Xbox 360 Konsol

XBox genç, yetişkin, çocuk pek çok kişinin severek kullandığı bir oyun konsoludur. Farklı oyunları kullanarak kendi başınıza ya da sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmenizi sağlayan XBox 360 çeşitleri Microsoft tarafından üretilir. 7. nesil oyun konsolu olarak geçen ürünler yeni nesil özellikleriyle dikkat çeker. Bir önceki modellere göre konsoldaki IR kumandası sayesinde bilgisayarlar kontrol edilebilir. Ürünlerin bir diğer gelişen özellikleri görünümleridir. Kapak tasarımları da üreticinin piyasaya sürdüğü diğer XBox çeşitlerinden farklıdır. Yenilenmiş modeller tamamen eğlence için tasarlanır, bu nedenle ergonomik yapıları kolay kullanım imkanı sunar. Sevdiklerinizle ya da tek başınıza oyun oynarken oldukça keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Yenilenmiş ürünlerin ön plana çıkan özelliklerinden biri içlerinde 50 adet dijital oyun bulundurmalarıdır. Yeni oyun almadan ya da alana kadar dijital oyunların keyfini sürebilirsiniz. Oyun kumandası, HDMI girişi ve enerji kablosuyla her yaştan insanın kolaylıkla kullanabileceği ürünler dünya genelinde bilinen, popülerliği yüksek oyunlar içerir. Aksiyon, mücadele, spor ya da yarış dolu oyunlarla eğlenceyi doruklarda yaşayabilirsiniz. XBox 360 500 GB canlılığıyla oyun zevkinizin katlanmasını sağlar. Görsel efektleri ve animasyonları canlı bir şekilde görmek mücadeledeki başarınızın artmasına da yardımcı olabilir. Canlı renkleri gerçek tonlarında, siyahları ise maksimum siyah koyuluğunda görebilirsiniz. Ürünlerde yer alan Kinect teknolojisi grafiklerin benzersiz gözükmesini sağlar. Kinect Microsoft’a özel bir teknolojidir ve oyun konsollarında kullanılır. Kontrol sistemi olarak da geçen teknoloji kol ve bacakların algılanması üzerine kuruludur. XBox oyun konsolu da algılama teknolojisi üzerine kurulu olduğu için Kinect oldukça önemlidir. Özellikle kızılaltı ışınları CMOS sensörleriyle oldukça hızlı bir şekilde yayması oyun performansının yükselmesini sağlar. XBox 360 modelleri ile geç iletme, donma ya da kasma problemlerinden kurtulabilirsiniz.

XBox 360 Modelleriyle Oyun Keyfi

Hızlı çalışan, yüksek performanslı, dijital oyun içeren ve farklı sabit disk kapasitelerine sahip olan XBox 360 16GB modelleri benzersiz bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlar. Bilgisayar, tablet ya da telefonda oyun oynamaktan sıkıldıysanız yenilikçi tasarımlarıyla farklı bir deneyim yaşamanızı sağlayacak XBox modellerine göz atabilirsiniz. Birbirinden kaliteli ürünler yatay ve dikey görüş alanları, sensör derinlik alanlarıyla mükemmel bir görüş sistemine sahip olmanızı sağlar. Oyun esnasındayken kendinizi farklı bir dünyanın içindeymiş gibi hissetmenizi sağlayacak görüş alanları canlı grafiklerle birleştiği zaman ortaya keyifli bir deneyim çıkar. Ürünlerin iskelet takip sistemleri de dikkat çeken özelliklerinden biridir. Yeni nesil modellerde genellikle 2 aktif oyuncu ve 6 kişilik izleme kapasitesi bulunur. Farklı oyun çeşitleri 20 eklem algılama özellikleri sayesinde kollar ve bacakların da devreye girmesini sağlar. Evinizde sevdiklerinizle oyun oynarken sanal dünyaya live avatarlarınızı ekleyebilirsiniz. XBox 360 3GB modelleri sayesinde evin içinde yaptığınız hareketleri ekranda görebilirsiniz. Yenilikçi özellikleriyle dikkat çeken ürünler iyileştirilen oyun dinamiklerine sahiptir. Bu nedenle oluşabilecek sorunlar minimum seviyelere indirilir, tüm görüntüler gerçekçi bir şekilde ekrana yansıtılır. Özellikle GPU yani grafik işlemci birimi sayesinde maksimum kalitede görsel deneyim yaşanabilir. Grafik işlemcisi ekran kartıyla birlikte çalışır ve görüntülerin hızlı bir şekilde ekrana yansıtılmasın sağlar. Bu sayede bekleme, donma gibi sorunlarla karşılaşmadan tüm görsel efektler oyunculara sunulabilir. Bazı modellerde ise grafik işlemcisi olarak ATI R500 kullanılır. Her ürünün ortak özelliği, video çözünürlüklerinin de yüksek kalitede olmasıdır. Oyunları ve videoları 1080p yani Full HD olarak oynayabilirsiniz. Bu sayede ince ayrıntıları bile kaçırmamış olursunuz. Özellikle dikkat gerektiren oyunlarda XBox 360 çeşitleri çözünürlükleri büyük avantaj sağlar. 4K teknolojisiyle görsel derinlik elde edilebilir.

XBox 360 Çeşitlerinin Gelişmiş Teknolojik Donanımları

Yeni nesil teknolojik özellikleriyle dikkat çeken XBox 360 kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplar. Ürünün sahip olduğu teknik donanımlar maksimum kalitede bir kullanım deneyimi sunar. XBox 360 özellikleri donanım, yazılım, tasarım ve bağlantı bakımından değişiklik gösterebilir. Bu özelliklerden bazılarını şu şekilde öetlemek mümkündür:

  • Donanım bakımından ürünlerin kapasiteleri, işlemci frekansları ve bellekleri farklı olabilir. İşletim sistemlerinde XBox OS ve işlemcilerinde Xenon kullanılır.
  • XBox OS yani XBox One oyuncular için büyük avantaj sağlayan bir sistem yazılımıdır. Microsoft tabanlı sistem XBox 360 için güncellenebilir bir yazılıma sahiptir. Ayrıca günlük kullanıma uygun olan dahili sabit disklerde bulunur, güncellemeler bu sabit diskler üzerinden yapılabilir.
  • Fabrika ayarlarına dönme ve kurtarma işlemleri için ise konsolda yer alan flaş bellek depoları kullanılır. İşletim sisteminin dikkat çeken bir diğer özelliği ana işletim sistemi dışında iki bölüm içermesidir. Bu bölümler paylaşılan ve özel bölüm olarak isimlendirilir.
  • Özel bölüm oyuncular için tasarlanan bir çeşit sanal makinedir. Paylaşılan bölümde ise oyun dışındaki diğer uygulamaların çalışması sağlanır.
  • XBox 360 1TB çeşitleri gelişmiş teknolojik özellikleri nedeniyle kullanıcı memnuniyetini önemseyen bir arayüze sahiptir. Konsolun arayüzünde kayan kare ve dikdörtgenler bulunur. Ayrıca kontrol panelinin ana sayfa, topluluk, karıştırıcı, game pass ve mağaza gibi farklı bölümlere ayrılması da istediğiniz yere kolayca ulaşabilmenizi sağlar.
  • Farklı bölümler arasında gezinirken oyun listelerini, oyun içi etkinlikleri, tren içerikleri, piyasada yer alan video ve müzikleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca ayarlar bölümünde yer alan sabitlenmiş favoriler kısmından yeni keşfettiğiniz ve oynamak istediğiniz oyunları kaydedebilirsiniz.
  • Net arayüz sayesinde menü kullanımı oldukça kolay bir hal alabilir. XBox 360 80GB modellerini tercih ederek sadece oyun oynamakla kalmaz, işletim sistemi sayesinde video ve müzik keşifleri de yapabilirsiniz.
Kaliteli Yapısıyla XBox 360 Çeşitleri

