Tahılsız Kuru Köpek Maması

Köpeklerin beslenme şekillerine uygun beslenmeleri, uzun vadede sağlıklı bir hayat sürmeleri için gereklidir. Etçil beslenme tipine yakın olan köpeklerin, kediler kadar olmasa da, günlük besin ihtiyaçlarında protein almaları zorunludur. Yeterli miktarda protein alamayan ve karbonhidrat ağırlıklı beslenen köpeklerin ilerleyen yaşlarda şeker, obezite gibi rahatsızlıklara yakalanma ihtimali, sağlıklı beslenen köpeklerden çok daha fazladır. Yaşlılığa bağlı gelişen hastalıkların engellenmesinde de sağlıklı beslenmenin önemi büyüktür.

Tahılsız kuru köpek maması kullanımın faydalarına bakıldığında bebeklikten yaşlılığa kadar her dönemde sağlık için yararlı olduğu görülmektedir. Tahılsız köpek maması çeşitleri, sağladıkları yüksek enerji ile gelişim çağındaki yavru köpeklerin enerji ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılar. Sağlıklı bir büyüme dönemi geçiren köpekler, yetişkinlik ve yaşlılık evrelerinde de daha sağlıklı bir hayat sürdürebilirler.

Bu mamaların tek özelliği, yüksek enerji sağlaması da değildir: Oldukça doyurucu olan bu mamalar, kolay sindirilebilir olmaları sayesinde sindirim sisteminin aktif olarak çalışmasını sağlar. Rahat sindirilme özelliği, sindirim sisteminin az yorulması ve dışkılamanın azalması gibi faydalar sağlar.

Köpeklerin idrarının pH dengesinde meydana gelen değişimler ise çeşitli böbrek hastalıklarına yakalanmalarına neden olur. Bu hastalıkların önüne geçmek ya da mevcut rahatsızlığı tedavi etmek amacıyla da tahılsız köpek mamaları tercih edilebilir. Köpeklerde böbrek yetmezliği ya da böbrek taşı gibi rahatsızlıklarda tahılsız mamalar veteriner tavsiyesi ile kullanılmaktadır.

Yüksek protein içeren mamalar, köpeklerin kas gelişimini ciddi oranlarda desteklediğinden dolayı yaşlanmanın etkilerinin gecikmesini de sağlar. Sağlıklı ve zinde bir vücut için gereken besinleri taze ve işlenmemiş şekilde alan köpeklerin kas ve eklem gelişimleri yeterli düzeyde oluşurken yaşlılık döneminde kemik erimesi gibi rahatsızlıkların etkisi de azalmaktadır. Glisemik indeksi düşük olan bu besinler ile köpeklerin yaşlandıklarında şeker hastalığına yakalanma ihtimali de azalır. Köpeklerin dişlerinin gelişiminde önemli yer tutan minerallerin de yeterli miktarda bulunduğu mamalar sayesinde bir köpeğin her dönem sağlıklı bir beslenme programı olması sağlanır. Sindirimin çiğneme ile başladığı; dışkılama ile sonlandığı göz önünde bulundurulduğunda tahılsız kuru köpek maması çeşitleri, sindirim sistemi için oldukça faydalı seçenekler arasında yer almaktadır.

Tahılsız Kuru Köpek Maması Fiyatları

Tahılsız kuru köpek maması gibi bir köpek için gerekli olan tüm besinleri bulunduran; kaliteli protein ve karbonhidrat içeren mama çeşitleri köpeklerin sağlıklı gelişmelerini sağlar. Glisemik indeksi düşük besinler, köpeklerin beslenmesinde önemli bir yer tutar. Tahılsız kuru köpek maması fiyatları, uzun vadede ekonomik çözümler sunar. Sağlıklı bir köpeğe sahip olmanın veteriner masraflarını da oldukça azaltacağı göz önünde bulundurulduğunda tahılsız kuru köpek maması fiyatları, ekonomik açısından da tercih edilebilir seçenekler arasındadır.

Tahılsız kuru köpek maması tüketiminin bir diğer faydası ise hassas köpeklerin rahat tüketimine uygun olmasıdır. Hassas bünyeli, alerjen köpeklerin genellikle tahıla da alerjisi olduğundan dolayı tahılsız kuru köpek mamaları, bu tür özel köpekler için vazgeçilmezdir. Alerjik reaksiyonları ortadan kaldıran ve köpeğin yaşam kalitesini yükselten mamalar ile sağlıklı ve konforlu bir hayat mümkün olur. Tahılsız mamalarda bulunan karbonhidratlar, hassas bünyeye sahip köpekler için uygun besin maddeleri olduğundan tercih edilmelidir. Tahılsız kuru köpek mamaları köpeklerin özel diyet uygulaması gereken durumlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Bu diyetler, genellikle obezite sorunu olan ya da bu sorunla karşılaşma ihtimali ön görülen köpeklere uygulanmaktadır. Köpek ırkları arasında tahıl tüketimine hassasiyeti olanlar için de özel diyet uygulamalarına ihtiyaç olabilir. Köpeğin hassasiyeti, yaşı, cinsiyeti ve ırkı göz önünde bulundurulduğunda tahılsız kuru köpek maması çeşitleri arasında uygun bir seçim yapılabilir. Özellikle yüksek enerji ihtiyacı olan hamile ve yavru köpeklerde bu mamaları kullanmak, köpek sağlığı için oldukça etkilidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...

Tahılsız Köpek Maması Fiyatları

179 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Tat
Toplam 24 / 179 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?