Doğada en çok rastlanan taşlardan biri olan akik taşı tespih yapımında yaygın olarak kullanılır. Taşın içerdiği faydaları taşıyan akik tespihler bu yönüyle de yoğun ilgi görür. En yaygın haliyle stresi azaltma ve nazara karşı koruma özellikleri nedeniyle tercih edilen akik tesbihler günlük kullanım için oldukça yerinde bir seçenek haline gelir. Kullanıldıkça etkisi güçlenen akik taşı tespih yapımının en gözde malzemeleri arasında yer alır.

Dünyanın en yaygın taş türü olan akik, eski zamanlardan beri süs eşyası ve mücevher yapımında kullanılır. İnsanları olumsuz enerjiden koruduğuna inanılan akik taşı tespih yapımında en çok kullanılan ve göz alıcı modellerin ortaya çıkarıldığı taş türü olma özelliği göstermektedir. Saydam, yarı saydam ve opak özellik gösterebilen akik taşının donuk camsı ve yağlı görünümde parlaklığı vardır.

Akik taşı, ana hatlarıyla suya atılan bir taşın sergileyeceği dalgalı görünüme sahiptir. Merkezden dışa doğru yayılan çeşitli renkli halkalardan oluşan görüntüsü eşsiz özellikte ve oldukça ihtişamlıdır. Kendisini oluşturan renklere göre farklı isimlerle adlandırılan taş bu yönüyle tespihlere çeşitlilik kazandırır. Akik tespihler yaygın olarak kırmızı, mavi, yeşil, beyaz ve kahverengi renkli taşlar kullanılarak imal edilir. Oldukça sert olan akik taşının renkli kısımları ışık geçirgenliği sayesinde hayat verdiği tespihlere büyüleyici görünüm kazandırır.

Akik Tespih Modelleri

Tespih yapımında genel olarak kırmızı akik taşı kullanımı yaygın olsa da pek çok farklı çeşidi ile arzu ettiğiniz seçimi yapmanız mümkün olur. Genel olarak yuvarlak taneler halinde tasarlanan akik tespih modelleri üzerine ekstra işlemeye gerek kalmadan göz alıcı tasarımlar ortaya çıkartır. Kullanıldığı taşa göre görsellik kazanan tespihlerin her biri üretildiği taşın gücünü taşır.

Kırmızı akik, açık ve koyu kırmızı tonları, turuncuya çalan kırmızı, kahverengi ve en çok bilinen ve bulunan rengi ateş kırmızısı renk tonları ile tespih yapımında yaygın kullanım alanına sahiptir. Yaşama sevincini temsil eden taştan yapılma akik tespih modellerinin de sadakat ve yenilik sağladığı inancı yaygındır. Mavi akik, nazara karşı etkisi nedeniyle tespih modellerinde sıkça kullanılır. Genel olarak ortası gri ve kenarlara gittikçe mavileşen renk halkalarından oluşan mavi akik tespih severler için oldukça gözde modeller arasında yer alır. Yosunlu akik, açık yeşil ve beyaz karışımı ve içerisinde yosuna benzer koyu renkler taşıyan taştan yapılma tespihlerin en belirgin özelliği saydam oluşudur. Uyku veren taş olarak bilinen yosunlu akik göz alıcı modellere imza atılmasına olanak verir. Damarlı akik olarak bilinen Oniks, siyah ya da siyah beyaz bantlı olan formdadır. Göz alıcı tespih modellerine kaynak olan taş şans taşı olarak bilinir. Sardoniks, siyah Oniksin renkli kırmızı ve kahve şeritleri barındıran halidir ve şekil verdiği tespihi göz alıcı hale getirir.

Akik Tespih Fiyatları

Akik; oldukça dikkat çekici, ilgi gören ve beğeni kazanan tespih modellerine imza atılmasına olanak tanır. Bu haliyle üretimi ve kullanımı oldukça yaygın olan tespih her bütçeye uygun koşullarla beğeninize sunulur. Akik tespih fiyatlarını belirleyen en önemli özellik imame kısmında kullanılan malzemenin cinsidir. Genel olarak kaliteli gümüş kullanılarak tasarlanan tespih modellerinin doğal taştan imal edildiğine ve gerçek değerinde bedel ödediğinize emin olmak için alışverişinizin mutlaka güvenilir bir mağazadan yapılması lehinize olacaktır.

Akik taşı faydaları ile bilinmesi nedeniyle farklı üretimde tespih tercihleri sunmaktadır. Akik taşından üretilen tespihin negatif enerjiden arındırılması ve temizlenmesi için bir saat akan su altında yıkanması yerindedir. Bunun yanı sıra bir saat kadar güneş altında bekletilmesi de taşın temizlenmesinde etkili olacaktır.

Akik Tesbih

516 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. RD Ekoavm
  2. Saray Çarşısı
  3. Takıhan
  4. Chavin
  5. Nusret Takı
  6. İnan Tesbih
  7. Bee One
  8. Anı Yüzük
  9. Rachon
  10. Gumush
  11. Maliyetine
  12. Solfera
  13. Yeshills
  14. Gureba
  15. Mizgino
  16. E-Bijuteri
  17. Frilly
  18. Alışverişrengi
  19. Nagiss
  20. Tesbih Deposu
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483617/16032929/60002649/60007507
BAŞA DÖN