XBox 360 boş zamanlarınızı kaliteli bir şekilde geçirmenizi sağlayacak tüm donanımlara sahiptir. Görüntü ve ses kalitesi, internete hızlı bir şekilde bağlanabilmesi ve sevdiğiniz oyunları geniş ekranda oynayabilme şansı verebilmesi kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplar. XBox 360 120 GB modelleri kablolu ve kablosuz olmak üzere farklı ağ bağlantı türlerine sahip olabilir. Ayrıca Wi-Fi standartları, frekansları ve HDMI girişleri de ürünlerin dikkat çeken özellikleri arasında yer alır. HDMI ve USB girişlerinin ne işe yaradığını, televizyona nasıl takılmaları gerektiğini kullanma kılavuzunu inceleyerek de keşfedebilirsiniz. Oldukça kolay bir kuruluma sahip olan konsollar kaliteli tasarımları sayesinde yüksek performanslı bir kullanım sergiler. Ürünlerin 8 çekirdekli işlemciye sahip olması hızlı bir şekilde çalışmalarını sağlar. Oyuna girerken internete hızlı bir şekilde bağlanabilir ve oyun esnasındayken de kopma problemlerinden kurtulabilirsiniz. Ürünlerin RAM performansları da yüksek kalitelerinin bir göstergesidir. DDR5 RAM gücü sayesinde kullanım esnasında oluşabilecek kasma sorunlarını minimuma indirilir. Gelişmiş RAM sistemleri sadece tek çubukla dahi yüksek kapasite sunabilir. Ayrıca kapasiteleri yükseltilebilir. Donanım sektörünün oldukça önemli bir parçası olan DDR5 RAM hızıyla konsolların kullanım kalitesini de yükseltir. Kaliteli tasarım XBox 360 250GB modellerinin kullanımlarının konforlu bir hale gelmesini de sağlar. Uzun süre aralıksız oyun oynasanız dahi makine ısınmaz, bu sayede oyun performansınız sürekli olarak yükselebilir. Yeni nesil konsol modelleri konforlu kullanımları sayesinde oyuncuların sahip olmak istedikleri tüm özellikleri içerir. Tüm bu kalite özellikleri sayesinde benzersiz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Dijital oyunlar sayesinde piyasanın öncü oyunlarını da oynayabilirsiniz. Üstelik XBox 4360 Game Pass üyeliği alırsanız çok daha fazla oyuna erişebilirsiniz. Konsolda bulunan bulut depolama alanı sayesinde oyunlarınızı kayıt altında tutabilirsiniz. Bu sayede her oyuna girişinizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

XBox 360 Modellerinin Görüntü ve Ses Kalitesi

XBox 360 çeşitleri gelişmiş donanımlarıyla çocuklar, gençler ya da yetişkinler tarafından tercih edilebilir. XBox 360 4GB modelleri zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız eşsiz donanımlara sahiptir. Oyun hizmetleri dışında sahip olduğu video ve müzik sistemleri boş zamanlarınızda farklı uygulamalarda zaman geçirebilmenizi de sağlar. Konsolun ses sistemi de görüntü sistemi kadar kalitelidir. Bu nedenle oyunlardan ve diğer uygulamalardan maksimum ses verimliliğini alabilirsiniz. Film veya dizi izlerken tüm ses efektlerini yakalayabilir, tüm dikkatinizi ekrana verebilirsiniz. Konsola yükleyeceğiniz uygulamalar sayesinde sevdiğiniz film ve dizileri televizyonunuzda izleyebilirsiniz. Bu özelliğiyle Playstation 3 çeşitlerine benzeyen konsollar oyun yayıncılarını izlemeyi sevenler için de büyük avantaj sağlar. Streaming uygulamalarını XBox’a yükledikten sonra takip ettiğiniz yayınları izleyebilirsiniz. Film, dizi ya da video izlemek dışında müzik de dinleyebilirsiniz. Yükleyeceğiniz müzik uygulamaları sayesinde oyun oynarken ya da ana menüde gezinirken sevdiğiniz şarkıları açık bırakabilirsiniz. XBox 360 4K çeşitlerinde yer alan Dolby Atmos ses teknolojisi müzik dinleme deneyiminizi ikiye katlar. Dolby Atmos teknolojisi gelişmiş ses deneyimi sayesinde dinlediğiniz müzikleri söyleyen şarkıcıların yanınızdaymış gibi hissetmenizi sağlar. Oldukça gerçekçi bir ses deneyimine sahip olan teknoloji klasik hoparlör çeşitlerinden farklı bir çalışma mekanizmasına sahiptir. Ses tek kanal üzerinden yayılmaz, 2 ila 7 kanal kullanılır. Bu sayede dinleyici sesleri dört bir yanında hissedebilir. 3D görüntü teknolojisinin ses için olan versiyonu olarak da düşünülebilir. Film, dizi ve video izlemek dışında oyun oynarken de mükemmel ses deneyiminden yararlanmak için XBox 360 tercih edilebilir. Aksiyon, yarış gibi mücadele dolu oyunlarda performansı arttırmak için ufak ses detaylarını dahi kaçırmamak gerekir. Gelişmiş ses teknolojisi yüksek gerçekliği sayesinde oyuna maksimum seviyede konsantre olabilmenizi sağlar. Detaylı bilgi için XBox 360 yorumlar bölümüne göz atabilir, kullanıcıların deneyimlerini keşfedebilirsiniz.

