Gümüş Tesbihler

Gümüş Tesbihler

Tesbihler, çoğunlukla erkekler tarafından vakit geçirmek, saymak, zikir çekmek ve aksesuar olarak kullanılan ürünlerdir. Bu aksesuarlar çeşitli markalar tarafından pek çok farklı renk ve modelde üretiliyor. Pek çok çeşitliliğe sahip olmasının nedenleri arasında boncukların rengi, şekli, malzemesi ve imamelerin farklı olması vardır. Her beklentiyi karşılayacak tasarımların, renklerin ve modellerin bulunduğu ürünler kullanıcıların beğenisini kazanır. Tesbihleri sıradan bir aksesuar olmaktan çıkaran sıra dışı detaylar, onların çok özel ve değerli olmasını sağlar. Gümüş tesbihler, değerli ve göz alıcı modelleriyle dikkat çeken aksesuarlardır. Bu aksesuarı hem kendiniz kullanabilir hem de özel günlerde sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Doğum günü, babalar günü, evlilik yıldönümü, sevgililer günü gibi daha pek çok özel günde sevdiklerinize alabilirsiniz. Tesbihleri isterseniz elinizde isterseniz araç içerisinde dekoratif amaçlı olarak kullanabilirsiniz. 

Özel işçilikle elde edilen gümüş tesbihler, değerli taşlar ve materyaller kullanıldığı için farklı fiyat aralığına sahip olur. Bu taşların ve materyallerin farklı olmasından dolayı erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilir. Hatta çoğu birey koleksiyon yapmak üzere de bu tesbihlerden satın alır. Tesbihlerin taneleri birbirinden değerli taş tanelerinden elde edilirken, gümüş tesbih püskülü, ipek ve gümüş gibi değerli maddelerden üretilir. Gümüş tesbih modelleri, şık tasarımlarıyla çeşitli kültürlerde de sıklıkla tercih edilir. Markaların özgün tasarım ve modellerinde her tarza hitap edecek çeşitlilikte tesbih bulunur. Manevi bir hediye olarak gelecek nesillere de aktarılan gümüş tesbih modelleri, modası kaçmayan harika bir emanettir. Her kullanıcının beğenesini ve beklentisini kazacak modeller fazlasıyla bulunuyor. Siz de bu modellere göz gezdirerek tarzınıza hitap edeni kendinize veya sevdiklerinize alabilirsiniz. 

Gümüş Tesbih Modelleri ve Çeşitleri 

Gümüş tesbihler son derece geniş ürün yelpazesine sahiptir. Her biri özgün tasarımlara sahip olmakla beraber taşların yapısı ve şekli dikkat çekmektedir. Gümüş tesbih modelleri arasında bulunan tasarımlar özellikle tesbih koleksiyonu yapan insanlar tarafından çok beğenilir. Mesela, gümüş tesbih arpa kesim çeşidinde olanlar ilgililer tarafından sıklıkla tercih edilen model olarak karşınıza çıkar. Bunun yanı sıra, en çok dikkat çeken ve sıklıkla tercih edilen modeller arasında gümüş telkari tesbih, sade gümüş tesbih, fiber gümüş tesbih, bilek boy gümüş tesbih gibi seçenekler vardır. Bilek boy gümüş tesbih tasarımı beklentinizi karşılayacak nitelikte olup, kıyafetleriniz ve diğer aksesuarlarınızla bir bütünlük oluşturacaktır. 

Düz modellerin yanı sıra, gümüş işlemeli tesbihler isteyenler gümüş telkari tesbih alabilirler. Daha renkli ve dikkat çekici tesbih kullanmak isteyenler için de gümüş kazaz tespihler vardır. Bu tesbihleri yalnızca aksesuar amaçlı kullananların yanı sıra; ibadet için tercih edenler de vardır. Eğer siz de ibadet için istiyorsanız 99’luk olan gümüş tespihlerden tercih edebilirsiniz. Vatan sevgisini aksesuarlarla yansıtmak isteyenlere ise ay yıldızlı gümüş tesbihler vardır. Yalnızca tesbih taneleri olarak değil; gümüş tesbih imameleri içeren tesbihler de vardır. Gümüş işlemelere sahip olan kuka tesbihler, tropikal ormanda yetişen kuka ağaçlarının meyvesinin dış kabuğundan elde edilir. Son derece sağlam ve dayanıklı yapıda olan bu tesbihler, uzun ömürlü kullanım sunarlar. Ayrıca bu tespihler son derece şık bir görünüme sahiptir. 33’lü gümüş tespihlerde alternatif çok fazladır. Mesela, açık renkte olan kuka tespihlerin zamanla kararmaları en bilindik özelliklerinden biridir. El işçiliğiyle üretilen bu tasarımlar, en kıymetli tespihler arasında yer alır. Gümüş işlemelere sahip olan oltu tesbihler, Erzurum’da çıkarılan oltu taşının işlenmesiyle üretilir. Bir diğer ismiyle kara kehribar, kullanıldıkça parlamaya başlar. Vücutta biriken statik elektriği içerisine çekerek kullanıcıyı rahatlattığına inanılır. Gümüş kakma tesbih modelleri de oltu çeşitlerinde sıklıkla tercih edilenler arasındadır. Gümüş işlemeli kehribar tesbih de tesbih koleksiyonu yapanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Orijinal kehribar modeller son derece değerli yapıdadır. Bu tesbihler, yıllarca yeraltında fosilleşmiş canlı kalıntılarının çıkarılmasıyla elde edilir. Zor bulunduğu için son derece değerli olan bir tesbih türüdür. Siz de bu tesbihlere göz gezdirerek, tarzınıza ve beklentinize hitap eden modeli seçebilirsiniz. 

