Balık Yemleri

Evinde ya da akvaryumu olan ve balık besleyen kişiler için kuşkusuz en önemli konu yem tercihidir. Hem profesyonel yetiştiricilikte hem de evinizde balık beslerken onlara uygun yemleri ve uygun miktarlarda vermeniz balıklarınızın yaşam kalitelerini artırmanın yanı sıra daha parlak ve sağlıklı görünmesine de yardımcı olacaktır. Markaların ürettikleri binlerce çeşit balık yemi arasından size ve balıklarınıza en uygun olanları seçmeniz bu noktada önem arz eder. Balık yemleri tatlı su yemleri ve tuzlu su yemleri olarak başlıca iki kategoriye ayrılır. Sonrasında özelliklerine ve içeriklerine göre çok sayıda alt grup markaların seçkilerinde yer alır. 

Doğru Miktarlarla Beslenen Sağlıklı Balıklar

Evde beslenmesi en kolay olan evcil hayvanlar arasında sayılan balıklar da belli noktalarda özen ister. Evinize şıklık katan balıkların bazı inanışlarda bulundukları alana bereket getirdikleri de söylenir. İş yerlerinde ve dükkânlarda kasaların yanında akvaryum içinde balık yetiştirilmesinin başlıca nedeni bu olabilir. Öte yandan aynı inanışa göre balıkların hastalanması ve ölmesi de uğurlu bir durum değildir. Hal böyle olunca küçük canlıların kaliteli yemlerle beslenmesi onların sizinle daha uzun süre arkadaşlık kurmasına destek olur. Çok sayıda marka tarafından üretilen yem seçenekleri balıkların biyolojisine, sindirim sistemlerine ve tüm iç yapılarına uygun besin kaynaklarından oluşur. Suprilina ve sarımsak içerikli birçok yem tüm süs balıkları için uygun kaynakları içerir. Suprilina alglerinin yer aldığı gıdalar da balıkların hastalıklara olan dirençlerini artırır, renklerin canlandırır, bağırsak faaliyetlerini başarılı biçimde düzenler. Balıklarınızın iyi beslenip beslenmediklerini, dişi balıkların bel kısmının yumurta ile dolup dolmamış olmasından anlamanız mümkün. Zira cinsel gelişim için balıklarınızın iyi yemlenmesi şarttır. 

Balıklarınıza yem verirken göz önünde bulundurmanız gereken birçok nokta var.

 • Balıklarınıza ihtiyaçları oranında yem vermelisiniz. Eksik ya da fazla yemlemeniz onların yaşam ve gelişim eğrilerinde olumsuzlulara yol açabilir.
 • Balıklarınızın cinsine ve mamanızın kullanım talimatlarına göre bir seferde ya da azar azar yem koymalısınız.
 • Verdiğiniz yemi balıklarınız 10-15 dakika içinde tüketmiyorsa yem oranının yüksek olduğunu anlayabilirsiniz. 
 • Verdiğiniz yemin fazla olması halinde, yemler dip kısma çekerek koku yayabilir. 
 • Bazı profesyonel üreticiler balıklarına her saat başı azar azar yem verir.
 • Ev tipi balıklarda beslenme genellikle günde bir ya da iki keredir. 

Kaliteli Balık Yemleriyle Parlayan Canlılar

Karma akvaryumlarda bulunan süs balıklar içi üretilen çoğu gıdanın içeriğinde çok sayıda iyi ayarlanmış muhteviyat bulunur. Ürünlerin içindeki proteinler ve temel bazı elementler balıklarınızın sindirimlerini kolaylaştırır. Balıklar için vitaminler, mineraller, eser elementler ve şifalı bitkilerden oluşan çok sayıda gıda onların yaşam sürelerini sağlıkla uzatır. Yüksek kaliteli bu yemler sayesinde bu küçük canlılar hızlı, güzel ve sağlıklı gelişim olanağına sahip olur. Yem tabletleri çoğunlukla akvaryumların camına yapıştırılarak verilir. Ürünler cama yapıştıktan sonra balıkların beslenişini izleyebilirsiniz.

Balık Yemi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcut. 

 • Bitkisel lif içeren yemler iyi bir sindirime büyük katkı sağlar. 
 • Kaliteli yemlerin içeriklerinde akvaryum suyunun kirlenmesine neden olacak maddeler yer almaz. 
 • Ürünler alerji riskine karşı dermatolojik olarak test edilerek size sunulur.
 • Balık yem seçerken balıklarınızın özelliklerini tanımanız önem arz eder. 
 • Yemlerinizi zaman zaman değiştirerek balıklarınızın besin çeşitliliğini artırabilirsiniz.
 • Çoğu yemin içinde bulunan sarımsak, yemin lezzetini artırmasının yanında parazitlere karşı da önleyicidir. 

Balık Yemi Fiyatları

Binlerce çeşidi bulunan balık yemlerinin fiyatları da oldukça değişken aralıklara sahiptir. Ürünler içeriklerine, ambalajlarına, markalarına ve miktarlarına göre farklı fiyatlandırmalarla size ulaşır. Hepsiburada.com aracılığıyla tüm ürünlere ve içeriklerine göz atarak seçim yapabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Balık Yemi Fiyatları

6025 ürün listeleniyor
Pet Shop
Pet Shop
Balık
Balık
Balık Yemleri
Balık Yemleri
Tatlı Su Yemleri
Tatlı Su Yemleri
Tuzlu Su Yemleri
Tuzlu Su Yemleri
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 6025 ürün
DSACategoryId/2147483616/24001725/24001726