En Ucuz ve Kaliteli Kuru Köpek Mamaları

Küçük dostlarınızın beslenmesi, hem mutlulukları hem de sağlıklı bir yaşam sürmeleri için oldukça büyük önem taşıyor. Bilinçli bir beslenme yöntemi, köpeğinizin sağlığına fayda sağlarken hastalıklardan da uzak durmasına yardımcı oluyor. Tercih ettiğiniz besleme şekline ve köpeğinizin zevk aldığı yiyeceklere dikkat ederek seçeceğiniz kuru köpek maması, küçük dostlarınızın ihtiyaçlarını karşılarken siz hayvanseverleri de mutlu ediyor.

Kuru köpek maması seçiminde öncelikli olarak bakılması gereken konu, seçilecek kuru mamanın besin içeriği oluyor. Farklı besinlerden üretilen kuru mamalar, farklı mamalardan hoşlanan köpeklere farklı seçenekler sunuyor. İçeriğinde kırmızı et , balık ya da tavuk eti bulunan kuru köpek mamaları, küçük dostlarınızın mamalarını zevkle tüketirken ihtiyaçları olan protein ve enerji desteğini de almalarını sağlıyor. Hayvansal protein içeriği, köpeğinizin fiziksel gelişimini olumlu etkilerken mineral desteği de günlük mineral ihtiyaçlarını karşılamalarına yardım ediyor. Kalsiyum, fosfor ve demir gibi mineraller ve A, D ve E vitamini bakımından zengin ürünler, sağlıklı bünyelere ulaşmaya yardım ediyor; bedensel güç ve hastalıklardan korunmada rol oynuyor.

Kuru köpek maması seçiminde önemli diğer bir konu ise köpeğinizin yaş grubu oluyor. Yavru ya da yetişkin köpekler için farklı üretilen mamalar, içerikleri ve besin değerleri açısından farklılık gösteriyor. Yavru köpek mamaları, bedensel ve zihinsel gelişim açıdan önemli besin maddeleri ile zenginleştirilmişken yetişkin köpek mamalarında fiziksel becerileri destekleyen, yaşlanmayı ertelemeye yardımcı olan besin maddeleri dikkat çekiyor. Yavruların sütten kesilme döneminde ve ilk aylarında gerekli besinleri sağlayan mamalar, yüksek enerji ihtiyacını karşılıyor ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirip hastalıklardan korunmaya yardımcı oluyor. Yaşlı köpekler için tercih edilen mamalar ise fiziksel güç sağlıyor ve zamanla sağlıksızlaşan tüyleri sağlıklı ve parlak hâle getirebiliyor. Sindirim sistemine hassas denge sağlayan ürünlerse eklem ve kıkırdak yapısına da destek sağlıyor.

Yaş grubundan sonra sağlık durumuna göre de değişiklik gösteren kuru köpek mamaları, diyet yapması gereken köpekler için de farklı besin içerikleri ile üretiliyor. Fazla kilolu ve sağlığından endişe edilen köpekler için ideal olan diyet kuru mama çeşitleri, daha az yağ içermeleri sayesinde köpeğinizin daha sağlıklı ve daha uzun yaşamasını sağlıyor. Daha sağlıklı içerikleri sayesinde kalp sağlığını ve eklem gücünü koruyan ürünler, yüksek kaliteli protein destekleri ile bağışıklık sistemini güçlendirmede de önemli rol oynuyor.

Kuru Köpek Maması Fiyatları

Kuru köpek maması fiyatları, içeriğe ve mamanın miktarına göre değişiyor. Farklı ihtiyaçlara cevap vermek üzere farklı içeriklerle üretilen köpek mamalarının et ya da tahıl ağırlıklı oluşu, fiyatları da etkiliyor. Özel ihtiyaçlara yönelik mamalar, belirli besin değerleri bakımından daha zengin olabiliyor. Köpeğinizin herhangi bir hastalığı ya da belirli bir maddeye alerjisi olması hâlinde farklı bir mama seçilebileceği gibi yavru, süt veren ya da yaşlı köpekler için farklı içerikli mamalar tercih edilebiliyor.

Kuru köpek maması, az miktarlarda satın alınabileceği gibi uzun süre kullanmak amacı ile büyük miktarlarda da tercih edilebiliyor. Kuru köpek mamaları, kullanım önerilerine uyulduğu takdirde uzun süre saklanabiliyor. Mama paketinin arkasında yazan beslenme miktarlarına uygun olarak köpeğinizi beslemeniz, köpeğinizin hem yeterli miktarda besin alması hem de fazla yeme alışkanlığından korunması açısından önem taşıyor. Yaş ve kilo gibi özelliklere göre değişen beslenme miktarına dikkat edildiğinde daha sağlıklı sonuçlar elde ediliyor. Yaşına ve sevdiği besin türlerine göre tercih edilebilecek bir kuru köpek maması ile minik dostlarınız mutlu olurken, sağlıklarına da katkı sağlanıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kuru Köpek Maması

7626 ürün listeleniyor
Pet Shop
Pet Shop
Köpek
Köpek
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kuru Köpek Mamaları
Kuru Köpek Mamaları
Yavru Kuru Köpek Maması
Yavru Kuru Köpek Maması
Yetişkin Kuru Köpek Maması
Yetişkin Kuru Köpek Maması
Yaşlı Kuru Köpek Maması
Yaşlı Kuru Köpek Maması
Diyet Kuru Köpek Maması
Diyet Kuru Köpek Maması
Özel Irk Köpek Maması
Özel Irk Köpek Maması
Tahılsız Kuru Köpek Maması
Tahılsız Kuru Köpek Maması
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Marka
Toplam 47 / 7626 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?