Bijüteri Tesbihler

Erkeklerin en önemli aksesuarlarından olan tesbihler, çok farklı modellerde ve farklı materyaller kullanılarak üretilebilir. Birbirinden değişik tesbih modelleri arasından kişisel zevklerinize ve kullanım amacına uygun olanı seçmelisiniz. Tesbihler, kehribar, oltu gibi doğal taşlardan, farklı ağaç gövdelerinden, boynuz ya da kemik gibi hayvansal materyallerden, gümüş gibi değerli metaller ve özel üretim boncuklar gibi çok çeşitli malzemelerden yapılır. Bijuteri tesbih modelleri çoğu erkek tarafından günlük kullanımda daha pratik olduklarından dolayı tercih edilir.

Bijuteri Tesbih Modelleri

Doğal malzemelerden farklı olarak bijuteri tesbih modelleri, çok geniş bir renk seçeneğine sahiptir. Günlük kullanımda spor ve daha sade olan tek renkli modelleri tercih edebileceğiniz gibi akşam dışarı çıktığınızda daha parlak ve karanlıkta rahat görmenizi sağlayabilecek özel üretim taşlardan oluşan modellere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Bijuteri tesbihlerin kullanımının pratik olmasını sağlayan nedenlerden biri de doğal malzemelere göre daha hafif olmalarıdır. Bu sayede gün boyunca daha kolay taşınabilir ve elinizde daha uzun süre rahatsız etmeden kalabilirler.

Tesbih kullananların dikkat etmesi gereken bir diğer önemli konu da, eğer tesbihinizi sıklıkla bir yerlerde unutuyorsanız değerli taşlar ve metallerle işlenen modellerden kaçınıyor olmanız. Günlük kullanımda fiyat olarak uygun olan bijuteri tesbih modellerini seçmeniz tesbihinizi unutmanız ya da düşürmeniz durumunda yenilenmesini daha kolay hale getirecektir. Tercih edeceğiniz modele ise tamamen kullanım alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz. Tesbihiniz kullanırken elinize uygun olarak oturmalı ve zor bir şekilde çekilmemelidir. Aldığınız tesbihin düzgün olup olmadığını anlamak için imameden tutarak aşağı doğru sarkıtıp tesbih tanelerinin aynı boyutta olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu uygulama ile habbe deliklerinin muntazam bir şekilde dizildiğinden emin olabilirsiniz.

Farklı malzemeler değişik şekillerde test edilerek tercih edilebilir. Örneğin, oltu tesbih alırken görünmeyen bir tarafına çok az zımpara sürerek kontrol edebilirsiniz. Eğer toz bırakıyorsa gerçek oltu olduğundan emin olabilirsiniz. Kehribar taşından yapılan tesbihleri tanımak için beyaz bir kağıda sürerek test edebilirsiniz. Kağıtta güzel kokulu reçinemsi bir iz bırakıyorsa tesbihiniz kehribardır. Bijuteri tesbihlerde ise malzemelerin kaliteli olmasına ve işlemelerin konik yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Konik yapıda hazırlanan işlemeler hazırlanan materyalin sağlamlığını arttıracak ve aşınmalara karşın koruyucu görevi görecektir. Kullanılan malzemelerin düzgün kesimli ve eşit oluşu da tesbihin dengeli ve kaliteli olduğunun göstergesidir.

Bijuteri Tesbih Fiyatları

Başlık, püskül, imame ve taşların yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi bir tesbihin fiyatını belirleyen temel etkenlerdir. Belirli durumlarda bilinen markalar ya da belirli malzemede uzmanlaşmış ustalar tarafından hazırlanması da tesbih fiyatının değişmesinde büyük rol oynar. Genel olarak bijuteri tesbih fiyatları daha uygun ve her bütçeye hitap edebilecek bir fiyat aralığında yer alırlar. Bijuteri tesbihlerde kullanılan taşların özellikleri ve detay malzemelerin kaliteleri fiyatın temel belirleyicisidir.

Tesbih formları diziminde bulunan boncuk adedine göre 33 ve 99’lu olmak üzere ikiye ayrılırlar. 99’luk tesbihler genellikle namaz tesbihi olarak bilinirler. Elde taşınan ve aksesuar olarak kullanılan tesbihlerin tamamına yakını 33’luk tesbihlerdir. Aynı malzeme kullanılarak üretilen 99’lu tesbihler daha fazla sayıda tesbih boncuğu bulundurdukları için genellikle fiyat olarak 33’luk tesbihlerden daha pahalı olurlar.

Tesbihlerin uçlarında bulunan imameler tekli ya da üçlü olabilir. İmameler tesbihin en fazla detay kullanılarak hazırlanan ve en göz alıcı olan kısımlarıdır. Çok farklı işlemeler ve özel malzemelerle hazırlanabilirler. Bir tesbihin imamesindeki işçilik ve imame yapımında kullanılan malzeme de bijuteri tesbihin fiyatını etkiler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bijuteri Tesbihler

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 60 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?