Gümüş Tesbih Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesbihler genelde erkek kullanıcılar tarafından hem ibadet hem zaman geçirmek hem de aksesuar olarak tercih edilir. Hayatınızın her anında yanınızda olan ve elinizden eksik etmediğiniz bu tesbihlerin dayanıklı olması son derece önemlidir. Gümüş tesbihler, birbirinden değerli madenlerden ve taşlardan üretilir. Bunun dışında, dayanıklılığı ve sağlamlığı ile kullanıcısına uzun ömürlü kullanım vadeder. Taşların her birinin özelliği ve kesimi değişiklik gösterir. Tesbihte kullanılan taşların kesimi kullanım bakımından kişiye kolaylık sağlar. Bundan dolayı, tesbih seçimi yaparken taşların kesimine ve özelliklerine dikkat ederek satın almalısınız. Gümüş tesbih modelleri çeşitli madenlerden, taşlardan üretildiği gibi birbirinden güzel işlemelerle de süslenmiş aksesuarlardır. Bu noktada, zevkinizi ve tarzınızı göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Mesela, pek çok renk seçeneği sunan markaların tesbihlerinden kıyafetinize uygun olanı seçebilirsiniz. Gümüş tesbihlerin farklı ayarda modelleri de yer alıyor. Tercih edeceğiniz gümüş tesbihin ayarını da göz önünde bulundurarak almalısınız. Hediye olarak tercih edecekseniz, gümüş tesbihleri isme özel alabilirsiniz. 

Gümüş Tesbih Fiyatları

Gümüş tesbihler çeşitli markalar tarafından satışa sunulur. Her birinde kullanılan gümüş tesbih malzemeleri, imameleri ve tasarımları farklıdır. Bundan dolayı gümüş tesbih fiyatları, tercih edilen markaya ve tasarıma göre değişiklik gösterir. Bazı tesbihler doğada nadir rastlanan malzemelerden üretildiği için fiyatı daha farklı olur. Aynı şekilde bazı modellerin taneleri son derece büyüktür. Gümüş tesbihler fiyatları, tercih edilen gümüşün ayarına göre değişiklik gösterir. Özel ve ince bir işçilikle üretilen bu tesbihlerin fiyatı genel itibariyle daha yüksektir. Ayrıca pozitif enerji veren, iyi hissettiren özellikleriyle dikkat çeken tesbihler de vardır. Bu tesbihler değerli taşlar kategorisinde yer almakta olup, markalarına göre farklı fiyatlara sahip olur. Ancak her bütçeye hitap edecek tesbih modelleri bulunur. Hem kendinize hem de sevdiklerinize maneviyatı yüksek olan bir hediye almak isterseniz; gümüş tesbihlere yönelebilirsiniz. 

Gümüş Tesbihlerin Faydaları Neler?

Gümüş tesbihler çeşitli malzemelerden üretilen aksesuarlardır. Bu aksesuarların başında değerli maden ve değerli taşlar bulunur. Değerli taşlar ve madenler ise ruha şifa veren ve pozitif enerji sağlayan ürünlerdir. Dolayısıyla gümüş tesbihler, üstün fayda sağlayabilecek aksesuarların başında yer alır. Siz de faydalarından yararlanmak isterseniz, gümüş tesbihlerden satın alabilir ve hayatınızın her anında yanınızda taşıyabilirsiniz. 

Gümüş Tesbihler Dayanıklı mı? 

Gümüş tesbihler, birbirinden değerli madenlerden ve taşlardan üretilir. Bu durum ise dayanıklılığı ve sağlamlığı ile kullanıcısına uzun ömürlü kullanım vadeder. Özel bir işçilikle üretilen gümüş tesbihlerden ister kendinize ister sevdiklerinize satın alarak uzun ömürlü kullanım elde edebilirsiniz. 

Gümüş Tesbihlerin Avantajları Neler?

Gümüş tesbihler kullanıcısına pek çok avantaj sunar. Bu avantajlar arasında gümüş tesbihlerin üzerinde herhangi bir bakteri ve mikrop barındırmadığı vardır. Ayrıca ortamdaki radyasyona karşı koruyucu etki gösterir. Aksesuarlara karşı cildi alerjik reaksiyon gösteren insanlara gümüş takılar sağlıklı ve kullanışlı bir alternatiftir. Gümüş tesbihler sayesinde kendinizi daha iyi hissetmeniz de mümkündür. Çünkü bu tesbihler negatif enerjiyi pozitife dönüştürürler. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gümüş Tesbihler

3932 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 3932 ürün
DSACategoryId/2147483617/16032929/60004716/60002649/60007510