ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim
Fujifilm
Fujifilm Fujinon Xf 50 mm F1.0 R Wr Lens

Fujifilm Fujinon Xf 50 mm F1.0 R Wr Lens

Fujifilm
%0 indirim 11.899,00 TL 11.899,00 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/2147483606/60000190/60002058/60003722

Fujifilm Fujinon Xf 50 mm F1.0 R Wr Lens

Sınırlarınızı Zorlayın

Fujinon XF50mmF1.0 R WR Objektif

Dünyanın ilk AF özellikli F1.0 objektifi *1


Fujifilm X Serisi için üretilen 35. model olan bu objektif, Fujifilm’in benzersiz renk üretim teknolojisini kullanarak seçkin bir görüntü kalitesi sunar.  

XF50mmF1.0 R WR çok hızlı bir orta telefoto prime objektif olup 50mm odak uzunluğuna (35mm film formatta 76mm eşdeğerinde) ve F1.0 maksimum diyaframa sahiptir. Fujifilm’in bugüne kadar ürettiği en hızlı objektif olan XF50mmF1.0 R WR, geniş çaplı tasarımı sayesinde benzersiz çözümleme gücüne erişir ve arka planları yumuşaklık zenginliğine rağmen odaklamadan çıkartarak, muhteşem alan derinliği (bokeh) de üretir. Köşeden köşeye keskinlik için diyafram açıklığı kısılabilir ve böylece farklı tarzlarda görüntüler elde edilebilir.

XF50mmF1.0 objektifte kullanılan DC otofokus motoru sayesinde maksimum F1.0 diyafram ile yapılan çekimlerde dahi hızlı ve doğru otomatik netlik elde edilir. Portre çekimlerinde gerekli olan hassas odakalama ihtiyacına sığ alan derinliğinden dolayı manuel netleme ile ulaşılması zor olsa da X Serisi fotoğraf makinelerinde bulunan Yüz / Göz AF özelliğini istenilen sonuca ulaşılmasına imkan sağlar.

Video çekimlerinde olduğu gibi el ile odaklamanın gerekli olduğu zamanlarda el ile odaklama halkasının sunduğu 120 derece dönme imkanı ile kesinlikli ve gelişmiş kontrol ile odak aralığında hızlı hareket ederek sonsuz ayarına erişmek mümkün olur. Sonuçta geniş çaplı bir F1.0 lens olmasına rağmen ağırlığı, büyüklüğü ve hava şartlarına karşı dayanıklı olması bu lensi, her profesyonel fotoğrafçı için pratik bir seçim haline getirmektedir.

"EŞSİZ"

 

FUJIFILM XF50mmF1.0 R WR keskinliği, önceden hiç görmediğiniz kadar tecrübe etmenizi sağlar. Parlaklık azalması olmadan ve sapmaları kontrol edebilme imkanı ile aşırı yumuşaklıkta alan derinliği (bokeh) yaratılır. Bu F1.0 lensteki pratik AF ve hava şartlarına dayanıklılık, doğa şartlarının sebep olabileceği her türlü endişeyi giderir. XF50mmF1.0 dünyayı çekme tarzınızı değiştirebilecek güçte bir objektiftir.

 

 

 

Yeni Bokeh Deneyimi

 

XF50mmF1.0 R WR lensin yumuşak hatları ve kremamsı alan derinliği (bokeh) tanıdığınız başka F1.0 lenslerdeki gibi değildir. İnce kontrollü sapmalar ve keskin kenarlar lensin arka planlar ile ön planlar arasında sıradışı bir denge yaratabildiği anlamına gelir. İyi tasarlanmış bu kontrsta şahit olmak yaratıcılığınızı cezbedecek ve ilham verecektir.

 

Kendinizi, Önceden Hiç Olmadığı Kadar İfade Ediniz

 

XF50mmF1.0 R WR lensin büyüsü sadece tam açık F1.0 diyafram kullanılması ile sınırlı değildir. Diyafram halkasını döndürdükçe fotoğraflar, kademeli olarak keskinlik ve çözünürlük kazanırlar. F2 basamağında resmin çevresindeki parlaklık azalması tamamen kaybolur ve daire alan derinliği mükemmel bir keskinliğe erişir. Elde edebileceğiniz resimler her 1/3 adımda ifadelerini değiştirirler. Belirgin diyafram değerleri sizi yeni bir ifade alemine götürür.

