Güncellenmiş ismi ve içeriğiyle Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS üniversiteye giriş için değişmez bir gereklilik olma özelliği taşıyor. Her yıl milyonlarca kişinin girdiği sınav çok farklı bölümlerden oluşuyor. Bu bölümlerin her biri ayrı bir çalışma düzeni ve ayrı bir kaynak kitap gerektiriyor. Sözel, sayısal ve eşit ağırlık puanlamasının dışında YKS Dil Sınavı puanlaması da sınav içerisinde tercih edilebilir bir halde bulunuyor. YKS dil alanı ise en çok tercih edilen üniversiteye giriş alanlarından birisi konumunda yer alıyor.

YKS Dil Kitapları

YKS Dil Sınavı, toplamda 80 sorudan oluşuyor. Bu sorular dışındaysa adayın Temel Yeterlilik Sınavına da girmesi gerekiyor. Puan hesaplaması ise Temel Yeterlilik Sınavı'nın %40’ı ve Dil Sınavı'nın %60'ndan hesaplanıyor. YKS Dil Sınavı, genel olarak İngilizce dilinden, özel olarak talep edilirse Almanca, Fransızca, Arapça gibi seçeneklerden meydana geliyor. Sınavdaki konular ise kelime bilgisi ve kelime tercihi, cloze test yani paragraftaki belli bir boşluğu uygun kelimeyle doldurma, cümleyi uygun gramer ve uygun kelimeyle doldurma, İngilizceden Türkçeye çeviri ve Türkçeden İngilizceye çeviri, paragrafa anlamca yakın olan cümleyi bulma, paragrafta anlam, paragraftaki bütünlüğü tamamlama, şıklarda yer alan seçeneklerden diyaloğa uygun cevabı bulma, diyalog tamamlama ve anlamı bozan kelimeyi veya cümleyi bulma gibi konulardan oluşuyor. YKS Dil kitapları ise sizlere bu konularda yardımcı olmayı vadediyor. Bu konuların hepsini ayrıntılı bir şekilde anlatmasının yanı sıra sizlere bu konularda sık sık örnekler de sunuyor. Örneklerle konuları pekiştirirken, konu anlatım içerisinde ve bölüm örneklerinin çözümlerinde bu konuya dair sıkça yapılan yanlışları ve eksik kalınan noktaları da sizlere gösteriyor.

Genişletilmiş konu anlatımlarına ve örneklere sahip YKS dil kitapları, sizlere bunlar dışında da YKS Dil Sınavı'na uygun olan ve sınavda bolca tercih edileceği düşünülen kelimeleri de öğretiyor. Ayrıca bu kelimeleri öğrenmenizle birlikte sizlere bunları cümle içinde sunarak hem konuyu hem kelimeleri pekiştirmenizi sağlıyor. Tamamı uzman kadrolarca hazırlanmış olan YKS dil kitapları, her yıl milyonlarca öğrenciye sınavlarında yardımcı oluyor. Bunun dışındaysa dil öğrenmek isteyen kişilerce de başucu kitabı olarak sıklıkla tercih ediliyor. İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça gibi dil seçeneklerine sahip YKS Dil Sınavı'nın hazırlık kitapları olan YKS dil kitapları sınavda tercih edilen dil çeşidinden kullanım amacına kadar birbirinden farklı alternatiflere sahip bulunuyor.

YKS Dil Testleri

YKS Dil Sınavı’na hazırlık sürecinin YKS dil kitapları dışında kalan bir diğer kısmı olan test süreci ise sınava hazırlık esnasındaki en yoğun süreçlerden birini oluşturuyor. Sınava hazırlık sürecinde YKS dil kitapları sizlere konularla ilgili çok çeşitli bilgiler sunuyor ve içerdiği örneklerle de bilgilerinizi somutlaştırıyor. YKS Dil testleri ise bu bilgilerinizi sınama ve pekiştirme imkânı tanıyor. YKS dil testleri binlerce soru ve binlerce çözüm içerebiliyor. Tercih ettiğiniz kitapçığa göre bu durum değişkenlik gösterebiliyor ancak bütün YKS dil testleri sunduğu cevap anahtarlarıyla ve çözüm anahtarlarıyla sizlere yaptığınız yanlışlarla yüzleşme imkânı tanıyor. Sunduğu çözümlü cevaplarla sizlere yanlışlarınızı öğrenme olanağı tanıyor ve ayrıntılı anlatımlarıyla da dile dair her türlü konuyu pekiştirme imkânı sunuyor.

Yaprak testler, fasikül testler, soru bankaları, 10'lu deneme sınavları gibi sayısız seçeneğe sahip YKS dil testleri, sizlere yaşamınızın her anında test çözebilme ve çalışabilme imkânı da tanıyor. Çok farklı fiyat seçeneklerine sahip olan YKS dil testleri hemen hemen her bütçeye uygun bir fiyatta bulunabiliyor. Bu alanda hizmet veren sayısız yayınevi ve uzman sayesinde pek çok farklı üslup ve anlatım diliyle çok sayıda YKS dil testleri ve YKS dil kitapları bulunabiliyor. Her yıl milyonlarca kişinin üniversiteye giriş sınavında tercih ettikleri YKS Dil Sınavı'na hazırlık kitapları, kullanıcılarına sınava hazırlıklarında kolaylık sağlıyor.

YKS Dil

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN