kere gezdirdiğinizde dahi neredeyse bütün tüyleri toplayan ürününde, üzeri dolan yapışkan kağıdı çıkarmak için de ekstra zahmete girmenize gerek kalmaz. Tek bir hamleyle kolayca çıkarılabilen kağıt evden çıkmadan önce kullandığınız takdirde yalnızca birkaç dakikanızı alır.

Fakat elbette yalnızca kıyafetiniz üzerindeki tüyler sorun yaratmaz. Onları temizleseniz bile koltuklarınız, halınız tüy içerisinde olmaya devam eder. Elektrikli süpürgeler bu tüyleri yeterince toplayamaz ve hem sizin hem de misafirleriniz bu sorunu yaşamasına neden olur. Kıyafetler için kullanılan rulolar ise ev eşyaları için yeterli değildir. Bu tür eşyalar için daha büyük boyutlarda tüy toplama ürünleri bulunmaktadır. Özellikle halıya düşen tüyler iyice yapışarak çıkmayan hale gelebilir. Özel aparat içerisine yerleştirilmiş temizleyici ile bu sorunu çözebilirsiniz. Dişli aparat sayesinde hem halıya gömülmüş tüyleri çıkaran ve hem de toplayan ürün size ekstra güç kullanma gerekliliği yaşatmaz. Ayrıca yine tüyleri sökmek için tasarlanmış özel taraklar da kullanılabilir.

Elbette sürekli devam eden bu sorun sizi zamanla yorabilir ve içinden çıkılmaz bir rutine dönebilir. Bunun için çeşitli önlemler almak hayvan sahipleri için çok daha faydalı olabilir. Kediler ve köpekler taranmayı çok sever. Bu hem derileri hem de tüylerinin sağlığı için oldukça önemlidir. Bu işlem aynı zamanda zayıf ve kopmak üzere olan tüyleri toplamak için de oldukça etkilidir. Bu işlem için özel taraklar olduğu gibi, eldiven şeklinde ve içerisinde özel tarak bölgesi olan modelleri de mavcuttur. Bu eldivenle köpeğinizi taramak için sadece onu sevmeniz yeterli. Aynı zamanda yıkama sırasında bu eldiveni kullanamanız da kopan tüylerin köpeğinizin vücudundan atılması konusunda oldukça etkilidir.

Bunların dışında tüy toplama ürünleri arasında en etkili olanlardan biri de ince dişli ve büyük olan fırçalardır. Aralıklarının sık olması nedeniyle tutuş açısından büyük etkili olan ürün, en alt tabakaya kadar ulaşır ve tüy dokülümünü çok büyük oranda azaltır. Bazı ürünler %90'a kadar sonuç verme özelliğine sahiptir. Ergonomik yapısıyla hem size hem de kedi veya köpeğinize maksimum kolaylık sağlayan ürünler mevcuttur.

Misafirlerinizi evinizde rahatça ağırlamak ve temizliğine önem verdiğiniz evinizin hijyenini tam olarak sağlamak açısından kullanabileceğiniz bu ürünler, günlük hayatınızdan çok fazla zamanınızı almadan hedeflediğiniz ev ortamını sağlamanıza yardımcı olacak. Etrafta koşturan kedi veya köpeğinizin evde rahatça gezinmesini sağlamak için kullandığınız tüy toplama ürünleri, sizin de aklınızın onda kalmasını engelleyecektir.

Tüy Toplama Ürünleri

135 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Trixie
  2. Flip
  3. PetZoom
  4. Anka
  5. Ferplast
  6. Wildlebend
  7. İkea
  8. Beaphar
  9. Cix
  10. Pawise
  11. Pratix365
  12. Record
  13. Dr. Clauder's
  14. Karlie Flamingo
  15. Mr.Sticky-Buddy
  16. Nobby
  17. Polo
  18. Pratik
  19. Toptancı Kapında
  20. Tvet
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560000/560178/60007158
BAŞA DÖN