 

 


 

Yakın ve Uzak Ayrımı

 

35mm formatta 75mm eşdeğerinde olan bakış açısı üstün resim kalitesi ile birleştirildiğinde, dünyayı bambaşka karelerde yansıtma imkanı elde edersiniz. XF50mmF1.0 R WR lens konuyu, arka planı ve ön planı mesafe ne olursa olsun ayrıştırarak, fotoğraflarınıza nokta ışık getirir. Her halükarda ön planlar ve arka planlar, çok güzel alan derinliği halinde bir fotoğrafın esas özelliklerindendir ve "odak" kelimesinin hakiki anlamını gerçekleştirmenizde yardımcı olurlar.

 

Güven Yaratan AF

 

Alan derinliği sığ olan bir lens kullanıldığında en ufak bir hata bile affedilmez. F1.0 seviyesinde bu kadar kesinliği olan lensleri kullanmak sabır gerektirir. XF50mmF1.0 R WR normal F1.0 lenslere benzemez. Aynasız sistemin avantajlarını da kullanarak bu lens, yüz ve göz AF ve faz algılamalı pikseller dahil makinenin otomatik odaklamasını kullanarak yüksek kesinlikten faydalanır. Sabırlı olmadığınızda dahi bu çok gelişmiş objektif sayesinde tam kontrol yine de sizde olur.

 

  

İklimi, Size İlham Vermesi İçin Kullanın

 

Gece yağan yağmur damlaları, bu lens kullanıldığında zevkli ve coşkulu hale dönüşürler. Islak kaldırımda yansıyan ışıkların parıltıları fevkalade alan derinliğine (bokeh) dönüşürler ve karanlığa renk katarlar. Diyaframın F1.0 olarak ayarlanması ile iklime dayanıklı XF50mmF1.0 R WR karanlıktaki titrek ışıkları yakalayabilir ve ıslanmanıza değecek büyüleyici fotoğraflar oluşturur.

 

Ürün Özellikleri:

Muazzam sığlıkta alan derinliği elde edersiniz

XF50mmF1.0 R WR dokuz grup halinde toplanmış 12 adet mercek öğesinden meydana gelir. Bu öğelerin içinde küresel sapmaları en iyi şekilde kontrol edebilmek için bir adet asferik ve iki adet ED mercek öğesi vardır. Azami F1.0 diyaframında veya buna yakın bir açıklıkta kullanıldığında XF50mmF1.0 R WR, şaşılacak derecede dar olan alan derinliği üretebilmektedir. Lensin kesinlikli olarak tasarlanmış olan yuvarlanmış diyaframı geniş ve yumuşak alan derinliği (bokeh) üreterek profesyonel bir görünüm sağlarken çarpıcı sadelikte ve neredeyse üç boyutlu kalitesinde olan ve köşeden köşeye keskin olan portreler yaratmanızı sağlar. Bu yeni gücü seçmeli odaklamada kullanarak ve sadece konunun gözlerini odağa alarak, yakın çekim büyüleyici karakter çalışmaları yapabilirsiniz. Ancak bu lens sadece portreler için değildir. Bu lensi sokağa çıkartıp veya bir lifestyle seansına götürüp karışık mekanlardan konularınızı ayırabilir ve temiz arka planlara sahip olabilirsiniz.

