Diyet Kuru Köpek Maması

Evinizi ve hayatınızı paylaştığınız evcil hayvan dostlarınızın bakımları özel bir ilgi istiyor. Stresi azaltmada önemli rolleri olan hayvan dostlarınızın sağlığı ve mutluluğunu korumak evcil hayvan sahiplerine büyük sorumluluklar yüklüyor. Doğru ve dengeli beslenmeye, düzenli egzersize, sevgiye ve ilgiye muhtaç olan evcil hayvanların varlığı, sahiplerinin hayatına da düzen getiriyor. Sadık olmalarından ve sevgilerini göstermedeki üstün yeteneklerinden dolayı en çok tercih edilen evcil hayvanların başını köpekler çekiyor. Özellikle çocukların gözdesi olan köpekler, çocukların psikolojik gelişimlerinde önemli rol oynuyor. Çocuklarda sorumluluk bilincinin gelişimi, paylaşım duygusunun artması ve aile içi ilişkilerin düzenlenmesinde etkin olan köpekler, zamanla aile fertlerinden biri hâline geliyor. Bütün canlılarda olduğu gibi doğru beslenme alışkanlıkları köpeklerin hayatında da önemli bir rol oynuyor. Yeterli ve dengeli beslenen köpeklerin fiziksel ve psikolojik gelişimleri tamamlanarak hayat kaliteleri artıyor ve buna bağlı olarak ömürleri de uzuyor. Beslenmesine dikkat edilmeyen köpeklerin sinir sistemi ve kemik gelişimlerinde geri dönüşü mümkün olmayan hasarlar meydana gelebiliyor. Kötü beslenen köpeklerin hayatını olumsuz etkileyen obezite, aşırı kalori alımına bağlı olarak gelişebiliyor. Enerji dengesizliği nedeniyle oluşan obezitenin yarattığı komplikasyonlar, köpeklerin sağlığını olumsuz etkileyerek hayatlarını riske atıyor. Böbrek hastalıkları, karaciğer ve kalp yetmezlikleri, diyabet gibi komplikasyonlara sahip olan obezitenin önlenmesi, köpek sağlığının korunmasında önemli bir adım oluyor.

Besin maddelerinin yeterli ve dengeli miktarda alınmasının sağlanması, köpeklerde oluşan obeziteyi önlüyor. Sağlıklı bir kemik ve sinir sistemi gelişimi için günlük olarak alınan protein, vitamin ve mineral dengesinin sağlanması gerekiyor. Köpeklerin beslenme şekilleri, onların fiziksel yapısına, türüne, ırkına cinsiyetine ve yaşına göre farklılık gösteriyor. Yaşam evreleri boyunca farklılık gösteren beslenme düzenlerinin sağlanması, köpek sahiplerinin sorumluluklarını artırıyor. Harcanan enerjinin alınan enerjiden düşük olması hâli, köpeklerin kilo almalarına sebep olarak yaşam kalitelerini düşürüyor. Hareketsizliğe bağlı olarak gelişen komplikasyonlar, köpek sağlığı üzerinde negatif etki yaratıyor. Kilo almaya başlayan köpekler için özel olarak geliştirilen diyet kuru mamalar, köpeklerin ideal kilolarına dönmesini sağlıyor. Diyet kuru mamalar, normal mamalara göre daha düşük oranda karbonhidrat ve yağ içeriyor. Dolaysıyla daha az kalori içeriğine sahip olan ürünler, enerjisi düşük menüler oluşturulmasını sağlayarak köpeklerin sağlıklı yaşamalarına olanak sağlıyor. Kalorisi kısıtlanan diyet kuru mamaların vitamin ve mineral oranlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Bir yandan enerji düşüklüğü sağlarken diğer yandan da köpeğin sağlıklı gelişimi için gerekli besin ögelerinin alınmaması, vücut direncini düşürerek hastalıklara yakalanma riskini artırabiliyor. Zaman zaman diyet kuru mamalara ek olarak vitamin ve mineral desteği de yapılması gerekebiliyor. Alerjik bünyeye sahip olan köpekler için ise özel olarak üretilen diyet kuru mamalar kullanılabiliyor.

Diyet Kuru Köpek Maması Fiyatları

Özel bir hastalığa ya da kilo fazlalığına sahip olan köpekler için üretilen diyet köpek mamaları, içeriklerinde yer alan besinlerin kalitesine göre fiyatlandırılıyor. Yüksek protein içeriği sağlamak amacıyla diyet kuru köpek mamalarında et oranı artırılıyor ve bu durum, diyet mamaların diğer mamalara göre daha yüksek fiyata sahip olmalarına neden oluyor. Kalorisi kısıtlanan diyet mamalarda kullanılan proteinin sindirilebilirliğinin ve kalitesinin yüksek olması, fiyat oranlarının belirlenmesinde önemli rol oynuyor. Özel bir hastalık nedeniyle farklı beslenmesi gereken köpekler için üretilen diyet kuru mamalar ise sağlığa zararlı ve alerjen madde içermeyen tamamen doğal yapıları ile dikkat çekiyor. Evinizin neşe kaynağı köpeğinizin ideal kiloya düşünceye kadar kullanması gereken diyet kuru mamalar, köpeğiniz normale döndüğünde normal mamalar ile yer değiştirebiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Diyet Kuru Köpek Maması

58 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 58 ürün
DSACategoryId/2147483616/560000/560001/60006954/60006955