Cama Asılan Kedi Yatakları

Yüzyıllar önce evcilleştirilen kediler, insanlarla birlikte ev ortamında yaşamaya alışkın olsalar da özgürlüklerine düşkün hayvanlar olarak biliniyor. Kediler, yaşadıkları bölgeyi çevreleyen yaklaşık bir kilometrekarelik alanı, yaşam alanları olarak görüyor. Doğal ortamlarında veya sokaklarda yaşayan kediler, bu alanlarda kokularını bırakarak bölgelerini işaretliyor. Kediler; diğer kedilere ve köpek, kuş, fare gibi hayvanlara karşı bölgelerini savunma ihtiyacı hissediyor. Fakat evinde kedi besleyen hayvanseverler, sokaklardaki bulaşıcı hastalıklar, trafik, çalınma, kaybolma gibi tehlikeler yüzünden kedilerinin dışarı çıkmasına sıcak bakmıyor. Ev ortamında yaşamaya alışan kediler, dışarıyı uzaktan gözlemleyerek yaşam alanlarını keşfetmeye çalışıyor. Bu nedenle pencere kenarları, kedilerin evdeki favori mekanları oluyor. Kedilerin dışarıyı seyretmek için pencereye tırmanırken düşüp yaralanmasını istemeyen hayvanseverler, cama asılan kedi yatağı ve güneşlenme minderi gibi alternatif ürünler kullanma yoluna gidiyor. Pencere camına kolayca monte edilebilen bu yataklar, kedilerin dinlenebileceği, güneşlenebileceği ve dışarıyı seyredebileceği güvenli ve konforlu bir ortam yaratıyor.

Cama asılan kedi yatağı ve pencere önüne monte edilen oturma platformları, kedilerin evden dışarı çıkmadan dış dünyayı gözlemlemesine ve keyifli zaman geçirmesine olanak tanıyor. Böylece kediler; hem kendilerine özel bir alana sahip oluyor hem de dışarıyı keşfetmek için evden kaçma gibi eğilimler göstermiyor. Şehir hayatının tehlikeleriyle karşılaşmadan etrafı seyretme şansına sahip oluyor. Kedi yatakları, vantuzlu yapışkan ayakları sayesinde pencere camına tutturulabiliyor veya halat askılar ile pencere, kalorifer peteği, balkon kapısı gibi yerlere sabitlenebiliyor. Kedi yatakları, sağlam destekleri sayesinde 22 kilograma kadar ağırlık kaldırabiliyor. İpler veya taşıyıcı teller sayesinde yatağın tüm köşelerini cama sabitleyen vantuzlar, kedilerin yatağa tırmanırken minderi kaydırmasını ve devirmesini engelliyor. Kediler, yatakta sürekli hareket hâlinde olsalar ve birbirleriyle oynasalar bile minder, sabit pozisyonunu koruyarak güvenli bir oyun alanı sağlıyor. Birden çok kedinin yaşadığı evler için de son derece kullanışlı olan yataklar, geniş minder yüzeyleri sayesinde aynı anda pek çok kedinin yatakta oturmasına imkan veriyor.

Cama asılan kedi yatağı ve kedi minderleri, yalnızca dışarı seyretmeyi seven kediler için değil; güneşlenmekten hoşlanan kediler için de mükemmel bir yaşam alanı sunuyor. Evin en iyi güneş alan penceresine veya balkon kapısının camına monte edilebilen bu yataklar, minik dostlar için sıcak ve konforlu bir uyku alanı oluşturuyor. Böylece kediler, uyumak istediklerinde kendilerine özel bu alana çıkıp dinlenebiliyor. Bu yataklar, özellikle de farklı türden hayvanlarla bir arada yaşayan kedilere ihtiyaç duydukları mahremiyeti sağlamak açısından son derece kullanışlı aksesuarlar oluyor.

Kış aylarında sıcak bir minderde uyumaya bayılan kediler için de cama asılan kedi yatakları kullanılabiliyor. Yatağın vantuzlu kısmı kalorifere ya da ısıtma araçlarına yakın bir duvar yüzeyine yapıştırılarak sabitlenebiliyor. Düz bir dikey zemine sabitleme olanağı yoksa yatağın dört bir yanındaki ayaklara taşıyıcı ipler bağlayarak yatağı bir salıncak gibi tavana asmak da mümkün oluyor. Kendilerine ait bu alanda uyumaya alışan kediler, evin çeşitli noktalarına gelişigüzel yatmadıkları için tüylerini koltuklarda ve mobilyaların üzerinde bırakmıyor.

Cama asılan kedi yatakları, kullanışlı ve dayanıklı yapıları sayesinde uzun yıllar boyunca güvenle kullanılıyor. Vakum prensibiyle çalışan vantuzlu ayaklar; cam, ahşap, plastik ve çelik yüzeylere kolayca yapıştırılabiliyor. Çıkarıldığında hiçbir iz bırakmıyor ve farklı yüzeylerde tekrar tekrar kullanılabiliyor. Yatağın minderle kapatılmış kısmı, pratik bir şekilde sökülebiliyor. Kumaş kaplı minder, çamaşır makinesinde yıkanabiliyor. Böylece barınaklar, veteriner klinikleri ve evcil hayvan otellerinde de kullanılabilen yataklar; yıkanarak hijyenik hâle getirilebiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cama Asılan Kedi Yatağı

6922 ürün listeleniyor
Shanhua Shop
Kurra Store
Tasaryum
Ata Home
Lüxperi
Ozm Giyim
Jaspet
Pugalo Tırmalama
Furnia
Homedora
Pawise
Toptan Bulurum
Trendd
Weichuang
Dema Grup
Dest-i Go
Efa Plast
Happy Cat Litter
Pameran
RoyalFarmVet
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 38 / 6922 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?