Oyun Dünyasının Vazgeçilmezi XBox 360

XBox 360 çeşitleri pek çok gelişmiş özelliği bünyesinde barındırır. Ancak her zaman dikkat çeken özelliklerinin başında oyun dünyasının vazgeçilmezi olması gelir. Ürünler grafikleriyle, dijital oyunlarıyla, görüntü kalitesiyle ve güncellemelerle gelen yenilikleriyle oyuncuların ilgisini çeker. XBox 360 720p modelleri oyuncuların birbirleriyle iletişim halinde olmasını da sağlar. Chat imkanları online oyunlarda takımların iyi bir şekilde koordine olmasına yardımcı olur. Bu özelliğiyle bilgisayar oyunlarındaki chat bölümlerini anımsatabilir. Özellikle arkadaş listesini genişletme oyuncuların severek kullandığı bir sistemdir. Konsolun sosyal ağı oyuncuların memnun kalacağı şekilde dizayn edilir. Bu nedenle oldukça kullanışlı ve rahat olduğunu söylemek mümkündür. Benzer şekilde kontrol paneli de tasarımı sayesinde oyuncuların vakit kaybı yaşamasını engeller. Kullanıcılar arka planları ve ekranı istedikleri renkte kullanabilir. Kontrol panelinin kişiselleştirilebilir olması konsolun kişiye özel bir tasarıma sahip olmasını sağlar. Oyuncuların sevdiği bir diğer özellik XBox 360 8GB içindeki oyunları sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Microsoft’un özel olarak hazırladığı paylaşım sistemi sayesinde indirdiğiniz ancak hoşunuza gitmeyen ya da oynamaktan sıkıldığınız oyunları arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz. Oldukça zengin bir oyun kütüphanesine sahip olan konsol içerisinde farklı konseptlere ait oyunlar bulunur. Sadece indirerek ya da satın alarak uzun zamandır oynamak istediğiniz oyunlara ulaşabilirsiniz. Eğer indirmek istemezseniz de oyun satın alabilir, diski konsolun önünde bulunan yuvaya yerleştirerek oynamaya başlayabilirsiniz. Disk üzerinden oynamak konsoldaki hafızanızı etkilemez, hafıza kapasitesi sadece yüklenen oyunlar ve uygulamalarla beraber dolar. Disk satın almak yerine oyun indirmek isterseniz yüksek hafıza kapasiteli konsollara göz atabilirsiniz. Hafızayı yükseltmek için XBox 360’a özel harddiskleri satın alabilirsiniz. Bu sayede fazla oyuna erişim sağlayabilirsiniz. XBox 360 satın alarak benzersiz oyun deneyiminden büyük ekranlarda yararlanabilirsiniz.