 

Düşük ışık şartlarında daha kolay çekim yapmaya hazır olun

XF50mmF1.0 R WR lensin çok geniş azami diyaframı, düşük ışık altında çekim yapıldığında size daha fazla tercih sunar. Bir XF objektifteki en geniş diyaframa sahip olan XF50mmF1.0, gece ve karanlık iç mekan çekimlerinde çok daha fazla ışığın girmesine olanak sağlayarak görüntülerinizi oluşturmanıza izin verir. XF50mmF1.0 R WR lens hareketleri donduran ve ayrıntı zengini sonuçlar için ISO ayarlarının düşmesini sağlayan hızlı enstantanelere kolayca erişilmesini sağlar. Alternatif olarak yüksek ISO değerlerini F1.0 diyafram ile birleştirip inanılmaz düzeyde çok yönlülük elde edebilir veya astro fotoğrafçılığı gibi başka düşük ışık uygulamalarında kullanabilirsiniz.

 

Aynasız kameralar için dünyanın ilk F1.0 AF lensi

Herhangi bir aynasız sistem için (full-frame aynasız sistemlerde dahil) üretilmiş dünyanın ilk AF F1.0 lensi olan XF50mmF1.0, önceki XF lenslere nazaran sensöre daha fazla ışık gelmesini sağlayarak -7EV ışıklılık seviyesinde bile otomatik odaklamanın çalışabilmesini mümkün kılar. Önceki sınır olan -6EV ışıklılık seviyesine azami diyaframı F1.4 (*2) olan lensler ile erişilmekteydi ancak X Serisi kullanıcıları artık, karanlığa yakın ortamlarda bile hızlı ve kesinlikli otomatik odaklamayı kullanabilirler. Sensör üstü Faz Algılamalı Otomatik Odaklama (PDAF), Yüz / Göz AF ve güçlü DC motoru gibi eklenen yararlı özellikler ile sığ alan derinliklerinde kesinlikli ve hızlı AF artık mümkün olmaktadır.

 

 

 

Kritik anlar için kesinlikli odaklama

Aşırı sığlıkta alan derinliği elde etmek için odaklamanın çok kesinlikli olması gerekir. Bu ihtiyaca cevap verebilmesi için XF50mmF1.0  lenste, önceki XF lenslere göre sekiz kat daha hassas bir odak halkası vardır. Böylece odağı, en yakın odaklama mesafesinden sonsuza getirmek çok kesinlikli olarak yapılabilir. Bunun için XF50mmF1.0 R WR lens, odaklama halkasında 120º rotasyon kullanarak el ile odaklamayı hatasız olarak yapabilmenizi sağlar ve X Serisi makinenizin Odak Tepe ve Manuel Odak Yardımcısı gibi modlarını kullandığınızda hassas odaklama yapabilmenizi sağlar. 120º rotasyon aynı zamanda AF hareketlerini belirgin biçimde kesinleştiren ve ince ayara izin veren lensin tasarımı, çekim sırasında odak kaymasını önleyecek biçimde yapılmıştır.

 

Hiç Durmadan Fotoğraf Çekebilmeniz için tasarlandı

Hızlı bir F1.0 lensi olmasına rağmen XF50mmF1.0 R WR, hemen hemen her yerde harika fotoğraflar çekebileceğiniz bir objektiftir. 103.5mm uzunluğu ve 845 gram ağırlığı ile bu lens hem kompakt hem de portatiftir. Diğer iklime dayanıklı tüm XF lensler gibi 11 noktada mühürlenerek nem ve toza karşı korumaya alınmış olup, ısının -10°C dereceye kadar düştüğü ortamlarda kullanılabilmektedir. Aynı şekilde özellikleri olan bir X Serisi aynasız dijital kamera gövdesine takıldığında XF50mmF1.0 R WR ile en çetin şartlarda bile eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

 

*F1.0 etki alanı açısındaki renk nüanslarını düzeltmenin mümkün olması için kullanıcıların, fotoğraf makinesi yazılımının en son versiyonunu düzenli olarak yüklemeleri tavsiye edilir.

 


Lens Yapılandırması
 

 

 

MTF Tablosu

 

Vertical axis : Contrast

Horizontal axis : Distance from the center of the image

S : Sagittal

M : Meridional

 

Spatial frequency 15 lines/mmSpatial frequency 45 lines/mm

 Ölçü Seçenekleri 50 mm
Uyumluluk Fujifilm
Yapısı Standart Lensler
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 36
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000XEBTC
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön