Çocuk kol saati, belirli bir yaşa gelmiş çocukların evde, okulda veya arkadaşlarıyla oyun oynarken severek kullandıkları aksesuarların başında geliyor. Çocuklar, kıyafetleri ile uyumlu ve şık bir görünüm sunan kol saatlerini veya sevdikleri takıma ait renkler taşıyan taraftar saatlerini kullanmayı seviyorlar. Çocuk kol saati modelleri, çocukların hayal dünyalarına hitap edecek şekilde farklı renk, desen, görünüm ve yapısal özelliklere sahip onlarca farklı modelde üretiliyor. Çocuklarınıza doğum günü gibi özel günlerinde veya karne hediyesi olarak şık ve zarif bir çocuk saati hediye edebilirsiniz. 

Çocuk Kol Saati Modelleri

Çocuk kol saatleri, çocukların beğenerek kullandıkları önemli bir aksesuar olmasının yanında, saat okumayı öğrenmeleri ve kendi zamanlarını planlamayı başarmaları açısından da önemli bir eğitim aracı olarak dikkat çekiyor. Bu yönüyle hem rakamlı çocuk kol saati modelleri hem de dijital çocuk kol saati modelleri ailelerin tercih ettikleri modeller arasında önemli yer tutuyor. Saat eğitimini temin amacıyla alınan saatlerde, kadranın olabildiğince sade ve rakamların büyük ve okunaklı olması öğrenim sürecinin daha kolay olmasını sağlayabiliyor.

Çocuk saatleri, farklı kullanım zevklerine ve alışkanlıklarına uygun olacak şekilde farklı kasa büyüklüklerinde üretiliyor. Küçük yaştaki çocuklar için genellikle küçük kasa çocuk kol saati modelleri tercih edilirken, daha büyük çocuklar için değişik özelliklere sahip büyük kasalı modeller tercih ediliyor. Rakamlı ve sade görünümlü çocuk kol saatleri yanında takvim, adım sayacı ve sıcaklık gibi ekstra bilgiler gösteren saatler, beklentisi fazla olan çocukların ihtiyaçlarına cevap veriyor. Saat seçimi yaparken çocuğunuzun tercihine önem vermeniz, son seçim kararını çocuğunuza bırakmanız, saati severek kullanması bakımından önemli noktalar arasında yer alıyor. 

Çocuk Kol Saatlerinde Güvenlik

Çocuk kol saati modelleri, pek çok değişik malzeme kullanılarak üretiliyor. Çocuklara kol saati alırken bu malzeme yapısının göz önünde bulundurulması, çocukların kol saatlerini güvenle ve uzun süre kullanmasında etkili oluyor. Özellikle okul faaliyetleri ve oyunlar esnasında çok hareketli olan çocukların kullanacakları saatlerde dayanıklılığı da önemli bir kıstas olarak göz önünde bulundurmak gerekiyor. Özellikle saat camlarının düşme, çarpma gibi etkilerden en az etkilenen malzemeler ile üretilmiş olması, kordon malzemesinin esnek olması ve kola zarar vermeyecek yumuşaklıkta tercih edilmesi önem arz ediyor. 

Saat seçiminde sağlığa zararlı olmayan malzemeler ilk tercih kıstasları arasında sayılırken hafiflik konusu da önemli yer tutuyor. Hafif çocuk saati modelleri, saatin kolu yormadan uzun süre kullanılmasına imkân tanıyor. Çocukların metal, plastik ve deri malzemelere karşı alerjik tepki veren bünyeleri varsa, saat seçimi yaparken bu hususa dikkat etmek gerekiyor. 

Su Geçirmez Çocuk Kol Saatleri

Çocuk kol saati satın alırken, saatin su geçirmezlik özelliğinin olmasına dikkat etmek ve mümkün olduğu kadar su geçirmez çocuk kol saati modellerini tercih etmek gerekiyor. Su geçirmezlik özelliği, saatlerini sürekli olarak kullanan, ellerini yıkarken, banyo yaparken, havuza ve denize girerken bile saatlerini çıkarmayan çocukların, saatlerini uzun süre güvenle kullanmaları için aranan en önemli özellikler arasında yer alıyor. Su geçirmez çocuk kol saatleri sokakta, parkta, denizde veya havuzda kullanılan ve kirlenen saatlerin temiz su ile korkmadan ve rahatça temizlenmesi imkânı da sağlıyor. 

Çocuk kol saati alırken dayanıklı ve uzun ömürlü modellerin tercih edilmesi, saatlerin uzun süre kullanımına imkân yaratacaktır. Farklı marka ve modelde pek çok seçenek imkânı olan kol saatleri, her bütçeye uygun fiyatlarda bulunabiliyor. Birbirinden etkileyici ve çekici kol saati modellerini, çocuk kol saatleri kategorisi altında bulabilirsiniz. Onlarca farklı model arasından çocuğunuza uygun olacağını düşündüğünüz, uygun fiyatlı çocuk kol saatine kolayca ulaşabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Çocuk Kol Saati Modelleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1603 ürün
DSACategoryId/2147483632/318242/25008402/25008407