XBox 360 Fiyatları

XBox 360 oyun konsolu çeşitleri farklı fiyatlara sahip olabilir. Fiyatlar belirlenirken ürünlerin sabit disk kapasiteleri, hafızaları ve set halinde satılıp satılmadıkları göz önünde bulundurulabilir. XBox 360 Bluetooth bağlantılı ürünler bir veya iki kolla satılır. Ancak bazı çeşitlerde bir ya da birden fazla oyun, kinect kamera seçenekleri de yer alır. Set halinde satılan ürünler oyun oynama keyfinizin ikiye katlanmasını sağlar. Dijital oyun kütüphanesinde bulunan ya da bulunmayan oyunlara disk halleriyle ulaşabilirsiniz. Konsolun ön bölümünde yer alan disk yuvasına yerleştirdiğiniz oyunu kinect kamerayla beraber deneyimleyebilirsiniz. Özellikle kablosuz oyun konsolları set içerisinde bulunan ve sevilen ürünlerin başında gelir. Kinect sensörüyle çalışan kollar sevilen oyunların kablosuz bir şekilde oynanmasını sağlar. Setlerde bir ya da iki adet kola bulunur, ancak ekstra kolu ayrı olarak satın alabilirsiniz. XBox 360 Wireless çeşitleri gelişmiş oyun deneyimi yaşabilmeniz için özel olarak üretilir. Oyunlara maksimum seviyede odaklanabilmenizi sağlarken aynı zamanda tüm kontrolün sizin elinizde olmasına yardımcı olur. Wireless kollar oyundaki konforun korunması açısından da oldukça başarılıdır. XBox’ın yanında oturmak ya da ayakta durmak zorunda kalmadan, odanın herhangi bir köşesinde oyun oynamaya devam edebilirsiniz. Ancak 10 metre kapsama alanına da dikkat etmeniz gerekebilir. Konforlu kullanım sayesinde heyecanlı oyunlar esnasında kablo çıkması gibi durumlarla da karşılaşmamış olursunuz. Ayrıca XBox live özelliği sayesinde mikrofonlu kulaklık girişi de bulunur. Oyun esnasında arkadaşlarınızla konuşmanızı sağlayan ses sistemi GHz kablosuz teknolojisi kullanılarak geliştirilir. Gelişmiş teknolojik donanımlı kollar tasarım bakımından da dikkat çeker. Tıpkı konsoldaki gibi kollarda da siyah kaplama kullanılır. Konsoldan ayrılan önemli farkı ise parlak tuşlara ve ayarlanabilir titreşim özelliğine sahip olmasıdır. Ürünlere ulaşmak ve XBox 360 fiyat bilgisi almak için Hepsiburada’ya göz atabilirsiniz.

XBox 360 Kurulumu Nasıldır?

Konsolun kurulumu oldukça kolaydır, ilk olarak XBox 360 64 bit modeli güç kaynağına takılır ve televizyona bağlanır. Yeni nesil modellerde ses ve video kabloları bulunur. Bağlama işlemlerinde bu kablolar kullanılabilir. Farklı renklerdeki girişler için, sarı kompozit videoyu, kırmızı sağ kanal analog sesi ve beyaz sol kanal analog sesi temsil eder. TV bağlamasından sonra oyun kumandasını bağlayabilirsiniz.

XBox 360 Modellerine Kol Nasıl Bağlanır?

Kullanıcılar özellikle XBox 360 nedir, nasıl bağlanır sorularını merak eder. Bağlama noktasında konsola kol bağlamak da oldukça önemlidir. Kablosuz modellerde ilk olarak konsol açılır, bu esnada koldaki kılavuz düğmesine basılı tutulur. Ardından konsoldaki bağlantı düğmesine basılır. 20 saniye içinde konsoldaki bağlantı düğmesine basılı tutun ve sonrasında güç düğmesindeki ışıklar yanıp söner. Kablolu modellerde ise USB girişine kablonun takılması yeterli olur.

XBox 360 Oyunları Neler?

XBox 360 dijital oyun kütüphanesi içerisinde 200’ü aşkın oyuna sahiptir. Kütüphanede yer alan savaş, aksiyon, aile, macera, avatar, dövüş, kinect, nişancı, yarış, strateji, simülasyon, puzzle, genel kültür, rol yapma, eğlence, müzik, klasik gibi farklı tarzlardaki oyunları seçebilirsiniz. Seçim esnasında 3, 7, 12, 16 ve 18 yaş üstü oyunlara da dikkat edebilirsiniz. Oyunlar satın alındıktan sonra kolayca yüklenebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Xbox 360

6 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?